Skocz do zawartości
IGNORED

CA Azur 640C V2 + Audiolab 800Q z Acoustic Energy EVO 3 ??


Elwood

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako, że wlasnie noszę się z zamiarem zakupu pierwszego w moim zyciu dobrego stereo ( do tej pory amplitunery kina domowego z niezbyt wysokich półek) postanowiłem zapytać się Państwa o wasze odczucia i ewentualne porady w tej kwestii.

Wypatrzyłem sobie taki zestaw jak w temacie. Zastanawiałem sie jeszcze nad Cd i wzmacniaczem CA Azur 640 v2.

 

Pokój, nie będzie typowym pomieszczeniem odsłuchowym, jest to 22m2 powierzchni, a w zasadzie pół z tego gdzie będzie się słuchało muzyki. Lubię dźwięk dynamiczny, z dobrym basem (ale bez przesady) zrównoważona scena, ale dynamicznie.

 

nie wiem czy udało mi sie dobrze opisac moje oczekiwania, ale mimo wszystko serdecznie proszę o poradę czy w/w sprzęt to dobry początek?

a może szukać czegoś innego?

 

P.S. Szukałem używanego sprzętu bo na razie na taki mnie stać.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam z tego opisu dwie rzeczy serię CA 640 i AE serię Evo. CA jest formą przez wielu krytykowaną, ale ja rozpoczynałem swoją drogę od niej ( dokładnie od modelu 500 SE którego notabene nadal posiadam) i muszę napisać, że jest to bardzo zacny otważacz. Nie ma Hi-Endu i tego nie należy się spodziewać, ale muzyka i to czego oczekujesz jest czyli dynamika i scena ( skala dzwięku) będą bardzo dobre. Bas, nie ten najniższy też jest w odpowiedniej ilości. Moim zdaniem może być odrobinę za sucho ale to kablami można dopracować. Kolumny EVO 3 też na mnie wywarły wrażenie bardzo pozytywne w tych aspektach o których piszesz. Dzwięk był żywy naturalny i sprawiał dużo tzw frajdy. Nie znam tego Audiolaba więc nie wypowiem się na ten temat. Natomiast swego czasu słuchałem AE z jakimś budżetowym Nadem i było znacznie lepiej niż z moim wówczas CA 500. Angielskie klocki dobrze moim zdanie grają ze sobą. No i ja lubię tę szkołę dzwięku.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wypowiedzieć się tylko w sprawie kolumn o których myślisz, a to jeden z najważniejszych elementów toru. AE Evo 3 to IMHO naprawdę bardzo udane kolumny. Poszukaj mojego wpisu o nich tu na forum, trochę się wówczas rozpisałem. Ogólnie i w skrócie, grają bardzo bezpośrednio, z dobrym basem, dość suchym ale dobrze kontrolowanym. Ogólnie moje wrażenia ad. tych kolumn to 'koncert na żywo'. Gitary z the Eagles brzmią na nich naprawdę fajnie, z pazurem i metaliczną barwą charakterystyczną dla akustycznych gitar, źródła pozorne też ładnie oddane. Ja mogę je polecić, i myślę, że szczególnie na początek przygody to dobry wybór, bo daje dobry poziom, który powinien starczyć na długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Często czytam na tym forum podobne tematy jak ten i zastanawia mnie jedno; gdzie w tym wszystkim jest, wydaje mi się, że tak ważny element, jak muzyka. Nie każdy sprzęt zagra jednakowo określony rodzaj muzyki. Bardzo często pytający lub polecający daną konfiguracje sprzętu piszą, że gra tak czy siak, dobrze czy źle, ale nie odnoszą tego do konkretnego rodzaju muzyki. Ja na swoim sprzęcie słucham lub słuchałem prawie każdego rodzaju muzyki, chociażby z ciekawości i mogę powiedzieć, że w niektórych przypadkach było bardzo dobrze, a w niektórych źle lub bardzo źle. Moim skromnym zdaniem nie należy uogólniać i nie odnosić się do muzyki.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że masz pełną rację. Ja też mogę powiedzieć, że moje kolumny pięknie grają klasykę, jazz i wokale, ale do rocka nadają się już słabiej. Dlatego m.in. zastanawiam się, czy właśnie nie kupić Evo 3 jako drugiej, sprawdzonej pary głośników. Kolega pytał dość ogólnie o dynamiczny dźwięk z dobrym basem, i do takiego ogólnego opisu IMHO te Evo 3 pasują. Ale też uogólniasz trochę, bo jednak w większości podobnych wątków autorzy pytając o porady wskazują jakiej muzyki słuchają, i takie też ukierunkowane porady otrzymują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie z przynajmniej dwoma zestawami kolumn wydaje sie bardzo rozsądne gdy chcemy być zadowoleni z słuchania róznego rodzaju muzyki, ale chyba nie zawsze takie rozwiazanie jest akceptowalne z różnych powodów np. wystrój wnętrza, miejsce, zgoda domowników itp. U mnie słucha się różnej muzyki i niestety są różne odczucia.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Oczywiście popełniłem błąd laika, nie podając rodzajów czy stylów słuchanej muzyki. To dość szerokie spektrum. Bo i Pink Floyd, Chris Botti, klasyka symfoniczna ale i Jordi Savall. Sporo tego, dość szeroko jeśli chodzi o muzykę.

Chciałbym dlatego aby kupiony zestaw zabrzmiał dynamicznie, żebym słyszał i czuł pociągnięcia strun w kontrabasie, czy harfie.

 

Jeszcze raz z góry dziękuję za podpowiedzi. Serdecznie pozdrawiam

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.