Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio Focus 110A


NoX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Niedawno natrafiłem na Dynaudio Focus 110A, poczytałem trochę recenzji, plusów, minusów i zastanawiam się co myślicie o takim podejściu - mam na myśli wersję aktywną. Jak się głębiej zastanowiłem to wygląda na to że jest to dla mnie idealne rozwiązanie, chodzi mi o eliminację jednego z komponentów i zaufanie producentowi, że dostosował wzmacniacz do zwrotnicy i głośników ( co Dynaudio robi raczej dobrze i eliminuje potrzebę posiadania mocnego/drogiego wzmacniacza )

Moja historia z audio jest raczej słaba i zaczęła się od kupienia pary Mission 702E, które można było kupić swego czasu za dobrą cenę. Grało to i tak lepiej niż cokolwiek wcześniej słyszałem. Niestety z różnych przyczyn z mojego wymarzonego stereo wyszło całkiem fajne kino, ale w dalszym ciągu pozostała chęć posiadania zestawu który będzie grał muzykę. W planach miałem zmianę kolumn i reszty toru, ale teraz już wiem że nie mam czasu na dopasowywanie elementów w celu osiągnięcia muzykalnego celu. I tu właśnie na scenę wchodzą te Dynki... jak już wspomniałem nie mam za bardzo czasu i serca do odsłuchiwania kolejnych elementów, a z tego co widzę można osiągnąć dobry efekt właściwie "out of the box".

 

Co sądzicie o tych kolumnach ogólnie i w moim kontekście.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tam znajdziesz niemało mysli, pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka od paru dni działa prawidlowo tylko jeśli chodzi o TYTUŁY wątków. Twoje założenie nowego watku dla 110A jest efektem braku prawidlowych wyszukań w treści dotychczasowych wątków - te zagineły dnia 9. b.m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej nie kasować wątku.

Myślę, że te kolumny są warte osobnego miejsca.

Od jakiś 3 godzin słucham własnej parki.

Pierwsze wrażenia:

:-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu przyjaźniłem się z pasywnymi 110tkami.

Bardzo miło je wspominam, w zestawieniu z accu e213 nie wstydziłe się np. nautilusów 805 bowersa.

Jednak między takim zestawieniem a wersją aktywną jest przepaść na miarę rowu mariańskiego audio...

Moje czwarte dynie, jak na razie najlepsze.

Więcej wrażeń po ostudzeniu głowy i wygrzaniu zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qbasinsky, 13 Lis 2009, 18:16

 

>Swego czasu przyjaźniłem się z pasywnymi 110tkami.

>Bardzo miło je wspominam, w zestawieniu z accu e213 nie wstydziłe się np. nautilusów 805 bowersa.

>Jednak między takim zestawieniem a wersją aktywną jest przepaść na miarę rowu mariańskiego audio...

 

Przepaść ale w którą stronę ? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj, 13 Lis 2009, 19:35

 

>Możesz napisać, co konkretnie jest lepsze? Czy w środku siedzi lepszy wzmak niż Accu?

 

Ciężko jest porównać 1 końcówkę (z "accu") ciągnącą pełne pasmo, na raz 2 przetworniki elektro-akustyczne i kupę elementów pasywno/degradujących do wzmacniacza ciągnącego skrawek pasma i jeden przetwornik elektro-akustyczny bez dodatkowych przeszkód. ... czyli słabsza o niebo mniej obciążona końcówka może więcej niż jedna mocarna końcówa z masą "kotwic".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchalem 110a i graly bardzo dobrze - stosunek jakosc/cena na korzysc aktywnych w porownaniu z polaczenia np: cyrus+ pasywne 110

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś w tym jest...

Trzeba kiedyś spróbowac. Mnie zastanawia też jakość tych wzmacniaczy, kolumna aktywna jest tylko o 1 kg cięższa od pasywnej, jak wygląda więc zasilacz, skoro mamy jeszcze radiator - jak z cedeka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem Focus 110 pasywnych. Absoultny bestbuy w tej cenie. Do mniejszych pomieszczen - znacznie lepsze niz 140 - nie maja tego gumowego i rozlazlego basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.