Skocz do zawartości
IGNORED

Opinie o Krell 300iL


elvis512

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w poszukiwaniu "idealnego" wzmacniacza natknąłem się na Krell'a 300iL i chiałbym spytać posiadaczy tego modelu jak gra ten klocek:

 

Czy

- jest ostry?

- ma porządny bas do rocka (stopa perkusyjna) i nie będzie w tej muzyce jazgotliwy?

- nadaje się do zestawienia z kolumnami Audio Physic Tempo 2 ?

 

Dlaczego pytam? Bo mam zamiar go kupić, a nie mogę go uprzednio posłuchać. A może trzymać się od niego z daleka? Lubię w dzwieku dobry (nawet obfity), dobrze kontrolowany bas, sporą stereofonię/budowanie sceny, ale żeby był dość miękki (nie ostry i analityczny). Na ile byście go wycenili? Dzięki za opinię i rady

 

elvis512

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym bardzo ostrożny. Wprawdzie słuchałem tylko 300i i 400xi, ale 300iL jest podobno bardziej zbliżony do 400xi. 400xi jest chłodny, suchy. Co innego 300i. Jednym słowem nie kupowałbym w żadnym razie w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300iL ma dobry bas ,swietny wykop,dobrą stereofonie ale o miekkosci zapomnij.To po prostu suchotny wzmacniacz o kiepskiej srednicy,w niektorych zestawieniach meczy przy dłuzszym sluchaniu.

Ogólnie taki troche krzykacz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lubię w dzwieku dobry (nawet obfity), dobrze kontrolowany bas, sporą

>stereofonię/budowanie sceny, ale żeby był dość miękki (nie ostry i analityczny)."

 

Jeżeli ten wzmacniacz gra tak jak 400xi, to daj sobie spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem okazje goscic u siebie wersje 300i, a tak zamienilismy sie z kolega na wzmacniacze na kilka dni...Krell ten ma swietna dynamike, bas dosc twardy wzorowo kontrolowany i... to w sumie wszystko. Moim zdaniem tez wzmacniacz skupia sie za bardzo na tych wymienionych aspektach zapominajac o troche srednicy, ktora jest nudna, pastlowa, małoangazujaca, gora przyzwoita ale nic szczegolnego. Wina na pewno lezala po zlym zestawieniu z reszta toru, u wlasiciela brzmi to podobnie ale wcale nie lepiej, dobry wzmacniacz do terroryzowania sasiadow bo wolumen ma pokazny:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcecie powiedzieć, że gra nie jest warta świeczki? W sumie jestem zaskoczony waszymi opiniami. Myślałem, że trafiłem w dość ciekawy sprzęt w okazyjnej cenie.. No cóż, chyba zapomnę o nim.. W takim układzie może w innym kierunku.. Czy zaproponujecie coś innego tak aby zachował te cechy, które ja pożądam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie.

To wzmacniacz z charakterem prezentujacy pewna klase brzmienia, wszystko kwestia preferencji, jedz do goscia, posłuchaj i sam ocenisz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell KAV 400xi to rewelacyjny wzmacniacz, za te pieniadze za które go można obecnie kupić to jest rewelacja. Nie znam lepszego klocka za takie pieniądze. Nie jest ani ostry ani suchy a bas jest rewelacyjny i super kontrolowany. Nie mam pojęcia na jakiej podstawie, niektóre osoby oceniają go negatywnie. Wynika to na pewno z jakiś uprzedzeń nie mających kompletnie pokrycia w rzetelnym odsłuchu tego wzmacniacza a tylko jakims przypadkowym zetknięciu z nim. Model 300iL można traktować jako poprzednik 400xi. W uproszczeniu, konstrukcyjnie od strony audio oba wzmacniacze mają te same stopnie końcowe, różnią się tylko budową przedwzmacniacza który w wersji 400xi został ulepszony. Dzwiękowo grają dość podobnie, moim zdaniem lepszy jest tutaj 400xi.Ostatnie produkowane egzemplarze 300iL miały też wysokiej jakości gniazda WBT i dlatego warto kupić taki egzemplarz z końcówki produkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wzmak do audiofilskiej plumkaniny, fetyszyzowania średnicy i temu podobnych bajerow tylko do grania z werwem i energia. Niemniej w synergie z firmieym brzmieniem AP osobiście powatpiewam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarlBjorn,

Powątpiewasz? bo... miałeś przez ostatni rok Tempo 2 w zestawieniu z 300iL czy tylko tak przypuszczasz lub słuchałeś przypadkowo przez godzinę gdzieś u znajomego?

Sam wzmacniacz Tobie nie zagra potrzebujesz jeszcze innych elementów, więc czemu tak generalizujesz?

Skąd wiesz jak to zagra z Tempo 2??? Moze nawet słuchałeś tempo 2 ale nie na pewno z 300iL i nie na pewno na spokojnie przez dłuższy czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem. Jest genialnie. Grałem chwilę u siebie z Electrocompaniet ECI-2, ale to w ogóle inna liga.. Zaryzykowałem i nie żałuje, a jeszcze dodam, że kupiłem tylko 500zł drożej niż miałem kupić ECI2.. Teraz widzę co te moje Tempo 2 moga pokazać - bajecznie jest :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Elvis jak to teraz jest.. jak by słychać ludzi na forum to marka Krell powinna zbankrutować..ludzi sie wypowiadają o sprzęcie który słuchali gdzieś w sklepie, chwile u znajomego lub wogóle...Miłego słuchania i zadowolenia z nowego sprzętu.. 400xi podobno jeszcze lepszy;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocno to pojęcie względne. ma być gorący :) i wtedy dopiero gra jak powinien.

przez pierwsze 30-40 min od włączenia nie ma co słuchać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnalazlem rzeczony test w Audio, tu o parametrach pradowych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu opis brzmienia, w czesciach z koniecznosci(to test wspolny dla 300iL + 280CD)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8726-100000282 1258373895_thumb.jpg

post-8726-100000283 1258373895_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Elvis512

jeżeli masz cd lub DAC'a z regulacją to przełącz wzmacniacz w tryb końcówki mocy. będzie jeszcze lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RadeX, 15 Lis 2009, 13:31

 

>Krell KAV 400xi to rewelacyjny wzmacniacz, za te pieniadze za które go można obecnie kupić to jest

>rewelacja. Nie znam lepszego klocka za takie pieniądze. Nie jest ani ostry ani suchy a bas jest

>rewelacyjny i super kontrolowany.

 

 

ja mysle ze wiekszosc osob piszacych negatywnie o nim w zyciu go nie sluchala ani nie widziala tylko powtarza jakies farmazony, ja 400tke mialem w swoim systemie przez czas jakis (i zamienilem ja na dzielonego krella) i nic tylko podpisac sie pod opinia kolegi RadeX'a, ja rowniez uwazam ze przy aktualnej cenie za jaka mozna go kupic nie ma lepszego wzmaka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell 400xi to nie jest zły wzmacniacz, ale ma jasny, chłodny dźwięk i wszystko zależy od tego z jakimi kolumnami gra. Przykładowo z 1028Be jest masakra. Natomiast w tej cenie można było dostać inne ciekawe wzmacniacze, które grają co najmniej tak samo dobrze jak np. NAD M3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->dd6

Zakładam, że słuchałeś m3 i 400xi bezpośrednio w tym samym systemie. Zatem szczerze jestem zainteresowany co "ciekawszego" ma m3 w stosunku do 400xi. gdybyś miał konkretne przykłady byłoby miło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd6, 16 Lis 2009, 15:40

 

>Krell 400xi to nie jest zły wzmacniacz, ale ma jasny, chłodny dźwięk i wszystko zależy od tego z

>jakimi kolumnami gra. Przykładowo z 1028Be jest masakra. Natomiast w tej cenie można było dostać

>inne ciekawe wzmacniacze, które grają co najmniej tak samo dobrze jak np. NAD M3.

 

Ja z kolei dość często słucham tego Krella z Electrami 1027be i 926 i mam zupełnie inne odczucia. To bardzo dobre zestawienie. Dźwięk lekko ocieplony, ale szczegółowy i dynamiczny bez oznak szorstkości i rozjaśnienia. Natomiast nigdy nie zgadzam się z opiniami, że za daną cenę, coś jest najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400xi i M3 słuchałem w tym samym systemie. M3 ma po prostu przyjemniejszą dla ucha barwę dźwięku, moim zdaniem, jest cieplejszy, bardziej nasycony.

 

Tylko trochę dziwię się waszym atakom. Przecież jak się wam podoba 400xi, to fajnie, mnie to nie przeszkadza w niczym. Moja rada była tylko taka, że moim zdaniem trzeba być w przypadku 400xi ostrożnym i nie kupować w ciemno. Kolega kupił w ciemno (300iL), jest zadowolony, to i ja się cieszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 300iL od prawie 2 lat. Niebawem będę się zastanawiał nad nowymi kolumnami, bo pokój się nieco powiększy (26m) - i właśnie zastanawiałem się, czy 926 byłyby dobrym towarzystwem.

Szczególnie interesuje mnie średnica/bas, bo obecnie gram na papierowych 18-tkach ScanSpeaka i te zakresy są bardzo przyjemne (basu tylko trochę za mało)

Czy ktoś słuchał takiego zestawienia w podobnej wielkości pokoju?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki masterofdeath6

 

Elvis - wybacz, że mój wpis nie dotyczył bezpośrednio Twojego pytania, pozwoliłem sobie na wiele skrótów myślowych. Pozwolę sobie troszkę je rozwinąć.

 

w swoim "o mnie" napisałem jakie kolumny posiadam - bazują one na tweeterach focala, które uważam za wybitne w dziedzinie reprodukcji wysokich tonów. Niektórzy twierdzą, że Revelatory są lepsze; być może, ja jednak stwierdzam, że focal wymyślił konstrukcję wysokotonowca, która ustanowiła punkt odniesienia na wiele lat. Wiadomo - poprawiają się materiały, ale sama idea odwrócenia kopułki - to jest to. :)

Tu dochodzimy do sedna - wysokie tony są w moim systemie odtwarzane bardzo dobrze - bardzo detalicznie ale bez ostrości. Co ciekawe efekt tym znakomitszy, im lepsze towarzystwo. Dawno temu słuchałem m.in. na Paradigmach i sybilanty były moją zmorą. Po wielu przejściach i ustanowieniu obecnego systemu zapomniałem jak toto może wpływać na przyjemność słuchania.

 

Średnica - tu również jest bardzo dobrze - ale ze względu na konstrukcję kolumn (małe - obudowa zamknięta) osiąga się dość szybko limity głośności (a ja bardzo lubię czasem posłuchać głoośno) - potem zaczynają "wrzeszczeć". Nie ma żadnego przesteru - ot po prostu kolumny "się kończą" w pewnym miejscu na gałce wzmocnienia - potem jest już ból uszu :)

 

Bas - szybki, bardzo precyzyjny, jeśli trzeba - bardzo leniwy, ale wciąż różnorodny i melodyjny. Tyle, że ze względu na konstrukcję kolumn byłoby go znacząco za mało w nowym pomieszczeniu. No i te ograniczenia mocowe kolumn ... następna miała być mini utopia - ale na razie nie ma skąd wziąć w dobrej cenie :)

 

Reszta towarzystwa - słuchałem wielu różnych odtwarzaczy i doszedłem do wniosku, że jedyne wyjście to uniwersalne źródło cyfrowe plus bardzo dobry przetwornik. Squeezebox + obecny DAC did the job i teraz CD stoi jako "ozdoba" w systemie, bo grać już dawno przestał :)

 

 

Czemu tak się rozpisywałem?

Ano, żeby "swem świadectwem" dać wyraz, że zbierając coraz bardziej "przezroczyste" i "jasne" elementy toru wcale nie dotarłem do krwawego końca (z uszu) :), a wręcz przeciwnie - dźwięk jest bardzo klarowny i relaksujący. Przy czym niestety jedna wada istnieje - źle zrealizowane nagrania brzmią po prostu źle. Płyty z EMPIKu przestałem kupować już jakiś czas temu ze względu na tragiczną jakość - wygląda to trochę tak, jakby ten "dostawca" postanowił sprzedawać tylko odrzuty realizatorów, bądź produkty do odtwarzania w RMFie czy innej Zetce. Za to z przyjemnością odkrywam starsze płyty. Ostatnio na ten przykład zachwyciłem się jakąś starszą płytą Seala typu best of :)

 

 

Summa sumarum - ten wzmacniacz to wspaniały dodatek do systemu audio - dodałbym od siebie, że wręcz niezbędny ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jakie kondensatory siedzą w środku 300iL ? nie chce rozkręcać, a nie widać za bardzo nic na zdjęciach z sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.