Skocz do zawartości
IGNORED

Przewody ze srebrnych drutów, czy ktoś robił???


wkr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Czy ktoś walczył już z tą srebrną materią ze strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Myślę i myślę, liczę, sprawdzam, oglądam i porównuję z kablami AQ i Siltecha ale nie mam pewności co to są w ogóle za druty, jakiej czystości i czy się w ogóle do audio nadają...?! Jakieś sugestie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej firmie miękki drut to tylko 0,4mm próba 999, pozostałe to już twarde.

Możesz coś więcej napisać o tym co zrobiłeś..? ile wiązek ile drucików w wiązce no i coś o dźwięku.??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tylko sygnałowe, środkowa żyła była tylko jedna (0,8 mm) w teflonie, żyła powrotna to też taka sama (0,8 mm) na to wszystko ekran z plecionki miedzianej z kabla antenowego połączonego do żyły powrotnej tylko w jednym miejscu.

Dźwięk jasny, szczegółowy, wydaje się przez to że basu ubyło ale to nie prawda po prostu jest bardziej konturowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamyślam o głośnikowym, i nie bardzo wiem ile i o jakiej grubości użyć żył tak aby to nie kosztowało kroci a sensownie grało.

Porównywałeś swój IC do czegoś firmowego na jakimś pułapie cenowym??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej strony którą podałeś jest tylko jeden drucik godny uwagi, to 0,4 mm miękki o próbie 999.

Żeby zbudować głośnikowy trzeba użyć moim zdaniem siedem żył na jeden biegun w/w.

IC porównywałem z Velumem - grał trochę gorzej. (ciemniej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki też tak w sumie zerkałem na ten właśnie 0,4mm jest najtańszy, również myślałem o 7 - 8 żyłach.

Rozumiem , że Velum grał gorzej..?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli piszecie że twarde druty ag999 się nie nadają, to można przecież wyżarzyć ten drut palnikiem gazowym, będzie wtedy miękki jak plastelina a ziarna w strukturze nie będą mieć postaci spiralnie wyciagniętych i długich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem drutu 0,4 próby 999 do pociągnięcia całej sygnałówki w swoim lampowym wzmacniaczu, oczywiście w teflonie i aluminiowym ekranie. Rewelacja, polecam ten zabieg. Drut został przeze mnie wcześniej przygotowany - podgrzewany, przez co stał się jeszcze bardziej miękki i delikatnie spolerowany. Druty twarde te grubsze można "zmiękczyć".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jeżeli piszecie że twarde druty ag999 się nie nadają, to można przecież wyżarzyć ten drut palnikiem gazowym, będzie wtedy miękki jak plastelina

 

Jeśli są faktycznie próby 999 to nie powinien być twardy, miałem kiedyś drut próby 999 i był twardy, w trakcie rozgrzewania widać było jak się robi czarny (zanieczyszczenia) po ostygnięciu był nadal twardy, po prostu to nie była próba 999, i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jeżeli piszecie że twarde druty ag999 się nie nadają, to można przecież wyżarzyć ten drut palnikiem

>gazowym, będzie wtedy miękki jak plastelina a ziarna w strukturze nie będą mieć postaci spiralnie

>wyciagniętych i długich.

 

Czy mógłbyś coś więcej napisać o wyżarzaniu, a dokładnie co się dzieje ze strukturą materiału, z jego ziarnem?

Z doświadczeń wiem że wyżarzanie nadaje gładkość i wypełnienie w dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rozumiem, że po wyżarzeniu twardego drutu jego właściwości dźwiękowe się poprawiają??

 

Tak, i potwierdzają to moje własne doświadczenia. Nie wyżarzone srebro "gra" ostrzej i bardziej "sucho". Wyżarzone zyskuje na muzykalności, nie gubi szczegółów ale gra przyjemniej, cieplej, gładziej z wypełnieniem - analogowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę co by na początek na próbę podmienić przewody w kolumnach nie będzie to wymagało nakładów złotowych i tak wydumałem, że do wysokotonówki dałbym po 4 x 0,4 a do niskośrednio 6x0,4.

Mam tylko prośbę o opis techniki wyżarzania tzn jak długo i czy w warunkach domowych można to przeprowadzić??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam zrobione głośnikowe z drutów z tej hurtowni; pracy dużo; biorąc pod uwagę cenę materiałów (druty, teflon, oploty etc.) efekt bardzo dobry; co do konstrukcji to dawałem na biegun po 2 szt. solid core 1,2mm^2 + 10x0,2mm^2 w osobnych izolacjach z teflonu (czyli na jeden kabelek 4x1,2mm^2 + 2x[10x0,2]mm^2);

z rozmów z Panem oferującym drut wynikało, że wyciągany on jest z naszego granulatu KGHM o czystości 99,99% a wszelkie zanieczyszczenia drutów są wynikiem technologii ich powstawania; ważne: zamawiałem drut bez dodatków jubilerskich;

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić w domu nad palnikiem kuchenki gazowej, trzeba równomiernie przesuwać drut nad płomieniem, pozwalając mu się rozgrzać, najlepiej kilkakrotnie przesuwając od jednego do drugiego końca. Musisz uważać żeby go nie przepalić, zwłaszcza tak cienki jak 0,4. Najlepiej potrenować na jakimś kawałku żeby zobaczyć o co chodzi, jak zachowuje się materiał i wyczuć ten moment kiedy może się przepalić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

teflon miałem z Sonus Oliwa - ale i tak lipa, ponieważ nie weszły do niego druty 3m długości i przekroku 1,2mm^2, więc posłużyłem się szeroką taśmą telonową (roboty ogrom), oplot na kabelki zakupiłem na alledrogo, widełki i banany srebrne Audioquesta, ekranu nie używałem.

->jerzur54

nie wiem jakie kolumny, ale w pierwszym 'pociagnięciu' zmieniłbym druty na srebrne solid core od niskotonowców

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ile wychodzą druty z metra ? i gdzie kupujecie?

podobny wątek założyłem i jest tam link do pewnego sklepu z Ag

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.