Skocz do zawartości
IGNORED

Jak wyczyscic gniazda RCA we wzmacniaczu?


ulumulu1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pewien problem z luxmanem lv-90. Jak lacze wzmacniacz interonektem ze zrodlem czasami w nutach w prawym glosniku jest takie cccccyt cyyt i przerywa i popierduje. Przepiolem do wyjscia tuner i problem znikl. Wiec wywnioskowalem ze gniazda sa zanieczysczone i cos tam nie styka zawsze jak trzeba. Moje pytanie jak to i czym wyczyscic zeby pozbyc sie problemu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i łączówkę warto sprawdzić.

Dałem kiedyś wzmaka do naprawy bo miałem podobne objawy ,winny był jednak kabelek i to tak perfidnie,że łączył lub nie , w zależności od tego pod jakim kątem był włożony w dziurkę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku spróbuj bardzo delikatnie poruszać wpiętą wtyczką interkonektu i zobacz czy wtedy pojawiają się te przerywania. Jeśli tak, problemu trzeba szukać wewnątrz wzmacniacza, prawdopodobnie w okolicy gniazda.

 

Gniazda wewnątrz wzmacniacza są lutowane, albo do przewodów, albo bezpośrednio w płytkę drukowaną. Zdarza się, że lut może pęknąć i przerywać. Bywa, że jest to zupełnie niewidoczne, na oko wygląda, że wszystko jest OK. Taką usterkę nazywa się "zimnym lutem". Wówczas wystarczy przelutować dany punkt jeszcze raz i problem znika. Ale najpierw trzeba znaleźć przyczynę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulumulu1988, 15 Lis 2009, 10:14

 

>Pomoze ktos czy potraficie na tym forum tylko belkotac w tematach "jaki CD do 6000zl"? Jak by juz

>nie bylo na co pieniedzy wydawac hmm?

 

Zapytaj się w zakładce DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz tak zrobie... chora łądna, dzieci w afryce gloduja a ci kupuja cd za 10k zl bo gra lepiej niz ten za 1000zl tzn. im sie wydaje ze gra bo zamiast sluchac muzyki sluchaja sprzetu. Te ich wielkie roznice to farmazon, sa poprostu uzalezniani od ciaglej modernizacji i ulegaja ciaglej autosugestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie objawy. Winne były przełączniki i potencjometry. Otwórz wzmacniacz i specjalnym preparatem wyczyść wszystkie styki, przełączniki i przepsikaj potencjometry. Powinno być ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.