Jump to content
IGNORED

Dynaudio Focus 110A

NoX

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Niedawno natrafiłem na Dynaudio Focus 110A, poczytałem trochę recenzji, plusów, minusów i zastanawiam się co myślicie o takim podejściu - mam na myśli wersję aktywną. Jak się głębiej zastanowiłem to wygląda na to że jest to dla mnie idealne rozwiązanie, chodzi mi o eliminację jednego z komponentów i zaufanie producentowi, że dostosował wzmacniacz do zwrotnicy i głośników ( co Dynaudio robi raczej dobrze i eliminuje potrzebę posiadania mocnego/drogiego wzmacniacza )

Moja historia z audio jest raczej słaba i zaczęła się od kupienia pary Mission 702E, które można było kupić swego czasu za dobrą cenę. Grało to i tak lepiej niż cokolwiek wcześniej słyszałem. Niestety z różnych przyczyn z mojego wymarzonego stereo wyszło całkiem fajne kino, ale w dalszym ciągu pozostała chęć posiadania zestawu który będzie grał muzykę. W planach miałem zmianę kolumn i reszty toru, ale teraz już wiem że nie mam czasu na dopasowywanie elementów w celu osiągnięcia muzykalnego celu. I tu właśnie na scenę wchodzą te Dynki... jak już wspomniałem nie mam za bardzo czasu i serca do odsłuchiwania kolejnych elementów, a z tego co widzę można osiągnąć dobry efekt właściwie "out of the box".

Co sądzicie o tych kolumnach ogólnie i w moim kontekście.

Pozdrawiam

Swego czasu przyjaźniłem się z pasywnymi 110tkami.

Bardzo miło je wspominam, w zestawieniu z accu e213 nie wstydziłe się np. nautilusów 805 bowersa.

Jednak między takim zestawieniem a wersją aktywną jest przepaść na miarę rowu mariańskiego audio...

Moje czwarte dynie, jak na razie najlepsze.

Więcej wrażeń po ostudzeniu głowy i wygrzaniu zestawu.

qbasinsky, 13 Lis 2009, 18:16

>Swego czasu przyjaźniłem się z pasywnymi 110tkami.

>Bardzo miło je wspominam, w zestawieniu z accu e213 nie wstydziłe się np. nautilusów 805 bowersa.

>Jednak między takim zestawieniem a wersją aktywną jest przepaść na miarę rowu mariańskiego audio...

Przepaść ale w którą stronę ? :-)

mczaj, 13 Lis 2009, 19:35

>Możesz napisać, co konkretnie jest lepsze? Czy w środku siedzi lepszy wzmak niż Accu?

Ciężko jest porównać 1 końcówkę (z "accu") ciągnącą pełne pasmo, na raz 2 przetworniki elektro-akustyczne i kupę elementów pasywno/degradujących do wzmacniacza ciągnącego skrawek pasma i jeden przetwornik elektro-akustyczny bez dodatkowych przeszkód. ... czyli słabsza o niebo mniej obciążona końcówka może więcej niż jedna mocarna końcówa z masą "kotwic".

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.