Jump to content
IGNORED

CA Azur 640C V2 + Audiolab 800Q z Acoustic Energy EVO 3 ??


Elwood

Recommended Posts

Witam!

Jako, że wlasnie noszę się z zamiarem zakupu pierwszego w moim zyciu dobrego stereo ( do tej pory amplitunery kina domowego z niezbyt wysokich półek) postanowiłem zapytać się Państwa o wasze odczucia i ewentualne porady w tej kwestii.

Wypatrzyłem sobie taki zestaw jak w temacie. Zastanawiałem sie jeszcze nad Cd i wzmacniaczem CA Azur 640 v2.

 

Pokój, nie będzie typowym pomieszczeniem odsłuchowym, jest to 22m2 powierzchni, a w zasadzie pół z tego gdzie będzie się słuchało muzyki. Lubię dźwięk dynamiczny, z dobrym basem (ale bez przesady) zrównoważona scena, ale dynamicznie.

 

nie wiem czy udało mi sie dobrze opisac moje oczekiwania, ale mimo wszystko serdecznie proszę o poradę czy w/w sprzęt to dobry początek?

a może szukać czegoś innego?

 

P.S. Szukałem używanego sprzętu bo na razie na taki mnie stać.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Robert

Link to comment
Share on other sites

Znam z tego opisu dwie rzeczy serię CA 640 i AE serię Evo. CA jest formą przez wielu krytykowaną, ale ja rozpoczynałem swoją drogę od niej ( dokładnie od modelu 500 SE którego notabene nadal posiadam) i muszę napisać, że jest to bardzo zacny otważacz. Nie ma Hi-Endu i tego nie należy się spodziewać, ale muzyka i to czego oczekujesz jest czyli dynamika i scena ( skala dzwięku) będą bardzo dobre. Bas, nie ten najniższy też jest w odpowiedniej ilości. Moim zdaniem może być odrobinę za sucho ale to kablami można dopracować. Kolumny EVO 3 też na mnie wywarły wrażenie bardzo pozytywne w tych aspektach o których piszesz. Dzwięk był żywy naturalny i sprawiał dużo tzw frajdy. Nie znam tego Audiolaba więc nie wypowiem się na ten temat. Natomiast swego czasu słuchałem AE z jakimś budżetowym Nadem i było znacznie lepiej niż z moim wówczas CA 500. Angielskie klocki dobrze moim zdanie grają ze sobą. No i ja lubię tę szkołę dzwięku.

Pozdr

Link to comment
Share on other sites

Mogę wypowiedzieć się tylko w sprawie kolumn o których myślisz, a to jeden z najważniejszych elementów toru. AE Evo 3 to IMHO naprawdę bardzo udane kolumny. Poszukaj mojego wpisu o nich tu na forum, trochę się wówczas rozpisałem. Ogólnie i w skrócie, grają bardzo bezpośrednio, z dobrym basem, dość suchym ale dobrze kontrolowanym. Ogólnie moje wrażenia ad. tych kolumn to 'koncert na żywo'. Gitary z the Eagles brzmią na nich naprawdę fajnie, z pazurem i metaliczną barwą charakterystyczną dla akustycznych gitar, źródła pozorne też ładnie oddane. Ja mogę je polecić, i myślę, że szczególnie na początek przygody to dobry wybór, bo daje dobry poziom, który powinien starczyć na długo.

Powrót po dłuższej przerwie...

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Często czytam na tym forum podobne tematy jak ten i zastanawia mnie jedno; gdzie w tym wszystkim jest, wydaje mi się, że tak ważny element, jak muzyka. Nie każdy sprzęt zagra jednakowo określony rodzaj muzyki. Bardzo często pytający lub polecający daną konfiguracje sprzętu piszą, że gra tak czy siak, dobrze czy źle, ale nie odnoszą tego do konkretnego rodzaju muzyki. Ja na swoim sprzęcie słucham lub słuchałem prawie każdego rodzaju muzyki, chociażby z ciekawości i mogę powiedzieć, że w niektórych przypadkach było bardzo dobrze, a w niektórych źle lub bardzo źle. Moim skromnym zdaniem nie należy uogólniać i nie odnosić się do muzyki.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że masz pełną rację. Ja też mogę powiedzieć, że moje kolumny pięknie grają klasykę, jazz i wokale, ale do rocka nadają się już słabiej. Dlatego m.in. zastanawiam się, czy właśnie nie kupić Evo 3 jako drugiej, sprawdzonej pary głośników. Kolega pytał dość ogólnie o dynamiczny dźwięk z dobrym basem, i do takiego ogólnego opisu IMHO te Evo 3 pasują. Ale też uogólniasz trochę, bo jednak w większości podobnych wątków autorzy pytając o porady wskazują jakiej muzyki słuchają, i takie też ukierunkowane porady otrzymują.

Powrót po dłuższej przerwie...

Link to comment
Share on other sites

Rozwiązanie z przynajmniej dwoma zestawami kolumn wydaje sie bardzo rozsądne gdy chcemy być zadowoleni z słuchania róznego rodzaju muzyki, ale chyba nie zawsze takie rozwiazanie jest akceptowalne z różnych powodów np. wystrój wnętrza, miejsce, zgoda domowników itp. U mnie słucha się różnej muzyki i niestety są różne odczucia.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Oczywiście popełniłem błąd laika, nie podając rodzajów czy stylów słuchanej muzyki. To dość szerokie spektrum. Bo i Pink Floyd, Chris Botti, klasyka symfoniczna ale i Jordi Savall. Sporo tego, dość szeroko jeśli chodzi o muzykę.

Chciałbym dlatego aby kupiony zestaw zabrzmiał dynamicznie, żebym słyszał i czuł pociągnięcia strun w kontrabasie, czy harfie.

 

Jeszcze raz z góry dziękuję za podpowiedzi. Serdecznie pozdrawiam

Robert

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.