Skocz do zawartości
IGNORED

Jadis JA80-jaki pre i jakie kolumny do niego.


modrzew47

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moderne i Deco to linie różniące się nieco wizualnie na zewnątrz, ale znacznie budową zwrotnic (inna konstrukcja, znacznie lepsze komponenty zwłaszcza wersja Signature i Silver Signature). Linie różnią się okablowaniem (DECO wersje Signature - miedziane Kondo KSL SPC, Signature Silver - srebrne Kondo KSL SPz). Ponadto jest różnica w głośniku wysokotonowym pomiędzy serią Moderne i Deco. Obudowa składana jest w linii Deco z bardziej "gęstego" mdfu niż w linii Moderne - tu mogą się wypowiedzieć koledzy z działu Diy. Teoretycznie gęstszy materiał daje mniejsze wibracje i lepsze tłumienie.

 

A co do tego jaki model... To oczywiście moje subiektywne opinie. Stawiałbym na linię DECO. Reszta w zależności od tego jakie pomieszczenie i jaka muzyka ma być słuchana. Do mniejszych składów, akustycznej muzyki, wokali najlepszym rozwiązaniem były by pewnie 2 drozne: Emotion Signature (ale tylko z drugiej ręki - bo już nie produkowane - obudowa ze sklejki brzozowej) oraz DECO 8 na 22 Seasie (wiem, że będzie sprowadzona wersja Signature + i będzie można jej posłuchać)lub Deco 10 na 26 głośniku. Raczej nie schodziłbym poniżej wersji Signature. Wyższa jest już bardzo droga (srebro w zwrotnicy, okablowaniu). Tam gdzie ma grać przeważnie symfonika, duże i gęste składy, rock to wydaje się że 3 drożne DECO 20 (wystawa z 2 26 wooferami) lub ich mniejszy brat DECO 15 (pojedynczy woofer - model właśnie wchodzi do sprzedaży)w wersjach Signature. Proszę wierzyć,że słychać jakość okablowania i komponentów na zwrotnicy. To taki ostateczny szlif wersji podstawowej. Zapewne wszystko zależy od systemu (jego czułości) jak i czułości ucha słuchającego. Nie wiem czy dla kogoś będzie to warte dopłaty, jednak różnica jest słyszalna(sprawdzone na ARTach i na moich Harpiach).

pozdrawiam

Robert W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HarpiaAcoustics

Ty jak zwykle,znawca najdoskonalszy i najpiękniejszy!Przypomnę Ci w takim razie,że Elipsa SF w okolicach

100Hz spadała do 2.5oHm !!! i Jadis JA 80 nie miał problemu(Cary 805AE już miał) by ją wysterować i tym bardziej 3 oHm nie będzie dla niego problemem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedźmin1973

Napisz coś o cenach Moderne i Deco,jak się mają do Magico V2 i V3?

Jak do tej pory to widać,że są w zasadzie trzy propozycje jest Sonus Faber,Art Audio i Magico,pozostaje więc kwestia cen no i design.Na któryś kolega będzie się musiał zdecydować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie dystrybutora widnieją ceny:

Seria Moderne

Moderne 6 - 2,400 GBP

Moderne 8 - 3,200 GBP

Moderne 10 - 5,000 GBP

 

Seria DECO

ART Emotion DECO 10 - 8,000 GBP (wersja w podstawowej zwrotnicy)

ART DECO 8 - 6,500 GBP (wersja w podstawowej zwrotnicy)

ART DECO 6 - 5,500 GBPwersja w podstawowej zwrotnicy)

ART DECO 20 Silver Signature - 60,000 GBP.

 

ART DECO 20 Signature - wersja która grała na AS to cena około 26 000 GBP - wydaje mi się, że taka kwota padła w rozmowie z braćmi Dunlop (ale do zweryfikowania).

ART DECO 15 - cena jeszcze nie znana.

 

Najlepiej o cenach rozmawiać z Dystrybutorem. Upusty itp. Głośniki można zamówić w dowolnym kolorze. Może być i kilka kolorów.

Cen głośników Magico nie znam niestety.

pozdrawiam

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Końcówki mocy Jadis JA80 nie są idelanym wyborem do sterowania kolumn trudnych w dużych pomieszczeniach. W pomieszczeniu 80m2 z kolumnami Sonus Faber Amati wypadły dobrze ale nie wybitnie.. Te same kolumny w tym pomieszczeniu napędzane Gryphonem Callisto 2200 zgrały ze znacznie lepszą szybkości, kontrolą, przejrzystością i przestrzenią.

Podobnie było z napędzeniem ProAc Response 5. Natomiast w pomieszczeniu około 30m2 z kolumnami JM Lab Mini Utopia monobloki Jadisa grały bosko.

 

Z tego co pamiętam ( ale nie jestem pewien na 100%, bo z monoblokami Jadisa miałem kontakt jakieś 7 lat temu ) Jadis w JA80 steruje lampy mocy z lamp ECC83. Ta mała trioda ze względu na dużą rezystancję wewnętrzną nie za bardzo nadaje się jako driver sterujący. Być może taka konstrukcja powoduje, że z jednej strony JA80 potrafi zagrać cudowną barwą, ale z kolumnami trudnymi trochę traci na dynamice, kontroli , basie, przejrzystości.

 

Generalnie polecam posłuchać monobloków Jadisa z kolumnami ART Loudspeakers. Szkoci projektują je do współpracy z lampą, może będzie to strzał w 10-tkę ?

No i oczywiście każdy kto ma wzmacniacz lampowy musi obowiązkowo posłuchać jak zabrzmi z kolumnami Audio Note :-)

Zawsze też warto posłuchać na lampie starych kolumn Tannoy zbudowanych na dużym koncentrycznych głośniku ;-)

 

pozdr.

Arkadix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zgadzam się z tym co kolega Arkadix napisał. Nie bez przyczyny Sonusy są zestawiane bardzo często z mocną tranzystorową elektroniką Gryphona (polecam zobaczyć systemy użytkowników na Audiogonie). Artów z Jadis trzeba spróbować koniecznie.

 

pozdrawiam

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadix.

Wynika z powyższych wpisów,że najlepszym wyborem może się okazać ART Audio,z naciskiem na może.

Trzeba po prostu umówić się z p.Piotrem i odsłuchać a wątpliwości znikną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wtrącę swoje dwa grosze.Przejrzałem trochę materiałów na temat budowy kolumn Art Audio i co mnie zastanawia,że konstrukcje te do złudzenia przypominają produkty Audio Note. Do tego stopnia ,że nawet zwrotnice czy upgrade polegają na tych samych rozwiązaniach.Fascynacja AN plagiat,czy może wspólny interes dwóch firm ?Może ktoś to wyjaśni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadix dokładnie SF do tranzytora, Jadis gra pięknie z ARtami i kolumnami łatwymi do wysterowania, jeśli ma być bajka. Do cięzkiego rocka nie nadają.

 

robtango, one nie graja jak Audio Note grają znacznie lepiej, to nie jest kopia czy plagiat.

POsiadam Signature i wiem jak grają z Jadisem, na AS pokoje były blisko siebie, skoro ludziom podobały sie SF z Jadis, to nie wiem co powiedzilibyście gdyby grały z Artami:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozumiałem jedną rzecz po odsłuchu Sonusów i ART na audioshow.. SF to ciężkie i ciemne granie, które i tak mi się podoba ale ART to może być oczko wyżej.. z Jadisami oczywiście..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robtango, to do mnie?

SF Cremona z MPM na gm70, pre BAT VK30, CD MBL1531. IC, siltech 60B gold + AQ Anaconda.. do dziś to zestawienie się broni... wg mnie oczywiście i wg moich preferencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przeczytajcie co Harpia pisze mi na priwa:

"No trzeba wybrać śliczne i koniecznie drogie bo to przedłuża"

Zawiść,złośliwość czy jeszcze coś innego?

Cóż to za producent,który wchodzi w utarczki z forumowiczami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HarpiaAcoustics

Zbyt duże emocje Cię dopadły,że nie rozróżniasz informacji od żalu.

To było przekazanie informacji o producencie.Polskim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie HARPIA po co się Pan udziela na zupełnie obcy temat.Tym bardziej,że nie miał Pan kontaktu z Jadis'em ? Jest zakładka Harpia tam pewnie ma Pan większe pole do popisu ,a my wszyscy wróćmy na właściwy tor bo w końcu chodzi o zupełnie inny temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.