Jump to content
IGNORED

Przewody ze srebrnych drutów, czy ktoś robił???


wkr

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Czy ktoś walczył już z tą srebrną materią ze strony

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Myślę i myślę, liczę, sprawdzam, oglądam i porównuję z kablami AQ i Siltecha ale nie mam pewności co to są w ogóle za druty, jakiej czystości i czy się w ogóle do audio nadają...?! Jakieś sugestie?

Link to comment
Share on other sites

Robiłem tylko sygnałowe, środkowa żyła była tylko jedna (0,8 mm) w teflonie, żyła powrotna to też taka sama (0,8 mm) na to wszystko ekran z plecionki miedzianej z kabla antenowego połączonego do żyły powrotnej tylko w jednym miejscu.

Dźwięk jasny, szczegółowy, wydaje się przez to że basu ubyło ale to nie prawda po prostu jest bardziej konturowy.

Link to comment
Share on other sites

Ja zamyślam o głośnikowym, i nie bardzo wiem ile i o jakiej grubości użyć żył tak aby to nie kosztowało kroci a sensownie grało.

Porównywałeś swój IC do czegoś firmowego na jakimś pułapie cenowym??

Link to comment
Share on other sites

Ja użyłem drutu 0,4 próby 999 do pociągnięcia całej sygnałówki w swoim lampowym wzmacniaczu, oczywiście w teflonie i aluminiowym ekranie. Rewelacja, polecam ten zabieg. Drut został przeze mnie wcześniej przygotowany - podgrzewany, przez co stał się jeszcze bardziej miękki i delikatnie spolerowany. Druty twarde te grubsze można "zmiękczyć".

Link to comment
Share on other sites

>jeżeli piszecie że twarde druty ag999 się nie nadają, to można przecież wyżarzyć ten drut palnikiem gazowym, będzie wtedy miękki jak plastelina

 

Jeśli są faktycznie próby 999 to nie powinien być twardy, miałem kiedyś drut próby 999 i był twardy, w trakcie rozgrzewania widać było jak się robi czarny (zanieczyszczenia) po ostygnięciu był nadal twardy, po prostu to nie była próba 999, i tyle.

Link to comment
Share on other sites

>jeżeli piszecie że twarde druty ag999 się nie nadają, to można przecież wyżarzyć ten drut palnikiem

>gazowym, będzie wtedy miękki jak plastelina a ziarna w strukturze nie będą mieć postaci spiralnie

>wyciagniętych i długich.

 

Czy mógłbyś coś więcej napisać o wyżarzaniu, a dokładnie co się dzieje ze strukturą materiału, z jego ziarnem?

Z doświadczeń wiem że wyżarzanie nadaje gładkość i wypełnienie w dźwięku.

Link to comment
Share on other sites

>Rozumiem, że po wyżarzeniu twardego drutu jego właściwości dźwiękowe się poprawiają??

 

Tak, i potwierdzają to moje własne doświadczenia. Nie wyżarzone srebro "gra" ostrzej i bardziej "sucho". Wyżarzone zyskuje na muzykalności, nie gubi szczegółów ale gra przyjemniej, cieplej, gładziej z wypełnieniem - analogowo.

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie myślę co by na początek na próbę podmienić przewody w kolumnach nie będzie to wymagało nakładów złotowych i tak wydumałem, że do wysokotonówki dałbym po 4 x 0,4 a do niskośrednio 6x0,4.

Mam tylko prośbę o opis techniki wyżarzania tzn jak długo i czy w warunkach domowych można to przeprowadzić??

Link to comment
Share on other sites

Witam

mam zrobione głośnikowe z drutów z tej hurtowni; pracy dużo; biorąc pod uwagę cenę materiałów (druty, teflon, oploty etc.) efekt bardzo dobry; co do konstrukcji to dawałem na biegun po 2 szt. solid core 1,2mm^2 + 10x0,2mm^2 w osobnych izolacjach z teflonu (czyli na jeden kabelek 4x1,2mm^2 + 2x[10x0,2]mm^2);

z rozmów z Panem oferującym drut wynikało, że wyciągany on jest z naszego granulatu KGHM o czystości 99,99% a wszelkie zanieczyszczenia drutów są wynikiem technologii ich powstawania; ważne: zamawiałem drut bez dodatków jubilerskich;

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Można to zrobić w domu nad palnikiem kuchenki gazowej, trzeba równomiernie przesuwać drut nad płomieniem, pozwalając mu się rozgrzać, najlepiej kilkakrotnie przesuwając od jednego do drugiego końca. Musisz uważać żeby go nie przepalić, zwłaszcza tak cienki jak 0,4. Najlepiej potrenować na jakimś kawałku żeby zobaczyć o co chodzi, jak zachowuje się materiał i wyczuć ten moment kiedy może się przepalić.

Link to comment
Share on other sites

Witam

teflon miałem z Sonus Oliwa - ale i tak lipa, ponieważ nie weszły do niego druty 3m długości i przekroku 1,2mm^2, więc posłużyłem się szeroką taśmą telonową (roboty ogrom), oplot na kabelki zakupiłem na alledrogo, widełki i banany srebrne Audioquesta, ekranu nie używałem.

->jerzur54

nie wiem jakie kolumny, ale w pierwszym 'pociagnięciu' zmieniłbym druty na srebrne solid core od niskotonowców

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.