Skocz do zawartości
IGNORED

Czego brakuje na polskim rynku kolumn ?


jozefkania

Rekomendowane odpowiedzi

arkadix, no te Zeta Zero to ciekawostka jest :) Szczegolnie "galeria" :) Co do narodowosci producenta, wystarczy sprawdzic whois domeny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam takowe- szczerze mówiąc nie obchodziło mnie czy polskie, a że po odsłuchu okazało się że polskie to im w niczym nie umniejszało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scout, 18 Lis 2009, 08:35

 

>Violet, 16 Lis 2009, 09:09

>

>>Pytanie: Czego brakuje na polskim rynku kolumn?

>>

>>Odpowiedź: 1. klientów, 2. stabilności rynkowej.

>>

>>Bo ciągle Polak myśli, że jak coś jest produkowane w Polsce to gorsze niż zagraniczne...

>

>Mój pierwszy zakup wynikał z nieznajomości zasobności rynku polskiego, ale następne kolumny będą

>wyłącznie produkcji krajowej, być może zamówienie indywidualne, ale krajowe. I propagujmy to :)

 

To nie żaden "cud" już w latach 60 sprzedawano tzw kity do montażu. Same przetworniki i zwrotnice można było kupić tanio (w stosunku do końcowego wyrobu) na zachodzie a do tego się dorabiało obudowy u naszego krajowego stolarza lub własnym sumptem. Dziś wygląda to podobnie tylko głośniki, zwrotnice sprowadza firma montująca która także proponuje swojego pomysłu budy. Różnica polega tylko na tym ze dziś ma więcej osób tzw. lewe rączki i dla tego firm montujących jest więcej niż tych faktycznych domowych pasjonatów no i marżę dzięki temu można narzucić lepszą.Żeby było bardziej słodko dla klienta końcowego konkurencja rośnie i te firmy z cenami z sufitu wykruszają się-prawo rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego brakuje na polskim rynku kolumn ?

 

Przecież to proste. Brakuje dobrej ceny !!!!

 

Ja kupię polskie kolumny dopiero wtedy gdy stosunek ceny do jakości brzmienia będzie znacznie lepszy niż u renomowanej konkurencji. Gdy stosunek jakość-cena będzie podobny to zawsze wybiorę produkt zachodni, markowy bo znacznie łatwiej sprzedać używany na wtórnym rynku.

No i jednocześnie kolumny muszą mieć jako-taki wygląd.

 

Dotychczas z polskich konstrukcji najbliżej byłem do zakupu kolumn Akustyka.

 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[email protected], 18 Lis 2009, 18:45

>Różnica polega tylko na tym ze

>dziś ma więcej osób tzw. lewe rączki i dla tego firm montujących jest więcej niż tych faktycznych

>domowych pasjonatów no i marżę dzięki temu można narzucić lepszą.Żeby było bardziej słodko dla

>klienta końcowego konkurencja rośnie i te firmy z cenami z sufitu wykruszają się-prawo rynku.

 

Ja nie wykluczam rozwiązania DIY, potrafię zrobić bardzo wiele rzeczy, tylko fizycznie nie miałbym gdzie ich wykonać i tu jest pies pogrzebany :( dlatego napisałem o chęci skorzystania z lokalnego wytwórcy. Ale czas pokaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUX,

trochę mnie zaskoczyłeś. Żyłem w przekonaniu, że ten właśnie aspekt - stosunek jakości do ceny - wyróżnia kolumny polskich producentów.

Gdy wybierałem kolumny do moich dwóch "systemów", wyznaczałem akceptowalną przez moją małżonkę cenę. Porównywałem kolumny w tym przedziale i kupowałem. W obu przypadkach są to polscy producenci (ESA i QBA), nie żałuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zdecydowanie brakuje kolumn pod lampę

 

Postaramy sie w najblizszym czasie wyplenic ta luke kolumnami z efektywnoscia >96dB (w pasmie 0.1-20kHz) w przystepnej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areczek, 16 Lis 2009, 08:50

 

>Brakuje zdecydowanie tanich egzotycznych kolumn z najwyższej półki.

 

dokładnie, przyzwoitą lampę można kupić już niedrogo, z kolumnami tak jeszcze nie jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek_zagaja

>Postaramy sie w najblizszym czasie wyplenic ta luke kolumnami z efektywnoscia>96dB(w pasmie 0.1-20kHz) w przystepnej cenie.

Tylko nie możecie zapomnieć żeby te kolumny oprócz tego,że grają świetnie to równie dobrze wyglądają,aby zostały zaprojektowane wzorniczo na dobrym poziomie.Przykłady zachodnich producentów można znaleść w necie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47, 19 Lis 2009, 09:03

 

>Tylko nie możecie zapomnieć żeby te kolumny oprócz tego,że grają świetnie to równie dobrze

>wyglądają,aby zostały zaprojektowane wzorniczo na dobrym poziomie.Przykłady zachodnich producentów

>można znaleść w necie.

 

Przykłady rodzimych konstrukcji można znależć w necie tylko jedno pytanie gdzie pieprznąć szlaczek żeby taka kolumna wyglądała pięknie-prawa elektro akustyki są niezmienne i dalej obowiązują. Esteci niech sobie kupują biżuterię która wygląda efektownie ale nawet nie potrafi zabrzęczeć ładnie o graniu muzyki nie wspominając

 

Kolumny w fazie koncepcji u kolegi Yogi bardzo mi się podoba zastosowana koncepcja

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[email protected]

Przecież można dopiąć projekt zgodnie z prawami akustyki,fizyki itd.tylko trzeba chcieć.Przedewszystkim chcieć.

Odpowiedzi o estetach nie bardzo chce mi się komentować,możesz oczywiście wrócić jeszcze do szałasu pomieszkiwać,to Twoja sprawa ale postęp wymusił mieszkanie,apartamenty i domy.Podobnie jest i w audio,Ci co się w tym połapali,że można mieć jedno i drugie tylko na tym korzystają.

To oczywiście bez aluzji i złośliwości.

Projektowanie nie polega na"pieprznięciu"szlaczka,ta forma kolegi Yogi jest blisko ale wymaga dopracowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu masz zastosowanie Tubowych głośników w połączeniu z częścią niskotonową aktywną.Można inaczej?

Zapewniam Cię,że to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał, nie chciał. Czy to 96dB czy tylko 86dB. Kolumna musi wyglądać estetycznie, jeśli poważnie traktujemy siebie i naszego klienta.

 

A warto jeszcze wspomnieć, że taki Franco Serblin (Sonus Faber) nie miał bladego pojęcia o budowaniu kolumn. Teraz tworzy hi-end. Czyli, jak widać, można startować z kompletnego zera, jeśli idzie o wiedzę techniczną. Każdy może stać się producentem, czy nawet twórcą hi-endu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć należałoby od tego, że u nas to każdy by chciał Sonus Fabery w cenach AkustyKa

i dopóki się nie wypleni takiego durnego myślenia "a co to za sztuka zrobić takie kolumny, że one aż tyle kosztują" (sraka, weź i zrób, to się dowiesz jeden z drugim) to można spokojnie dać sobie na luz z próbami zadowolenia wiecznie marudzącego i zawsze wiedzącego lepiej Polskiego Klienta. No chyba, że ktoś ma zamiar charytatywnie (bo lubi na przykład) spędzać całe dnie na warsztacie, użerać się z dostawcami i szarpać z urzędami... ale i tak nie liczyłbym na dyplom czy medal. Firma padnie, wszyscy zapomną, tylko długi zostaną do płacenia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania

Nie wszyscy tak myślą,że mają estetycznie wyglądać,nie wszyscy.A żeby było na takie myślenie usprawiedliwienie,to się mówi-to ma grać a nie wyglądać.Ot co!Polska myśl techniczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A jak będzie wyglądać efektywność i pasmo poniżej tych 0.1kHz?

 

Docelowo -3dB@50Hz a reszte lepiej zalatwic subwoferami co najmniej 3 sztuki np. 2 w rogach i jeden gdzies daleko od nich odsuniety. Wskazane jest miec korektor np. Behringer DEQ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suby potrzebne do wygladzenia modow pomieszczenia ale equalizer jest i tak potrzebny. DCX mocno zalecany. Mamy w produkcji tuby do tego zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Zacząć należałoby od tego, że u nas to każdy by chciał Sonus Fabery w cenach AkustyKa

i dopóki się nie wypleni takiego durnego myślenia "a co to za sztuka zrobić takie kolumny, że one aż tyle kosztują" [...]".

 

 

Święte słowa. Jestem tu na bieżąco i wiem np., że duża ładnie wykonana obudowa w naturalnej okleinie, z prostymi ściankami i bez żadnych bajerów, kosztuje nawet i 1500 zł. Można do tego dodać koszt wcześniejszych nieudanych eksperymentów z gorszymi stolarzami. Inny nie brany w ogóle pod uwagę element to okablowanie wewnętrzne: do kolumn trójdrożnych z zewnętrzną zwrotnicą potrzeba około 20 m pojedynczego przewodu. Do takich ze zwrotnicą w środku trzeba mieć ze 6-8 metrów na parę. Można użyć drutu z Praktikera, tylko tak się składa że ci, którzy chcieliby "Sonus Fabera za cenę Akustyka" na pewno życzyliby sobie bardziej audiofilski drut, zgadza się? Na przykład The Wind, którym Sonus kabluje swoje szczytowe modele. To już mamy koszt materiałów 2x1500 plus jakieś 1000, co daje 4000 zł ZANIM jeszcze kupiliśmy głośniki i elementy zwrotnicy. A gdzie koszt pracy nad projektem? A gdzie robocizna wykonawcy? A gdzie podatki? A gdzie w końcu zysk producenta, nie mówiąc już o zysku dystrybutora/sprzedawcy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z wyszukiwarką? Administracja ma nas do tego stopnia w dupie że nie odpowie w ogóle? Nie napiszecie nic, nawet "walcie się na ryj"???

???

???

???

???

???

???

???

???

???

???

???

???

???

???

???

???

???

???

???

???

???

???

???

???

???

???

???

???

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ja też trzymam kciuki za te projekt kolegi Yogi z sąsiedniego forum. Zapowiada się znakomicie.

Zgadzam się z brakiem na rynku wysoko skutecznych głośników - około 95 dB wzwyż. Mały wybór. A na polskim (chodzi o producentów) - posucha. Z dynamicznych łapie się na zakładkę Harpia z serią 300B, odgrody Sensus Audio i tubowe Acuhorn(nie wiem czy jeszcze działają)i to co grało w Sobieskim w pokoju Amapro/Kustagon (o ile to nie Diy) bo nie mówmy o pojedynczych produktach. Fajne głośniki zrobił dla siebie RCM - Onken. Jak coś przeoczyłem... proszę o podpowiedź.

Za granicami naszego kraju nieco lepiej. Ostatnie AS z tego co zapamiętałem: austryjackie WLM (wspomniany), australijskie WHT P1, duńskie Horning Eufrodite III, brytyjskie AN E i ... nie pamiętam:) więcej.

pozdrawiam

RW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prototyp głosników wysokoefektywnych mam już w głowie, komponety są zamówione w drodze, liczę, że gotowy prototyp powstanie za 3-4 tyg. Efektywnośc 92-94 dB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lulu, 19 Lis 2009, 14:26

 

>prototyp głosników wysokoefektywnych mam już w głowie, komponety są zamówione w drodze, liczę, że

>gotowy prototyp powstanie za 3-4 tyg. Efektywnośc 92-94 dB

 

Rozumiem że przy tej efektywności nie oprzesz się na tubach a wtedy było by świetnie coś takiego zacząć klecić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek_zagaja

Mam pytanie.Czy nie można postawić tej części średniowysokotonowej na subie?Czyli byłaby to kolumna segmentowa.Tak robią zachodni producenci i chyba ESA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co modrzewiu47 ? Wymiary wzrosną a punktowość dżwięku się rozjedzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor.

Jak to wszystko zliczyć co wymieniłeś,to kolumna sklecona w byle jakich warunkach ale z wymienionymi przez Ciebie elementami wychodzi już jak Sonus po dobrym rabacie.Ciekawe.

Wszyscy popełniacie ten sam błąd(prawie wszyscy) kalkulacyjny.Liczycie pojedyńcze sztuki i po cenach za komponenty

dla zwykłego Kowalskiego z całym szacunkiem dla tego ostatniego.W profesjonalnej produkcji tak się nie liczy.Niech przykładem będzie cena za wafelek "Grzesiek",gdzie koło mnie w sklepiku kosztuje 1.50zł.a w Auchan 0.75gr.taniej nawet jak w Makro.Inna cena za głośnik Scana będzie dla Serblina a inna dla mnie.Napewno inna jest cena zakupu komponentów,hurtowa dla fabryki detaliczna dla indywidualnego odbiorcy.To jest różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.