Skocz do zawartości
IGNORED

zamiana kina domowego na stereo


og0r

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem wymienić swój zestaw kina domowego który ostatnio służy wyłącznie do słuchania muzyki na stereo

Kiedyś musiałem iść na kompromis...

Obecnie posiadany zestaw to amplituner Harman Kardon 435 i zestaw głośników JBL z przodami E100 (+ centralny,tył,sub)

W kinie domowym sprawowało się to wyśmienicie ale w stereo czegoś mi brakuje... Słuchając na tym muzyki mam wrażenie jak bym miał zatkane uszy, wszystko się zlewa do tego niby genialny w kinie bas przy muzyce już kopa nie daje

wokal... totalna klapa

Riverside, Coheed & Cambria czy jakikolwiek stary rock/metal... tego się nie da słuchać

jedynie pop/r&b którego słuchała moja była partnerka brzmiało na tym sprzęcie całkiem dobrze (albo po prostu nie wiem jak powinno brzmieć ;)

doszło do tego że "obrażony" muzyki słucham na (swoją droga bardzo dobrych) głośnikach komputerowych LOGITECH Z-3e

decyzję o zmianie nasiliła piątkowa noc spędzona przy takim sprzęcie na który jeszcze długo stać mnie nie będzie, że choćby wspomnę o monitorach Avcon Avalanche...

słucham głównie rocka i delikatniejszych odmian metalu, ale coraz bardziej otwieram się na inne brzmienia

Będę celował raczej w używany bądź niskobudżetowy sprzęt, nie wiem za ile uda mi się sprzedać to co obecnie posiadam, dołożyć mogę ~2000tys zł (więc powiedzmy że będę się musiał w 6tys zmieścić)

z kolumnami JBL E100 które posiadam słuchałem wzmacniaczy ONKYO A-8870 i Yamaha której modelu już nie pamiętam ale nie brzmiało to dobrze więc kolumny myślę że do wymiany

z ostatnich budżetowych zestawów które udało mi się posłuchać to głównie marketowe: Denon, Onkyo itp.

a co z używanych? źródło wolał bym nowe (tylko ze względu na laser)

Będę wdzięczny za każdą sugestię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam, przeszedłem taką ewolucję i kino w stereo okazało się nawet leprze niż w multi nie wspominając już o muzyce z płyt lub radia. Nawet najdroższy aplituner zagra jak przeciętny wzmak stereo - nie chciałem w to wierzyć dopuki sam się nie przekonałem. Przy bezpośrednich porównaniach wszystko wychodzi :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasaki to sie delikatnie wtrace i powiem krotko , nigdy kino nie bedzie brzmiec jak stereo a stereo jak kino:) chyba nie slyszales porzadnego kina raczej wydaje mi sie ze nie skoro pleciesz takie bzdury ze stereo w kinie bylo lepsze anizeli multi ja wiem wiara kupuje zabawki w media markt komplet kina za 3 tys zl i wymaga od tego zeby z kazdej strony scian bylo slychac czarujace brzmienie ale tak nie jest :) w sam wzmak i zrodlo trzeba zainwestowac okolo 10 tys zeby porzadnie brzmialo w kinie a gdzie reszta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moje subiektywne odczucie i wcale nie twierdze że stereo generalnie lepiej brzmi w kinie niż multi. Miałem Arcama AVR600 i zestaw Dynaudio Focus 5.1 (koszt parę razy te 10 tys.) i powiem że lepiej mi się słucha filmy na stereo - od dawna słuchałem je w stereo (może dlatego tak sądzę bo się przyzwyczaiłem) i marzyłem o dobrym multi. Jak już zrealizowałem to marzenie (sprzęt jak wyżej) i wszystko podłączyłem to się rozczarowałem. Filmy oglądam sporadycznie i głównie słucham muzyki. Mam kilka płyt w mch ale ich słuchanie wymaga większego zaabsorbowania niż stereo i nawet po pewnym czasie zaczęły mnie denerwować grające tyły. Po prostu mi osobiście to nie pod pasowało i moim zdaniem szkoda na to marnować pieniędzy – dużo lepiej wyjdzie to w stereo, to tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomieszczenie 22m, zaokrąglając w proporcjach 4x5m

Co do filmów, ostatnio oglądam je i słucham na samym TV, wystarcza, marzyło mi się kino domowe, kupiłem te pare lat temu ale tak naprawdę nigdy nie wykorzystałem sprzętu o którym mowa w pierwszym poście, ostatnio obejrzałem Dark Night z Bluray, przyznam że do takich filmów będzie mi brakowało tego kina ale... na takie filmy i tak lepiej iść do prawdziwego kina :)

Stereo mi zdecydowanie wystarczy, ma służyć do słuchania muzyki, nie wiem czy w ogóle podłączę jakieś inne źródło niż cd, może tuner sat, ale to też dla radia z satelity a nie dla filmów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś czasem o połączeniu kina i stereo?

 

Na przykład sporo jest na allegro procesorów Rotela, powiedzmy RSP-1068 plus końcówka stereo na przykład RB-1070 i dodatkowo mniejsza do napędzenia reszty głośników.

Jak dobrze pokombinujesz to zmieścisz się w budżecie, a radość i z muzyki i z kina pozostanie :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś czasem o połączeniu kina i stereo?

 

Na przykład sporo jest na allegro procesorów Rotela, powiedzmy RSP-1068 plus końcówka stereo na przykład RB-1070 i dodatkowo mniejsza do napędzenia reszty głośników.

Jak dobrze pokombinujesz to zmieścisz się w budżecie, a radość i z muzyki i z kina pozostanie :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie tak.

W urządzeniach do reprodukcji dźwięku zawsze jest kompromis. Jest on inny w wielokanałowym dźwięku, a inny w stereo. Tak czy inaczej, zestaw do reprodukcji dźwięku zawsze kosztuje/gra za kanał. Reszta to co się komu podoba - "płaska brunetka", czy "cycata blondynka". Bo jakoś trzeba sobie dopowiedzieć to, co sprzęt produkuje. Pewnym kompromisem są zestawy 2+1, ale one nie zawsze się sprawdzają. Poczytaj trochę historii hifi. Nie ma recepty - nawet zestawy z korekcyjnymi mikrofonami = skorygujemy, co do Ciebie dociera z naszych głośników, porównując to ze źródłem nie zawsze się sprawdzały. Jak chcesz mieć zawsze fajny dźwięk bez wnikania w nagranie - tylko B&O. To są mistrzowie świata jak z g.. zrobić marmeladę, która nikogo nie drażni. Jak chcesz inaczej - ćwicz tłuste amerykanizmy lub francusko/włoskie nonszalancje (Sonus Faber + Onkyo). Pewnie mnie tu wszyscy znielubią, ale sam musisz znaleźć swój dźwięk (może Panasonix, a może Pass+Dynaudio). To Twoje uszy i Twój gust. A najważniejsze ... Twoja kasa i Twoje słuchanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest pomysł, ale w budżecie to się raczej nie zmieszczę

chyba że na razie procesor + końcówka stereo + przody a później dokupić końcówkę do kina + resztę głośników

ale to też się w budżecie nie zmieszczę bo Rotel to już nie budżetówka a dokupić do tego tanie kolumny to aż szkoda :)

myślałem o wykorzystaniu obecnego ampli i preout ale na to co wymyśliłem nie pozwalał budżet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć doszedłem do tego samego wniosku, czyli wymiany KD na stereo. Stosunek słuchania muzyki do oglądania filmów u mnie wynosi 90/10. Z tych 10%, kolejne 10% to filmy z efekciarskim dźwiękiem, tak, że kinie domowemu powiem papa, gdy tylko finanse pozwolą. Życzę powodzenia w wyborze klocków.

Pozdr.

Arti

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak masz sprzedac za 5 zyla czyli za pół darmo to nie sprzedawaj. zostaw. a czsami pewnie sobie włączysz film. natomiast bardzo słuszna droga rozwoju - słucham muzyki wiec kupuje stereo, brawo !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu też doszedłem do tego że stereo jednak będzie lepszym rozwiązaniem, ale Ignac ma rację, jeśli masz to opchnąć za grosze to lepiej zostawić a czasem też dzięki temu można włączyć sobie film w kinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczę że takie totalne grosze to to nie będą ;) a jak by tak miało być to wolę oddać rodzinie czy znajomemu

no i trochę miejsca na dwie pary kolumn nie mam, tak czy inaczej JBL do sprzedania, do kina są genialne ale w muzyce po pewnym czasie słychać duże braki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę żeby kono lepiej brzmiało w stereo niż w wersji wielokanałowej, oczywiście zakładając że wszystkie wzmacniacze ikolumny są identyczne tylko w wersji wielokanałowej jest ich więcej. Stereo to tylko 2 kanały a kino domowe to więcej kanałów ale też i specjalne procesory tworzące klimat rodem z prawdziwego kina.

To jedno.

Inna sprawa to muzyka. jeśli masz takie podejście do tematu to wcale się nie zdziwię jeśli napiszesz że do słuchania muzyki używałeś efektów DSP- a przecież nie wolno, płyty miałeś zwykłe 2 kanałowe, a przecież do słuchania wielokanałowego są specjalne wielokanałowe płyty SACD itp. itd.

jak widzisz problemów jest sporo, szkoda że nie zapoznałeś się z tematem, tylko pogorszyłeś odbiór w kinie zubażając system do 2 kanałów, natomiast zaczynasz przygodę w stereo, która jest w sumie jeszcze trudniejsza.

 

A przecież można to pogodzić, wystarczy dokupić wzmacniacz 2 kanałowy na fronty (z wyjścia pre out w ampli), do tego dobry gramofon, wspomniany odtwarzacz SACD. Naprawdę u ludzi nie takie cuda grają, ale nigdy wszystko w jednym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli budzet po sprzedaniu kina wyniesie 6ooo zl to mozesz sobie zestwaixc calkiem ciekawe stereo.

Wzmacniacz jaki moge Ci polecic to uzywany Cyrus 8vs, badz pre + power mozna trafic na alledrogo badz na niemieckim ebyu za 1800-2000 zl (400-450 euro). Pozostaje 4000 zl na kolumny, jako zrodlo moze tymczasoso posluzyc Twoje DVD za jakis czas dokupisz przetwornik cyfrowo-analogowy lub Cd ka.

Z kolumn do 4000 zl na rynku wtornym tez mozna trafic wiele ceikawych propozycji. Wart tez zainteresowac sie projektami akustyka na scan-speaku, ktory z cyrusem zgrywa sie calkiem dobrze.

Mozesz tez poszukac cos z Dynaudio. Ja swoje graty Cyrus 8vs i Phonary Veritas P3kupilem po(450 euro) wlasnie na niemeickim ebayu. Gra to naprwade fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 6k zł do metalu i ostrego rock-a. Polecam wzmacniacz ROKSAN Caspian (używany 3k zł) oraz monitory Paradigm Studio 20v4 ( powinieneś znaleźć za 2k zł) zostaje dycha na CD. Ja jako źródło mam Sigarakiclone by Piter Daniel oraz NOS DAC by Piter Daniel. Jest analogowo mięśnie z dobrze kontrolowanym basem, scena szeroka i głęboka słychać szczegóły których wcześniej nie było. Słabo realizacja niektórych płyt jest pięknie maskowana przez Caspiana. Jednym słowem Polecam.

Z innych wzmacniaczy które słuchałem podobał mi się również ARCAM FMJ28.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżetówki odsłuchałem chyba wszystkie jakie mogłem :)

 

dzięki koledzy za propozycje

może coś z tego uda mi się usłyszeć, po opiniach nawet bym w ciemno zaryzykował z tym ROKSAN CASPIAN, tylko budżet na kolumny mały bo planowałem podłogowe, ale coś za coś :)

 

jestem otwarty na inne sugestie, jak by ktoś zmieniał swój sprzęt na lepszy a słuchał podobnej muzyki to chętnie odkupię :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też przechodzę z 5.1 na czyste 2.0 do filmów, ale ja zawsze stosowałem rozwiązanie w którym do stereo miałem integrę (Krell 400xi, obecnie Accuphase E550) zaś do filmów używałem ampla Primare SPA20 (a wzmak stereo ustawiałem wówczas w tryb końcówki mocy i napędzał mi kolumienki frontowe w kinie). To jest świetne rozwiązanie, gdy ktoś jednak chce mieć i dobre kino i dobre stereo w tym samym pomieszczeniu i na tych samych kolumnach 2.0.

 

A ampla Primare SPA20 próbuję sprzedać - to naprawdę świetny sprzęt - szkoda, że gawiedź woli Yamahy i Denony ... ;))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ja też!!! Brakowało mi czegoś w ampli i rozpocząłem od poszukiwań ale niestety w stronę zmiany 5.1 na 7.1 THX (budżetowy niestety) i teraz mieszkam z onkyo 7.1 i..... upragnionym stereo . Zostawiam do filmów i telewizji HD kino domowe i myślę nad zmianą modelu na wyższy.Ale stereo jest moją nową(starą) miłością. Ale mam problem szukam rozwiązania na przełączanie frontowych kolumn głosnikowych z ampli na wzmacniacz stereo bez konieczności przepinania kabli, czy ktoś widział lub słyszał? Niestety mój ampli nie ma pre out:( Pomocy!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usher ma takie ustrojstwo do 5.1 - coś jakby przystawka 3.1 do wzmaka 2.0...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da to radę Luxmanowi 550II? nie zmieni dzwięku? Ampli ma 135W na kanał. Chce jak najmniejszą stratę (zmianę)jakości.

A może jakieś przełączniki mechaniczne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R123, 24 Lis 2009, 10:48

 

>A da to radę Luxmanowi 550II? nie zmieni dzwięku? Ampli ma 135W na kanał. Chce jak najmniejszą

>stratę (zmianę)jakości.

>A może jakieś przełączniki mechaniczne?

 

Można zrobić samemu, ja używam z powodzeniem:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi, może coś z tego wyjdzie:)

A co sądzićie o pomyśle zamiany amplina taki z wyjsciem pre amp i podłączenie do niego wzmacniacza ?

Czy wtedy muszą pracować oba sprzęty jednocześnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam JBLe E30 teraz podłączyłem do nich Creeka EVO i gra jak się patrzy, słucham ciężkiego i szybkiego metalu, trochę kiszka z talerzami, ale reszta jest jak najbardziej ok. Teraz się pewnie narażę:) miałem do porównania Paradigm Studio 20 v4 i muszę przyznać że przy Jopkowej powaliło mnie na kolana, no ale przy In Flames totalna porażka, perkusja ginie gdzieś z tyłu, bas przytłacza, a gitary brzmią bardzo ostro, nie fajnie.Całoś jest na kabelkach Van den Hul Mc CS122 + conekty AudioQest Copperhead i Denon DCD 425

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się posłuchać Roksan Caspian M1

bezpośrednio porównać nie mogłem ale z tego co do tej pory słyszałem to mój faworyt

trochę sporo kosztuje, trzeba by powalczyć na ebay a i tam może być ciężko

Może ktoś coś jeszcze zaproponuje co u niego sprawdza się w rock/metalowej muzyce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R123, 24 Lis 2009, 16:45

 

>Dzieki za podpowiedzi, może coś z tego wyjdzie:)

>A co sądzićie o pomyśle zamiany amplina taki z wyjsciem pre amp i podłączenie do niego wzmacniacza

>?

>Czy wtedy muszą pracować oba sprzęty jednocześnie?

 

 

A nie łatwiej wykorzystać wyjście Pre Out w amplitunerze do podłączenia jakiegoś wzmacniacza lub końcówki mocy, źródło audio podłączyć bezpośrednio do wzmacniacza pomijając w ten sposób Ampli który będzie służył tylko do KD, a nie bawić się i kombinować co na pewno odbije się na jakości dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R123, 24 Lis 2009, 16:45

 

A tu przykład takiego podłączenia:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśne sęk w tym że mój ampli jest bez pre ampa:(. Po ewentualnej zmianie ampli na lepszy model oba klocki będą musiały być włączone do oglądania KD i telewizji przez system.

Jest jeszcze jedno wyjście obstawić się kolumnami oddzielnie do kina oddzielnie do stereo ale wtedy bedzie jak w sklepie ze sprzętem :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.