Skocz do zawartości
IGNORED

Okablowanie zestawu audio - konkrety


Sektor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiedziałem dwa dni na forum, przejrzałem kilkadziesiąt wątków i nadal nie wiem.

Ale widzę, że sporo z Was ma konkretną wiedzę i doświadczenie dlatego proszę też o konkretne rady.

 

Mój problem:

 

Potrzebuję interkonekt i kable głośnikowe (3m)

do zestawu Rotel RA-02 / Arcam Alpha 9 / Usher S 520.

BUDŻET na całość - max 400 zł (chyba, że mnie ktoś przekona, że warto do tego zestawu zainwestować więcej w kable).

 

Jeszcze raz proszę o szybkie i bardzo konkretne rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że prośba :)

Może faktycznie pytanie zabrzmiało szorstko ale uwierzcie mi, że przeczytałem tyle dywagacji na temat kabli, że jestem trochę zły bo zamiast jakiejś wiedzy mam kompletny bałagan w głowie.

Tak więc bez obrazy, zagadam jak niegdyś Edward Gierek - POMOŻECIE? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>przeczytałem tyle dywagacji na temat kabli, że jestem trochę zły bo zamiast jakiejś wiedzy mam >kompletny bałagan w głowie.

 

Jedyne, co osiągniesz tym wątkiem, to jeszcze większy bałagan :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zgłosi sie conajmniej 30 osób i każda powie co innego i będzie uważała to za konkret i co najśmieszniejsze połowa z nich widziała np.Rotela tylko w gazecie:)Jezeli moge Ci doradzić a miałem i cd Rotela teraz mam Arcama żebyś szukał kabli ciepłych i unikaj srebra .Rotel i Arcam to jasne użądzenia tak więc srebro odpada oraz wszelkie jego odmiany.Mało masz kasy na ten zabieg tak więc myślę ,że np qued xtube300 i Qued Reference lub tanszy Qued Performance Audio 2 wystarczy do tego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee Dear77, no nie będzie chyba tak źle;) Już jakieś konkrety od Ciebie mam. Zobaczymy kto coś jeszcze podpowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie wypozyczenie kabli ze sklepu a dlaczego - już tłumacze.

Miałem juz kilka zestawów tańszych i droższych i do tego masę kabli. Kiedyś sceptycznie byłem nastawiony do kabli aż starszy kolega audiofil zrobił test na swoim systemie (miał całe okablowanie sonic linka) i wyraznie była słyszalna róznica co do zwykłych kabli na tanim sprzecie (nad 320 , cd nad c521 i kolumny avance omega 503) a ja wtedy miałem zestaw w podobnej cenie ale nie powiem jaki bo mi wstyd :).

Potem przyszły droższe urządzenia i coraz drozsze kable. W zestawieniu Amplifon tacd i amplifon wt40 (potem wzmacniacz jadisa) plus kolumny na revelatorach akustyk rr2 (potem Ap virgo 2) kazda zmiana okablowania była bardzo wyraźnie słyszalna do tego stopnia ze miałem dośś drogie kable nordosta red dawna a potem chwilowo chyba najlepsze jakie miałem albedo monolith , później na stałe albedo air 3.

Nagle postanowiłem zmienic cały system i kupiłem manleya stingarya , kolumny proac response 1sc (za namową kolegów z forum) i na chwile obecna przejsciowo cd naim 5i. Pozostało mi dopieszczenie zestawu kablami więc z grubej rury na pierwszy ogień poszły albedo air 3 i nordost red dawn i co prawie nie ma róznicy. Postanowiłem wziąść kable takie z instalacji elektrycznej i porównywałem z nordostem red dawn i audioquestem giblaltarem (kable pożyczone z salon audio) bo albedo sprzedałem w między czasie i w moim systemie róznica miedzy tymi trzema była bardzo mała z tym ze wolałem słuchac na kablu z instalacji niz na red dawnie za ponad 3 tys nie mam pojęcia czemu ale specjalnie gorzej było sugestywnie nawet mniej męcząco.

To był wstęp a teraz rozwinięcie i puenta.

Poprzedni system wymagał dopieszczenia kablami i wtedy dopiero grało. W obecym gra mi zajebiscie na gównianych kablach głośnikowych a kupiem taniego dnm resona tylko dlatego bo obciach słuchac na kablu z instalacji.

Gdyby ktos teraz zapytał się mnie czy warto płacić kilka tys za kable odpowiedział bym że tak i nie i zdał pytanie czy twój system jest wrażliwy na zmiane okablowania.

Sie rozpisałem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procab jest spoko ale qued jest lepszy.Procaba też testowałem własnie z quedem i ten drugi wypadł lepiej.Po tym teście kolega przerobił procaby na zasilające a ja komuś wydałem za free :)Co nie zmienia faktu ,że procab to super kabel !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno dodatkowe pytanie. Wczoraj w sklepie oglądałem te interkonekty Qed. W opakowaniu były 1m dł. Zdziwiłem się głośno, że chyba dla mnie za długie bo do tej pory miałem Monster Cable 50 cm. A koleś mi mówi, że w zasadzie dopiero przy długości ponad 90 cm interkonekty prawidłowo przenoszą dźwięk !!?? Ściema, żeby mi wcisnąć towar czy ma to jednak jakiś sens? To tak przy okazji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość Ic ma znaczenie z powodu pojemności kabla. Nie mozn oceniać czy lepszy jest dłuższy czy krótszy. Wszystko zależy od danego systemu i finalnego efektu jaki chcemy uzyskać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skynyrd

(Konto usunięte)

Sektor, 11 Lis 2009, 15:23

 

dopiero przy długości ponad 90 cm interkonekty prawidłowo przenoszą

>dźwięk !!?? Ściema, żeby mi wcisnąć towar czy ma to jednak jakiś sens?

 

gdzieś już o tym ktoś pisal, tylko nie mogę znaleźć :(

 

Ushery okabluj bi-wire - w moim przypadku Real Cable BM 250 i BM 400 - bardzo im to wyszło na zdrowie (poczytaj w opiniach)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qued to są anemiczne kable i służą do odbierania dynamiki i nasycenia. Pogrubione, spowolnione brzmienie o przyjemnej barwie i nic poza tym.

Jeśli zalezy Ci na barwie i chcesz mieć jednoczesnie rytm podany prawidłowo, z nasyconą średnicą i pastelową gładką górą to sprawdź Anty Cable. Porządkują tanie systemy a w wysokiej klasy systemach mało dodają od siebie. Zakup i zadowolenie na długie lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie tutaj sprawdzi się reson

ogładzi górę i ostrości

bass może nie będzie super kontrolowany i niskoschodzący ale do s520 wystarczy

 

miałem niedawno s520 i reson z nimi dobrze się zestawiał z arcamem solo mini, rotel raczej do ciepło grających nie należy więc kabel nie może wyeksponować góry i i wyższej średnicy bo będzie mało angażująco,

polecam sprawdzić resona

 

co do biwi to s520 dobrze reagują, miałem w testach tara labs prism omni biwi , bardzo fajny kabel

4 przewodniki o przekroju 2mm2 składające się z 7miu ,6mm średnicy drucików (reson ma jednen)

lekko ogładzona góra dobrze odrywał się dźwięk s520 zniknęły, średnica troszkę bezpośrednia i ciut lepszy bass niż w resonie bardziej sprężysty i minimalnie niżej schodzący, kabel moim zdaniem nawet lepiej zgrywający się niż reson , cena ok60 pln za metr , ciężko dostępny z SH

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co ci nie pasuje w dzwieku czego byś chciał więcej a czego mniej itp...

 

To tak jakby przyszedł koleś do sklepu i mówił chce buty a na to ekspedientka kup nike bo kolega miał i są zajebiste.

Trzeba podejść do tego tak: A czy panu zimno w stopki jak Pan chodzi - tak odpowiada klient więc trzeba buciki ocieplane, a czy poci się Panu nóżka - tak odpowiada klient - więc trzeba wentylowane.

I dopiero sprzedawca moze tez cos zasugerować od siebie np: Jak na Pana patrze to jakbym widziała naszego prezydenta proponuje coś na obcasiku....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę opisać bo stary zestaw wyjechał z domu i nie mam teraz żadnych kabli (świetnie to załatwiłem, co nie? :))) Słucham rocka, głównie instrumentalnego ale z lat 70-90, trochę smooth jazzu, za to ze względu na pracę po 4-5 godzin dziennie więc dlatego tak mi zależy na zoptymalizowaniu tego co mam.

A wracając do Waszych propozycji to na bieżąco sprawdzam ceny i widzę, że umknął uwadze mój budżet - 400zł (no może teraz już 500zł :) na całość. A niektóre propozycje są sporo ponad to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anemiczne -dynamiczne ? I tu masz odpowiedz na swoje pytanie ubaw na maxa i wolne do odbierania dynamiki ....Anty Cable w przeciwieństwie porządkują -będe musiał je kupić może mi w domu posprzątaja:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sektor:

 

>Potrzebuję interkonekt i kable głośnikowe

 

Kup cokolwiek, co będzie dobrze zbudowane, spodoba ci się wizualnie, będzie miało miłą twemu sercu markę oraz akceptowalną przez ciebie cenę. Różnicy i tak nie usłyszysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kup cokolwiek, co będzie dobrze zbudowane, spodoba ci się wizualnie, będzie miało miłą twemu sercu

>markę oraz akceptowalną przez ciebie cenę. Różnicy i tak nie usłyszysz.

 

I tak właśnie zrobię. Dzisiaj jestem umówiony w salonie na "odsłuch kabli". Facet ma mi pokazać różnice w dźwięku na przykładzie kliku zestawów i różnych kabli. Tak wiec sam zobaczę czy jest wyraźna różnica i czy warto w ogóle ten temat drążyć. No chyba, że mam przytępiony słuch i wszyscy wkoło usłyszą różnicę a ja nie. No ale wtedy to się robi jeszcze prostsze - sprzedaje swój zestaw i kupuję w Realu "wieżę" za 150 zł :)))

W każdym razie dzięki za porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Zestawik jest fajny, w tym m.in. bardzo ciekawy odtwarzacz. Dobór kabli uzależniłbym od tego, jak odbierasz obecne brzmienie systemu. Ogólnie, budżet masz niewielki, ale nie przesadzajmy może z kosztem okablowania. Sam miałem wiele lat miedzianego Nordosta Super Gold (biwire) komplet za bodaj 500 zł, i byłem bardzo zadowolony. Sądzę że wśród kabli niedrogich, ale przeznaczonych do celów audio, można wybrać coś przyzwoitego. Czy twoje kolumny mają pojedyncze, czy podwójna zaciski? Jeśli pojedyncze, to siłą rzeczy wyjdzie taniej. Weź spróbuj np. jakiegoś niedrogiego kabla Supra, do tego powiedzmy najtańszy interkonekt Chord, który kosztuje około 150 zł, i powinno być profesjonalnie, dobrze i tanio. Pierwszy raz kupowałem specjalistyczne kable do swojego systemu kilkanaście lat temu, i był to jakiś Cable Talk biwire bez terminacji oraz najtańszy interkonekt Ixosa. Zapłaciłem jakieś 300 zł i było okay.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sektor, 12 Lis 2009, 12:46

 

>>Kup cokolwiek, co będzie dobrze zbudowane, spodoba ci się wizualnie, będzie miało miłą twemu

>sercu

>>markę oraz akceptowalną przez ciebie cenę. Różnicy i tak nie usłyszysz.

>

>I tak właśnie zrobię. Dzisiaj jestem umówiony w salonie na "odsłuch kabli". Facet ma mi pokazać

>różnice w dźwięku na przykładzie kliku zestawów i różnych kabli. Tak wiec sam zobaczę czy jest

>wyraźna różnica i czy warto w ogóle ten temat drążyć. No chyba, że mam przytępiony słuch i wszyscy

>wkoło usłyszą różnicę a ja nie. No ale wtedy to się robi jeszcze prostsze - sprzedaje swój zestaw i

>kupuję w Realu "wieżę" za 150 zł :)))

>W każdym razie dzięki za porady.

 

Jak sprzedawca bedzie kumaty i podłaczy takie zestawy ze będa bardzo wrazliwe na okablowanie to dopiero bedziesz miał metlik w głowie co kupic a wierz mi ze słuchałem zestawów gdzie kable bardzo duzo wnosiły badz takie ze nic. Najlepiej posłuchac na swoim sprzecie u siebie w domu na zasadzie wypozyczenia. W salonach zawsze fajnie gra bo większosc ma prawidłowo zaadaptowane akustycznie pomieszczenia odsłuchowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jak sprzedawca bedzie kumaty i podłaczy takie zestawy ze będa bardzo ...

 

Ale ja to robię z premedytacją - chcę w sterylnych warunkach posłuchać różnic w samych kablach. Zestaw będzie ten sam (średnia budżetówka) i tylko parę kabli (też średniaków - od 300 do max do 1000 zł za komplet) na zmianę. A potem inny zestaw, nieco lepszy i kolejne podmianki ale tych samych kabli. Chcę na własne uszy zobaczyć jakim elementem zestawu jest okablowanie a sensie proporcji wartości kabli do ceny zestawu.

Musze to zrobić, żeby w końcu mieć ten temat niejako z głowy. Obiecuję, że swoją subiektywną ocenę przekażę po powrocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie podejmiesz decyzji w sklepie, zawsze możesz poszukać kabli na rynku wtórnym. Postępu technologicznego raczej tu nie odnotowano w kilkunastu ostatnich latach (raczej postęp w marketingu) a popsuć kabel też nie jest tak łatwo. Osób sprzedająych kable za 30%-50% ich ceny sklepowej zazwyczaj nie brakuje.

 

Generalnie zacząłbym od porządnego miedzianego przewodu głośnikowego i takiego samego interkonektu. Jeżeli z jakichś powodów trzeba będzie pogrubić i złagodzić dźwięk trzeba byłoby poszukać czegoś w typie Cable Talk 3.1. Ale na dłuższą metę to raczej nie starałbym się naprawiać kablami ani akustyki pomieszczenia ani barwy i basu Twojego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarzabek:

 

>Ale na dłuższą metę to raczej nie starałbym się naprawiać kablami ani akustyki

>pomieszczenia ani barwy i basu Twojego wzmacniacza.

 

A są tacy, co kablami próbują poprawić akustykę pomieszczenia? Litości!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 22

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.