Skocz do zawartości
IGNORED

ponawiam zapytanko o monitory do marantz pm8003 w ok 14 m2


penny

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchałem proac studio 100 i elac bs244 w sklepie z moim wzmakiem i cd sa 8003 czyli tak jak mam u siebie i sprzedawca zasugerował mi że proac mogą byc zbyt ukazujące wady elektroniki i z czasem mogą męczyć tą cechą przy dłuższych odsłuchach, jakieś doświadczenia z tymi kolumnami ktos miał może? słucham pink floyd , Jarre'a ,ale i metallica ,sporo bluesa . Wkrótce muszę dokonać wyboru , wiec z góry dziekuje za jakies sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

proponuję poszukać używanych Sonus Faber, choćby model Signum.

słuchałem kiedyś takiego zestawienia z elektroniką Marantza i było bardzo dobrze.

te Signum na wtórnym rynku to cena pomiędzy 3 a 4 kzł.

jako bonus - wykonanie i wygląd Sonusów :)

 

pozdr.

Ł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki , zorientuję sie w temacie , ale kiedyś przy porównaniu w jakiejś prasie fachowej któryś model sonusa ,,naciął'' się na studio 100 i wypadł gorzej...nie wiem tylko jaki to model sonusa był.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starszy model Sonus Faber może się okazać dobrym wyborem, czy akurat Signum, to nie wiem, ja wolałbym Minuetto lub jeszcze lepiej Minima Amator.Zakładam, że pomieszczenie do słuchania muzyki nie jest zbyt duże, skoro piszesz o monitorach.Sonusy są wbrew pozorom nie tak łatwe do prawidłowego napędzenia, wiadomo będzie grało, ale nie tak jak mogłoby.Miałem kiedyś Minuetto i tańszy wzmacniacz Marantz PM62mkII(choć te 1600zł. w 1995 roku to było jednak trochę grosza).Grało tak sobie.Dopiero z Densenem B100 zabrzmiało prawidłowo.Ale PM8003 to całkiem dobry wzmak, wiec powinno się udać.

Z Sonusów warto jeszcze zwrócić uwagę na Concerto, tańsze Concertino mają niestety mało wyrafinowane głośniki wysokotonowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo za ten link , na pewno sprawdze te ushery, to mniej wiecej połowa ceny tych proac studio 100 . Ciekawe tylko gdzie to można w trójmiescie posłuchać... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.