Jump to content
IGNORED

Swans M200 MKII


KwaK410

Recommended Posts

Witam

 

Pierwszy post na orum także na początku pozdrawiam stałych bywałców :)

 

Zamierzam kupić monitory aktywne Swans M200 MkII i szukam opini (pozytywnych i negatywnych). Odsłuchać na razie nie mam gdzie - słuchałem D1080MKII więc wiem jak brzmią. Czy znajdzie się ktoś taki co powie czy warto wydać 600 PLN więcej na M200 ? Wybrałem te Swansy bo naczytałem się że jedne z lepszych za tak małe pieniądze, a jeszcze jak się uda sprowadzić z USA to już bajka:)

Docelowo mają grać w sypialni z CD jakimś - jeszcze nie kupiłem.

 

Co powiecie o moim wyborze ? Może powinnienem kupić coś innego ?

 

Pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy od ceny. Obecnie na alledrogo są po 1735 PLN - nie są tyle warte (tak bardzo delikatnie mówiąc). ... przy cenie 1200 zł można by się zacząć zastanawiać czy nie wybrać ich zamiast Microlab Pure 100 . Za ~900 zł byłyby ciekawą propozycją (kiedyś tyle kosztowały PURE 100 które obecnie z ceną 1250 PLN są średnio opłacalne).

Link to comment
Share on other sites

Właśnie jestem lekko zniesmaczony traktowaniem polskiego klienta jak jelenia. Szukając jakichś małych kompaktowych pierdziawek zdecydowałem się na monitorki aktywne, ale przeglądając ofertę i ceny na naszym podwórku złapałem się za głowę. Skąd takie różnice w cenach? W regularnej sprzedaży w obcokrajowych sklepach kolosalna różnica względem naszych zdzierców (nie mówię o USA, bo to co innego, ale o EU). Nawet względnie droga Francja i Niemcy nie mają takich marż...

Link to comment
Share on other sites

liberas, 16 Lis 2009, 22:22

 

W Polsce są wyższe ceny bo Polska do najbogatszy kraj na świecie. Polacy zarabiają średnio o wiele więcej niż tacy gołodupcy jak Niemcy czy Francuzi ... więc przepłacanie w Polsce o kilkadziesiąt procent wzgl. Niemiec/Francji jest czymś zupełnie zrozumiałym i naturalnym. x-P x-P x-P

 

ps. LOOOOOOOOOL ROFL ROFL

Link to comment
Share on other sites

no tak cena ceną:) ale co na temat samych monitorków ? Na razie się dowiedziałem że może należy się zastanowić nad czymś innym. Postaram się zlokalizowac te microlaby. Czy rzeczywiście grają porownywalnie do swansów? To jest firma trudniąca się raczej produkcją głośników do komputerów. Jak z jakością dźwięku? Może jeszcze jakieś inne propozycje :) ?

Link to comment
Share on other sites

Kyle czy 1080 od swansa grają dużo gorzej niż M200(te akurat słyszałem więc mogę się odieść) Jeśli chodzi o monitory studyjne to powiedz mi proszę czym rożni się dzwięk z takich monitorów. Czy to jest raczej to samo czy może któreś rejestry sa jakoś inaczej wyeksponowane. Czy nie będzie mi przeszkadzało "super naturalne" oddwzorowanie nagrania bez rzadnych uwypukleń i wybrawień ?

Link to comment
Share on other sites

Nie słuchałem tych SWANS / M200 .

 

Miałem KRK RP5 i byłem bardzo zadowolony (nic nie podbite, świetna jak na tę cenę czytelność). ... ale to są monitory takie umownie "studyjne" (raczej projektowe) tak więc na taką "bezlitosność" jak w monitorach profesjonalnych z szerszym pasmem (APS AEON, APS IO, KRK VXT6, KRK VXT8) nie licz. Ale możesz liczyć na w miarę neutralne brzmienie. Czy Ci się to spodoba - nie wiem. Cena takiego zestawu jest podniesiona przez konieczność dokupienia regulatora (przynajmniej moim zdaniem jest to konieczność).

Link to comment
Share on other sites

No czytając trochę doszedłem do podobnego wniosku. Pewnie dużo się nie pozmieniało w MKII - nawet jeśli to cena jest dużo przesadzona. Chyba udam się gdzieś posłuchać kilku monitorów i zdecyduję bo tak samo pisanie i czytanie to tylko pomaga nakierować na prawidłowe tory. Na razie wyleczyłem się na pewno z Swans M200 (chyba że ktoś ma do odsprzedania za dobrą cenę :) )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.