Skocz do zawartości
IGNORED

X-Fi i DVD-Audio pod Vistą


Włodi

Rekomendowane odpowiedzi

Na XP miałem takie coś w sterach jak DVD-Audio player, natomiast w Viście nie mam. Moja karta to X-Fi Xtreme Music.

Patrzyłem na stronie creativa i jest ten plajer tylko pod XP i na Viście nie działa. Da sie coś z tym zrobić?

 

Jeszcze jak miałem XP-ka i ten player działał to nigdy nie udało mi się nic odtworzyć w nim. Wyskakiwał jakis komunikat po angielsku chyba coś, że trzeba jakiś kabelek podłączyć.. o co to chodzi?

 

BTW: Możecie mi wyjaśnić jak to jest z tą muzyką w 5.1?

1.Czym sie różni DTS CD od DVD-Audio?

2.Jaki napis pojawia się podczas odtwarzania DVD-Audio na ampku po coaxialu? DTS?

3.Czy każdy amplituner obsługuje DVD-Audio?

4.Czemu płytka DTS CD chodzi normalnie na stacjonarnym DVD a odtwarzana z power DVD nie działa wogóle? Wiem, że to te prawa autorskie.. ale skoro na DVD działa to czemu na karcie nie chce???...

5.... a może dałoby się DTS CD odtworzyć w tym odtwarzaczu DVD Audio i wtedy by zadziałało po coaxialu?

 

PS.Do tej pory radzę sobie w ten sposób, że odpalam encoder DTS Connect i power dvd na 6 glosnikow i dziala DTS CD ale jakość tego nie jest już taka wyrazista jak z zewnętrznego dekodera DTS w ampie:(

 

Aha i jakbyście mogli dać linki do jakichś krótkich darmowych sampli w formacie DVD-Audio (jak są) bo nie mam żadnej płytki nawet żeby potestować w tym formacie.

 

Dzieki z góry!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>1.Czym sie różni DTS CD od DVD-Audio?

 

DTS to stratnie skompresowane najczęściej 6 kanałów które można przesłać np. poprzez SPDIF, DVD Audio to bezstratnie skompresowane audio i przez SPDIF można przesłać max 2 takie kanały.

 

>2.Jaki napis pojawia się podczas odtwarzania DVD-Audio na ampku po coaxialu? DTS?

 

PCM

 

>3.Czy każdy amplituner obsługuje DVD-Audio?

 

... tak ... w końcu przesyłasz PCM

 

>4.Czemu płytka DTS CD chodzi normalnie na stacjonarnym DVD a odtwarzana z power DVD nie działa

>wogóle?

 

Coś nie tak z ustawieniami.

 

>5.... a może dałoby się DTS CD odtworzyć w tym odtwarzaczu DVD Audio i wtedy by zadziałało po

>coaxialu?

 

Może.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. przez spdif nie wychodzi "skompresowane DVD audio" tylko strumień już zdekompresowany przez odtwarzacz do standardowego (bezstratnego, nieskompresowanego)PCM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli DVD-Audio to jest zwykłe stereo?? Ja zawsze myślałem, że to wielokanałowe 5.1(jak DTS CD ale lepsze).

 

Kyle, jeśli chodzi o DTS CD i problem z przesłaniem sygnału przez spdif to nie słyszałeś nigdy o zabezpieczeniu takich materiałów przez prawa autorskie?-dlatego to nie chodzi. To nie jest nic z ustawieniami, zreszta jakie masz ustawienia w power dvd;). Pytanie polega na tym czy dałoby się obejść te zabezpieczenia jakoś i dziwi mnie równocześnie fakt, że ze zwykłego stacjonarnego odtwarzacza dvd taki DTS CD działa bez problemu! Dlaczego więc z karty nie chce ruszyć?

 

I jeszcze jedno: co z tym odtwarzaczem DVD-Audio do X-Fi? Jest jakiś pod Vistę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.