Jump to content
IGNORED

Jak wyczyscic gniazda RCA we wzmacniaczu?


ulumulu1988

Recommended Posts

Witam

 

Mam pewien problem z luxmanem lv-90. Jak lacze wzmacniacz interonektem ze zrodlem czasami w nutach w prawym glosniku jest takie cccccyt cyyt i przerywa i popierduje. Przepiolem do wyjscia tuner i problem znikl. Wiec wywnioskowalem ze gniazda sa zanieczysczone i cos tam nie styka zawsze jak trzeba. Moje pytanie jak to i czym wyczyscic zeby pozbyc sie problemu?

Link to comment
Share on other sites

Na początku spróbuj bardzo delikatnie poruszać wpiętą wtyczką interkonektu i zobacz czy wtedy pojawiają się te przerywania. Jeśli tak, problemu trzeba szukać wewnątrz wzmacniacza, prawdopodobnie w okolicy gniazda.

 

Gniazda wewnątrz wzmacniacza są lutowane, albo do przewodów, albo bezpośrednio w płytkę drukowaną. Zdarza się, że lut może pęknąć i przerywać. Bywa, że jest to zupełnie niewidoczne, na oko wygląda, że wszystko jest OK. Taką usterkę nazywa się "zimnym lutem". Wówczas wystarczy przelutować dany punkt jeszcze raz i problem znika. Ale najpierw trzeba znaleźć przyczynę.

Link to comment
Share on other sites

No coz tak zrobie... chora łądna, dzieci w afryce gloduja a ci kupuja cd za 10k zl bo gra lepiej niz ten za 1000zl tzn. im sie wydaje ze gra bo zamiast sluchac muzyki sluchaja sprzetu. Te ich wielkie roznice to farmazon, sa poprostu uzalezniani od ciaglej modernizacji i ulegaja ciaglej autosugestii.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.