Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Klub miłośników radiomagnetofonów


Shakemaster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proponuje założenie klubu poświęconego starym dobrym radiomagnetofonom:). Przejrzałem kluby na forum i w zasadzie poza "klubem przenośnych grajków" dotyczącego bardziej mp3, nie ma niczego co miałoby podobna tematykę (aż się dziwie ;) Nie wiem jak to było z wami, ale radiomagnetofon był urządzeniem na którym wychowałem się zarówno ja, jak i wielu moich rówieśników (czyli urodzonych tak mniej więcej na początku lat 80-tych;). Oczywiście z wiadomych względów dominowały wtedy wśród młodych ludzi "Kasprzaki" i "Grundigi" ;) ale bywało, ze zdarzały się prawdziwe rarytasy sprowadzone z zagranicy czy kupione w Pewexie, które do dziś robią na mnie świetne wrażenie ;)

 

U mnie w domu do dziś ostał się tylko budżetowy Panasonic RX-FS410 (głowy nie dam, ale pochodzi bodaj z polowy lat 90 tych - jedna kaseta, tuner FM/LW/MW/SW i 15 wat poboru mocy z sieci;). Stoi to to w kuchni i co ciekawe nadal gra dużo lepiej (tzn. czułe i selektywne radio + duży nacisk na średnie częstotliwości) niż dostępne obecnie w sklepach podobne urządzenia.

Jeśli wiec macie jakieś własne przemyślenia czy mile wspomnienia związane z radiomagnetofonami to piszcie. Ale przede wszystkim zachęcam was do umieszczania zdjęć własnych urządzeń lub takich, których może nigdy nie mieliście, ale strasznie wam się podobają ;) i maja w sobie to cos ;)

 

Ja na dobry początek pokaże trzy fotki (pierwsza pochodzi z niemieckiego e-bay'a, dwie pozostałe z serwisu: www.pocketcalculatorshow.com):

 

1) Radiomagnetofon Hitachi z czterema głośnikami z przodu. Podobne urządzenie Hitachi miał w pierwszej połowie lat 90tych kolega z podstawówki - robiliśmy na tym dyskoteki szkolne i jak na owe czasy to był po prostu kosmos ;)

2) Jamnik w pełnym tego słowa znaczeniu: Panasonic... trzykasetowy ;)

3) a tym razem JVC z którego środka wyjeżdża... gramofon ! ;)

post-22063-100000714 1257972613_thumb.jpg

post-22063-100000715 1257972613_thumb.jpg

post-22063-100000716 1257972613_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

ZTCP np. radiomagnetofony Sanyo z oddzielnymi "kolumnami" oferowane przez Pewex miały niezłe brzmienie i dobre parametry, mimo lekkości i stosunkowo prostej konstrukcji. Świetnie odbierały w latach 80. na swoim fabrycznym zakresie 65-74 MHz lub 65-108 MHz (gdy jeszcze Polska nie nadawała na CCIR).

A sam szukam info o radiomagnetofonach firmy ISP (International Sound Products). Niestety, żaden z tych, które można znaleźć w necie, nie jest tym który miałem.

Pamiętam też małego JVC RC-20, którego od 1987 roku miał koleś z klasy. Tandeta jak na tą firmę, ale dość kultowa. Przestrojony na OIRT odbierał nieźle, ale nie tak dobrze jak ten duży Sanyo z fabrycznym "wschodnim" zakresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Z dziedziny radiomagnetofonów to mogę polecić "Panasonic RX E-300". Kiedyś takiego miałem i żałuję że go sprzedałem koledze z pracy, który ma go do dziś. W tym sprzęcie zastosowano taki dziwny system 4-4PDS, który się cechował tym że posiadał 4 oddzielne wzmacniacze, 1-na kazdy głośnik, co dało niesamowite brzmienie jak na takiego przenośniaka. Na polskim rynku ten sprzęt nie był dystrybuowany, więc na naszych aukcjach prawie niespotykany, a jeżeli już to bez pilota. Jeżeli spotkam takiego kompletnego w dobrym stanie- to go kupię, żeby się nim delektować w pracy. Po latach doszedłem do wniosku że dobry sprzęt można jeszcze sprzedać, ale bardzo dobrych sprzętów się nie sprzedaje.

 

Swego czasu był jeszcze jeden dobry przenośniak "Panasonic RX DT-600", ale nigdy się z nim nie zetknąłem.

Może ktoś go kiedyś tu opisze.

post-28405-100000032 1280505901_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 lat później...

Bardzo dobry pomysł , zbieram boomboxy, ghettoblastery z początku lat 80tych bo to były złote lata gdy robiła ja O...Saka

Więc niech żyje Made in Japan

Mianuje się maniakiem bo spię z dwukaseciakiem ( sharp GF700)

Pozdrawiam !

Rafalito

Edytowane przez Rafalito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 3 lata później...
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.