Skocz do zawartości
IGNORED

Halka


kazik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są tu fani Halki?

W Poznaniu wystawiają co sezon i jest to bardzo fajne, ale muzycznie... wolę płytę :)

Najlepsze wykonanie jakie znalazłem to Teatr Narodowy, pod dyrekcją Antoniego Wicherka. Wydawnictwo jak na załączonym obrazku. Niestety nie znam nawet daty nagrania ani śpiewaków, bo płyty były z biblioteki i książeczka gdzieś się zawieruszyła. Jeśli ktoś ma to wykonanie, będę wdzięczny za podanie danych. Małym minusem wykonania jest rola Halki, której śpiew góralki nie przypomina ani trochę i głos kojarzy się raczej z prawdziwą operową divą, wielką i nadętą, niż góralską chłopką (ale to tylko ocena po głosie, bo nie wiem nawet kto śpiewa tę rolę, więc nie wiem czy nie krzywdzę). To główna rola, więc może ten minus nie jest aż taki mały, ale chyba nie można mieć wszystkiego. Pozostaje wyobraźnia :) Cała reszta świetnie zaśpiewana, świetnie zagrana, nagranie całkiem dobre. Świetna rola Jontka, Janusza, Stolnika. Na dodatek bez problemu da się zrozumieć słowa wprost ze śpiewu.

 

Jakie inne nagranie, najlepiej całości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.