Skocz do zawartości
IGNORED

Używane źródło CD do 3000 zl


ddeexx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Poszukuję źródła do 3000zl. Wole kupić dobrą używkę niż nowy sprzęt. W zasadze rozważam wiele opcji ale na razie najbardziej jestem przekonany do primare CD21 lub Naim CD5i. Może ktoś ma lepsze pomysly? NIe jestem specjalistą wiec chętnie posłucham rad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam naima a wczeniej miałem drozsze odtwarzacze i jakoś nie narzekam. Naim gra specyficznie ale dla mnie w tej chwili liczy sie muzykalnosc (system efekciarski zamieniłem na muzykalny) a ten odtwarzacz ma świetny rytm. W połączeniu z manleyem muzyka płynie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak padnie laser to takiego Soniaka se można w buty wsadzić bo od dawna tych laserów się nie produkuje. A te klocki mają już po kilkanaście lat, więc kres żywota laserów jest bliski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takiego lasera nie mozna stjuningowac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat, 13 Lis 2009, 12:53

>a takiego lasera nie mozna stjuningowac?

 

a można?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz używany Primare D30.2. Zdecydowanie przyjemniej brzmi niż CD 21.

Tylko cholera 3 tysiące może nie wystarczyć.

Wiem, że tacy doradcy wkurzają:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koledzy dobrze radzą z tym Marantzem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->McGyver; za przeproszeniem, ale głupoty gadasz. Po pierwsze, to jak się chce, to można konkretne modele laserów do ES'ów dostać, zapewne nie w polskim serwisie Sony (bo oni co to jest Twin Link zastanawiali się kilka dni), ale da się ściągnąć. Poza tym wiele modeli (np 779) było montowanych z tym samym laserem co kilkanaście innych modeli. W NAJGORSZYM razie można zakupić jakiś tani model z nie "ES-owej" serii, albo jeśli nie jest się purystą zakupić zamiennik Sony.

A poza tym, jeśli te lasery się zwyczajnie czyści, to one działają spokojnie te ca. 20 lat, a pewnie i podziałają dłużej (w odróżnieniu od wielu współczesnych "hi-endów" przewidzianych na max 5 lat życia na rynku). Ale w tej sprawie niech się wypowiedzą inni użytkownicy ES'ów, czy faktycznie mieli problem z laserem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PauluS, 13 Lis 2009, 16:37

 

>->McGyver; za przeproszeniem, ale głupoty gadasz.

 

Bardzo "miło" z Twojej strony

 

>Po pierwsze, to jak się chce, to można konkretne

>modele laserów do ES'ów dostać, zapewne nie w polskim serwisie Sony (bo oni co to jest Twin Link

>zastanawiali się kilka dni), ale da się ściągnąć.

 

kwestia "za ile". Jeżeli laser do 15 letniego cedeka ma mnie kosztować połowę wartości całego CD, to dziękuję, postoję.

 

>Poza tym wiele modeli (np 779) było montowanych z

>tym samym laserem co kilkanaście innych modeli. W NAJGORSZYM razie można zakupić jakiś tani model z

>nie "ES-owej" serii,

 

Owszem. Z laserem równie starym, jak nie starszym, i w stanie nieznanym. Nawet jak jeszcze działa, to wielką niewiadomą jest ile jeszcze podziała.

 

>albo jeśli nie jest się purystą zakupić zamiennik Sony.

 

Dla tych laserów NIE ISTNIEJĄ zamienniki.

 

>A poza tym, jeśli te lasery się zwyczajnie czyści, to one działają spokojnie te ca. 20 lat, a pewnie

>i podziałają dłużej (w odróżnieniu od wielu współczesnych "hi-endów" przewidzianych na max 5 lat

>życia na rynku).

 

Zgadza się, te lasery są znacznie trwalsze od tych późniejszych. Tylko że te późniejsze są dostępne za drobne i na każde zawołanie, więc mogą sobie padać co pięć lat i nie ma bólu.

 

>Ale w tej sprawie niech się wypowiedzą inni użytkownicy ES'ów, czy faktycznie mieli

>problem z laserem.

 

Już się wypowiadali, i to wielokrotnie. Na forum jest pełno wątków założonych przez użytkowników ESów którym padł laser...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem ES i nie mam problemu z laserem ale mam stosunkowo nowy model choć laser do niego jest dostępny ( chyba )na jednej stronie za jedyne 400 E :)) mianowicie KSS-273B. A jeśli pisać o laserach to znam jednego gościa, który w nich miesza i jest wpisany na drugiej pozycji tego wątku haha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oh , McGyver, nie jesteś autorytetem w kwestii ES-ów porównywalnym do Piotrka 608, a i nie wiem czy znasz historię myśli konstrukcyjnej inżynierów projektujących i technologów produkujących ES-y i nie tylko.

Inicjator wątku zapewne chciałby słuchać wiernie odtwarzanej muzyki - a to dostanie z ES-a - (pewnie jeszcze zostanie pieniędzy na kabel i dobrą płytę), a laser w ES-ie będzie czynny kolejne dwadzieścia lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma historia projektowania ESów do niedostępności laserów? Zauważ że nie wypowiadam się w ogóle w kwestii tego jak to gra, tylko ostrzegam przed potencjalnymi kłopotami z dostępnością tudzież ceną lasera na wymianę. Tak więc proszę nie odwracać kota ogonem i nie zmieniać tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.000 zeta to beznadziejna kwota na zakup CEDE. dokładasz 1.000 zł i masz o klasę lepszy player [s/h lub ex demo oczywiście]. Jednak jeżeli 3 tys. to Twój limit polecam ARCAM CD36 (można kupić w miarę nowy na ebayu za 500-700 funtów. ) Mam teraz tego cedeka, jest dynamicznie, przecyzyjnie i czysto. Z dobrze dobranym przetwornikiem jest jeszcze lepiej.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mc Gyver, wyluzuj, autor pytania chce muzyki , nie technicznych meandrów, a dziś tylko muzyki, więc nie przeszkadzaj mu w wyborze piękna ( ES-y zasługują na takie nazwanie, czego nie można powiedzieć o czymkolwiek opisywanym w tym wątku ). ES-y są piękne i już nic ich nie zastąpi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ES-y są piękne i już nic ich nie zastąpi.

 

ha! i tu sie kolega myli! odpowiednio zlampizowane przez doswiadczonego forumowego konstruktora, onkyo zjada te ES-floresy na sniadanie! a i laser tani i dostepny!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg100, 13 Lis 2009, 20:34

 

>Mc Gyver, wyluzuj, autor pytania chce muzyki , nie technicznych meandrów, a dziś tylko muzyki,

>więc nie przeszkadzaj mu w wyborze piękna ( ES-y zasługują na takie nazwanie, czego nie można

>powiedzieć o czymkolwiek opisywanym w tym wątku ). ES-y są piękne i już nic ich nie zastąpi.

 

Ależ ja jestem wyluzowany. Widzę jednak że Ty jesteś bezkrytycznym miłośnikiem ESów, ale tu nie o to chodzi co kto lubi, tylko o gołe fakty. Kłopoty ze zdobyciem laserów do ESów są faktem, już nawet Piotrek608 ostrzegał przed takimi kłopotami, i przed ewentualnym zakupem warto zdać sobie z tego sprawę na co się można narazić.

Chodzi o muzykę powiadasz? I owszem, tylko co będzie jak za Twoją namową ktoś kupi 15 letniego Soniaka w którym mu po niedługim czasie laser padnie? Będzie się jednak musiał zderzyć z owymi "niechcianymi" meandrami technicznymi, będzie musiał sprowadzić drogi laser i sobie go wymienić (co bynajmniej łatwe nie jest) bądź taką wymianę komuś zlecić. A opowieści o tym jakoby dwudziestoletnie lasery Soniaków ES były zdolne do bezawaryjnej pracy przez kolejne dwadzieścia lat można między bajki włożyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mc G. za 20 lat pogadamy o tych ES-ach i laserach , które będą nadal grały.

Muzyka przede wszystkim, każdy kupując klocka ryzykuje, co ja przerobiłem to wiem z takim jednym klockiem z Audioscope , ale nagrodą była muzyka płynąca za pomocą tego klocka.

Mam ostatnio to co napisane w " o mnie " , nie nowe, ale jaka niezwykła przyjemność słuchać od nowa tego co zna się od dawna - ale okazuje się, że nie do końca się zna.

Klocki są dla muzyki a nie dla technicznych dywagacji o ryzyku upadku lasera.

Piękniejszy dźwięk od ES-a mam teraz ( CDP X777ES miałem 4 lata ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mc.G. z szacunkiem - ale ja wierzę w to co słyszę, a ryzyko zakupu klocków które mam do słuchania oceniłem ( a ocena ryzyka jest moim zawodem ). Ja słucham , słucham, jest mi miło, a technikę zostawiam Panu Krzysiowi zza Wisły ( tam działa i jest skuteczny )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 22

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.