Skocz do zawartości
IGNORED

Jadis JA80-jaki pre i jakie kolumny do niego.


modrzew47

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie kolumny do tych monobloków będą najlepsze i jaki przedwzmacniacz nie wykluczając oczywiście JP80 Jadisa,może ART Audio?

Ma ktoś doświadczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo Art Audio jest gorsze od JA80 ;) może czas na JP200 ;) .. kolumny to kwestia gustu ale idąc w kierunku Jadis.. i body.. to z właśnie z kolumnami Art Audio było by spoko ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o te kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) na Audioshow słuhając między wierszami robiły dobre wrażenie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matthew.

Jaki pre miałeś na myśli ART Audio?Najwyższy model miałem okazje porównywać z ARC ref-3 i zagrał lepiej,co do JP-80 nie mam odniesienia.

Co do kolumn art-a,chodzi Ci o model DECO czy Moderne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn tak, szczerze to słuchałem JA80 tylko na Audioshow razem z tym całym zestawem i bardzo mi się to podobało mimo niektórych wad, .. był tam JP80... natomiast znajomy, którego zdanie sobie cenię słuchał najwyższego Art Audio preampa (tego dzielonego chyba) i to nie to co JP80.. kolumny to ART Audio Emotion Signature.. to ponoć synergia.. jeśli masz końcówkę JA80 to któryś preamp JP80-.. w górę to może być to.. idąc w dźwięk nasycony, gęsty, spójny i barwny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wiem jak BAT'y bo niby czego złego nie mówić o nich są po tej ciemniejszej stronie mocy ;) (słowa Twonka hihi) znam jedynie VK30 dość dobrze i po trosze VK52.. gęste, słodkie granie... ale akurat takie lubie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matthew

Najwyższy model ART-a to pre Conductor i może być w różnych wersjach,krótko mówiąc to dobry przedwzmacniacz.Myślę,że tak samo dobry jak JP-80 ale synergia łatwiejsza do uzyskania może być z JP-80,chociaż patrząc z drugiej strony,dobierając kolumny ART-a,można inaczej.Ciekaw jestem jakie inne kolumny zgrają się z systemem Jadis(zakładając JP-80)poza ART-em.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. no dobra idąc w stronę ciemniejszej i cięższej stronie mocy to.. Sonus Faber.. może Elipsa? ale zastanowił bym się nad kolunami Art Audio..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do monobloków Jadisa JA80 gorąco polecam preamp JP80MC, ale już JP200 zupełnie nie ma sensu (nic więcej nie wnosi, a kosztuje sporo drożej).

Jeżeli chodzi o kolumny to doskonałą synergię brzmieniową i wizualną stanowią Sonus Fabery z topowej linii Homage. Guarneri Memento, Amati Anniversario lub Stradivari Homage.

Zajrzyj na stronę dystrybutora Jadisa Grobel Audio do zakładki ogłoszenia. Tam są do wyjęcia grafitowe Amati w dobrej cenie.

Z Jadisem nie dostaniesz ultra dynamiki, super kontroli basu czy ponadnaturalnej rozdzielczości, za to dostaniesz fenomenalne barwy, nasycenie, wybrzmienia, płynność i po prostu przyjemny dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncowki Jadisa (u mnie Defy7) maja duza impedancje wejsciowa ok100kohm i bardzo dobrze zgrywaja sie z pasywkami, jak dodatkowo masz CDP z wysokim napieciem na wyjsciu, ponad 2-3V to mozesz sprobowac z jakims TVC albo Placette, ja jestem zauroczony takim połączeniem - na chwile obecną nie widze powrotu do pre aktywnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na Jadis DA 88s ,Jadis JD3 Evolution , oraz na Guarneri Homage i jestem średnio zadowolony ...

Przerobiłem większość lamp i kabli - np. nowy Transparent Audio Reference XL - V - troche przymulone... , wysokie Siltechy Signature - bez fajerwerków ... ( aktualnie Kondo srebrne - głośnikowe i RCA , zasilające Purist Audio Dominus i Siltech Ruby Hill .

Mam też w domu monobloki Mcintosh MC 1000 , oraz KEF-y Reference 207 , jednak to też nie to czego szukam ...

Słucham muzyki typu Dire Straits i chce mieć wrażenie , że jest to muzyka na żywo ...

Słyszałem , że Jadis JA80 gra dużo lepiej od DA88s ... jeżeli tak to może ktoś doradzi czy z moimi Guarneri Homage to zagra - jak tak , to jaki preamp i jakie kable uzupełnią taki zestaw ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pettro1.

Słyszałem zestawienie u dystrybutora SF Guarneri z JA-80 i do muzyki jaką wymieniasz nie będą pasować.Co do monobloków to rzeczywiście grają na wyższym poziomie.Napisz jakiej wielkości jest pomieszczenie odsłuchowe,będzie łatwiej Ci pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HarpiaAcoustics

Masz coś w temacie do powiedzenia,to powiedz a nie zaśmiecaj go swoimi mądrościami.

Każdy wie,że jesteś najlepszy,najmądrzejszy,najpiękniejszy etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Proszę zwrócić uwagę , że nie odnoszę się osobiście.

Proponuję powstrzymać emocje.

Zapytałem tylko czy powrót do SF nie jest sensowny.

Cały Świat głośno mówi o SYNERGII Jadis i SF ( to jest merytoryczne).

Pozdrawiam

p.s. zimnej krwi! Życzę.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HarpiAcoustics

Tu nie chodzi o mnie.Mój sprzęt ma się znakomicie i nie mam go zamiaru zmieniać(O mnie)

Co do Elipsy to synergi nie ma i kropka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HarpiaAcoustics.

Mam dobrego znajomego,który mnie o to poprosił.Jest nie zalogowany ale go czyta.Proste.To nie zabronione regulamiem.Trochę życzliwości nikomu jeszcze nie zaszkodziło.

Tu nie ma co kumać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Ja piszę o synergii SF/Jadis którą wszyscy się zachwycają.

SF MA/Orchestra to był tylko przykład potwierdzający regułę.

Może z Elipsą jest inaczej a może problem jest gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.