Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto kupić Denon AVR-1610? I jakie głośniki polecacie?


Googiel84

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiam się nad zakupem amplitunera Denon AVR-1610. Możecie napisać mi czy jest to dobry wybór? Na zakup amplitunera przewiduję przeznaczyć tak do 1500 zł. I ewentualnie jakie głośniki do tego dobrać (myślałem żeby przeznaczyć na nie ok. 1000zł i chodzi mi o zestaw 5 głośników na razie chyba bez subwoofera)? Po przejrzeniu kilkunastu ofert zastanawiam się nad zakupem Jamo S 416 Hcs 3. Nie ukrywam że jestem raczej laikiem w tym temacie dlatego proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam googiel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon 1610 jest w pozadku i jesli go wybierzesz na pewno bedziesz z niego zadowolony, jesli chodzi o konkurencje w podobnych parametrach to Yamaha 465 Onkyo 507. Kolumny Jamo sa ok jesli sa napedzane dobrym amplitunerem. Sluchalem ich na Pionerze z 9 na poczatku i powiem ze bylo ok :) Ewentualnie M-Audio Trend 900

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeznaczac 1500 zl? na taki szajs? za 1500 zl masz wiele innych maszyn typu yamaha 1600, 2500, dsp-ax1 a1 a nie taki syf za przeproszeniem ale gotuje mi sie jak widze wywalanie dosc duzych ciezko zarobionych pieniedzy na taka tandete

 

kup cos porzadnego uzywanego i ciesz ze ze cos porzadnego stoi u ciebie na polce a nie taki wynalazek

 

chyba ze wolisz rocznego fiata anizeli 10 letniego mercedesa E

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku DENONA warto nabyc troche wyzszy model np. 1910, tak by w przyszlosc np. po zakupie dobrego wzmaka uiiknac zabawy z przekladaniem kabli glosnikowych ze wzmaka do ampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorkers, 16 Lis 2009, 15:53

 

>przeznaczac 1500 zl? na taki szajs? za 1500 zl masz wiele innych maszyn typu yamaha 1600, 2500,

>dsp-ax1 a1 a nie taki syf za przeproszeniem ale gotuje mi sie jak widze wywalanie dosc duzych ciezko

>zarobionych pieniedzy na taka tandete

>

>kup cos porzadnego uzywanego i ciesz ze ze cos porzadnego stoi u ciebie na polce a nie taki

>wynalazek

>

>chyba ze wolisz rocznego fiata anizeli 10 letniego mercedesa E

 

Żartowniś chłopie nie wszystko się koło Yamahy kręci. Napisz coś obiektywnego... Facet chce być może kupić sprzęt nowy na gwarancji więc mu na to pozwól i nie rób ze wszystkich, a przede wszystkim z siebie audiofilii. Może zależy mu na najnowszych dekoderach czego twoje jomahy nie zapewnią. I kto powiedział, że Denon avr 1610 to nie porządny sprzęt co z tego, że niższej klasy niz przykładowo avc a1... Z twojego założenia wynika, iz trzeba kupować tylko mercedesa klasy E bo a, b i c to już za niska półka. Nie wszyscy są bogolami, a chcą mieć nowy sprzęt lub samochód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwed75 ja tez nie jestem bogol tylko zwykly robol ale jezdze stara c klasą i jak kupuje sprzet to myśle :) głową wole cos starszego lepszego anizeli taki cop

te stare yamahy nie musza miec nowych dekoderow ;) zwykly pionek 51fd je posiada w bardzo dobrej postaci ktory je pprzekazuje do takiego starego wzmacniacza wielokanalowego i masz kina pelna parą a nie zabawke

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, za wszystkie sugestie. A może napisali byście coś więcej o głośnikach tzn. jakieś alternatywy do Jamo oraz może warto troszkę więcej zapłacić za jakieś inne??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość ata77

(Konto usunięte)

Jezeli kupisz denona to kolumny musza stac po "lagodnej" stronie mocy, jednoczesnie nie zamulac szczegolowosci. denon gra dosc ostro a w nizszych modelach zamula bas. Propozycja kolegi co do zakupu starszego ale wyzszego modelu nie jest wcale taka zla. PCM daje ci mozliwosc bezstratna tak jak np. true hd. Jezeli zalezy ci na nowych formatach to kup cos z nimi na pokladzie i juz. Sam stalem przed podobnym dylematem i kupilem AVC a1. Nie załuje. Jednak 1500 to przynajmniej o połowe za mało. propozycje zestawów do denona: Wharfedale; B&W, Klipsch, Jamo, Magnat. JBL (minimum seria 80). No i jak zwykle pozostaje słuchac słuchac i słuchac przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z kablami do głośników? Co do takiego zastawu polecacie? Tak żeby nie popsuć całego efektu, ale za razem żeby same kable nie były droższe od tego zestawu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup takie które będą zawierać głównie miedź a nie żelazo lub cynę ;) ProCab coś poszły cenowo do góry więc radzę :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

albo:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

... lub coś podobnego. Omijaj kable niewiadomego pochodzenia z ceną poniżej rynkowej ceny miedzi bo to tablica Mendelejewa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.