Skocz do zawartości
IGNORED

DAC AVT-5188


Irek 10

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, za wskazówki, też pomyślalem i napisałem do Pana Tomka, osiowy raczej odpada, nie lubię osiowych stawiać pionowo - to może być źródlo problemow - taka mała antena się robi z niego.pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak znajdziesz coś innego to daj znać - jeszcze nie zamówiłem potrzebuję 8 szt - 3n3 (potrzebuję 8 szt) raster 5mm:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że kupiłem ostatnie 8 sztuk 3,3nF MKP ze sklepu rezystory.net, ale może pojawią się nowe, ja potrzebuję 1 parę, może da się więcej sparować z tych ośmiu zakupionych to mogę odstąpić. Warto zapytać o aktualny stan magazynu firmy rezystory.net mailem, niektórych pozycji nie ma na stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

gra, gra i to zacnie... choć właściwie teraz stoi obok pozostałych DACów i będzie szukał nowego właściciela. Za dużo się tego uzbierało, pora na porządki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składany był osobiście przez twórcę - tomek_j.

Wszystko jest zgodnie z projektem. Mały cytat

"DAC AVT5188

2x Wolfson Wm8740

odbiornik DIR9001

w fitrze niskoszumne OPA227

na dobrych elementach : kondensatory Pansonic i BC Cpmponents, w fitrze polipropyleny Wima

Gniaza BNC Neutrik"

 

post #8792 z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie coś na temat kitu AVT5359 - "1-bitowy przetwornik A/D wysokiej klasy. Przetwornik D/A z układem WM8741" z EP8/2012. Chętnie bym wykonał tylko nie wiadomo czemu AVT nie udostępnia już płytek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, zmontowałem w końcu te AVT-5188 i muszę przyznać mam problem - U11 (7805) odpowiedzialny za wytwarzanie +5VA do układów analogowych strasznie się grzeje, a na zaciskach trafo zamiast około 8VAC mam 4,5 V, czyli ewidentnie przeciążone. Wylutowałem Wolfsony i niestety problem dalej istnieje, sprawdziłem wzrokowo płytkę i nie znalazłem żadnych zwarć - miał ktoś podobny problem? Co mam robić? Wylutować wszystko z linii +5VA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, znalazłem problem z padem plusowym kondensatora C76 - był zwarty z masą AGND a widać to było dopiero pod żarówką, szkoda że te wolfsony odlutowałem, bo teraz mam kupę roboty z ponownym wlutowaniem.

 

Ach te AVT i ich płytki.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście udało mi się je wlutować z powrotem, ale lutowanie "świeżynek" zdecydowanie szybciej wychodzi. No i nie wygląda to już tak ładnie jak po lutowaniu za pierwszym razem. każdym bądź razie mój DAC AVT5188 ruszył i działa pięknie. Przydałoby mi się teraz dorwać odbiornik toslink TORX173 albo podobny działający w logice TTL.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam już za sobą ponad tydzień słuchania muzyki na tym DAC-u i chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami.

Po pierwsze - jako konkurencyjne źródło dźwięku stosuję kartę dźwiękową ASUS XONAR DX, połączoną z wzmacniaczem tradycyjnym kablem analogowym z miedzi OFC.

Już po pierwszym uruchomieniu muzyki z DAC-a AVT-5188 wpadłem w zachwyt nad jakością, szczegółowością dźwięku, głębszą dynamiką i tym czymś, czego nie mogłem określić ale powodowało że muzyka z DACa AVT51188 wydawała mi się zdecydowanie lepsza. Słuchałem cały wieczór jak meloman i dumny byłem że wykonałem świetne urządzenie.

Po kilku dniach rozpocząłem testy porównawcze polegające na szybkiej zmianie źródła dźwięku za pomocą pilota od wzmacniacza i jednoczesna zmiana domyślnej karty dźwiękowej w systemie Windows. Po paru próbach szybką zmianę kart dźwiękowowych opanowałem do perfekcji.

Tutaj zaczęły się schody, bo okazało się, że muzyka z ASUSA brzmi..... tak samo dobrze. Nie mogłem uwierzyć. Zacząłem się wsłuchiwać, volume poszło na 35 (czyli u mnie dość głośno - sąsiedzi zmienili nazwę swojej sieci Wifi na 'ciszej tam na 2 pietrze', hehe).

Muzyka (Deep Purple - Now What w formacie flac) z obu kart szła tak samo świetnie, i po dłuższym czasie zauważyłem subtelną różnicę - ASUS subtelnie uwypukla tony średnie (albo AVT5188 je redukuje) ale zmiana ta jest słyszalna wyłącznie w bezpośrednim porównaniu i tak na prawdę w ślepej próbie miałbym problem z rozróżnieniem źródła dźwięku.

Cała ta sytuacja z tym DAC-em dała mi do zrozumienia, jak potężna jest siła autosugestii, a zwłaszcza wtedy gdy inwestujemy w sprzęt dużo pieniędzy lub czasu i pracy związanej z wykonaniem urządzenia.

Doszedłem też do wniosku że nie będę się sugerował opiniami ludzi którzy nie porównywali bezpośrednio, praktycznie w tym samym czasie urządzeń audio, a najlepiej w ślepej próbie ponieważ w przeciwnym wypadku mamy coś takiego jak Audiovoodoo albo "audio magię" i głupawe zachwyty z kosmiczną ilością przymiotników w zdaniach.

Testy idą dalej, zmieniam rodzaje muzyki (stosuję wyłączenie muzykę w formacie flac, a zwłaszcza te albumy które były nagrywane w renomowanych studiach), w nalbliższym czasie zaangażuję też osoby obce i opiszę co zaobserwowałem . Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

To mój pierwszy post więc przede wszystkim, witam użytkowników.

Składam właśnie tego DACa, a że jestem dość zielony to nurtuje mnie pytnie czemu autor zaznaczył na łamach tego forum że powinna być użyta bramka 74hcu04 zamiast podanej w rozpisce 74hc04, znalazłem oczywiście informacje o tym, że "u" oznacza niebuforowanego NOT'a, jednak wydaj mi się, że buforowany na wejściu powinien spisać sie nawet lepiej z powodu zmniejszonej wrażliwości na szum. Czy chodzi może o technologie wykonania jako CMOS zamiast TTL i zwiazaną z tym inna wrażliwość na sygnały?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

74hc pracuje tu ze sprzężeniem zwrotny, które ustawia go "w stan równowagi na granicy przełączania". Nie wiem dokładnie dlaczego, ale inwerter zbuforowany trudniej wyprowadzić z tego stanu i dla tego sygnał spdif może nie przedostać się przez bramkę. Nie kombinuj więc tylko podstaw 74HCU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam,

wlasnie uruchomilem ten przetwornik. Jestem pod wrażeniem pozytywnym szczegółówości i przestrzeni (AD797). Porównuje do Dac Kustagon (CS4390 + OPA627 + BUF634). Kustagon brzmi jakby mocniej w pewnych fragmentach (ciężki rok) ale za to ma mniejszą przestrzeń i mniej szczegółow lekko. Może to kwestia tego że kustagon gra z buforem. W każdym razem polecam do wykonania. A i plytki kupione kilka miesiecy temu w AVT, nie mają żadnych błędów itp. Odpalił od pierwszego podłączenia. Podziękowania dla konstruktora (Tomka).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Drobna uwaga, może się komuś przyda: na moim dość neutralnym torze ad797 grały troche za sucho, brakowało gornego basu i troche za duzo sie dzialo na górze. Sytuacje poprawiła zmiana na opa627. Jestem w stanie sobie wyobrazic że na mniej neutralnych torach z duża ilością bazu ad797 moze sie komuś bardziej podobać. BTW: świetny dac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.