Skocz do zawartości
IGNORED

Solidus + Rotel = czy się polubi?


Jacek70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem,że podobnych wpisów było wiele, czytałem i czytałem, ale postanowiłem zapytać mimo wszystko. Posiadam głośniki Audiowave Solidus, które przez sentyment nie chcę zamieniać na inne i przez kilka lat (choć rzadko z braku czasu)

pogrywały one w towarzystwie Nad S500 Oraz Amplifon WT 30II. Przy spokojnej muzyce było ok, ale w rocku czy też rocku progresywnym brakowało mi dynamiki i mocniejszych akcentów tzn. dźwięk był zawsze jakby wygładzony. Postanowiłem zmienić wzmacniacz na tranzystorowy z przedziału do 2000 zł za używkę. Czytając o Rotelu (słuchałem tylko RA-01) pomyślałem, że tego typu wzmacniacz może przywrócić do życia Solidiusy. Czy mój tok myślenia jest poprawny? Czy ktoś z forumowiczów słuchał podobnego zestawu i może mi podpowiedzieć czy taki zestaw zabrzmi? Pokój w którym słycham ma około 15 m2 i jest dobrze wytłumiony. Czy zastanowić się jednak nad zmianą kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zanm tych kolumn ale z moimi Phonarami gral takze Amplifon WT 30 III o ile w muzyce niezbyt dynamicznej nawet tej ciezszej Massiv Attack, Portishead etc bylo calkiem niezle o tyle przy Rammsteinie brakowalo nieco timing'u. Kupilem w cenie 450 ojro uzywanego Cyrusa 8vs i pozostawiajac zalety Amplifona moze nieco kosztem przestrzeni doladowal niesamowita dynamika i basem. Moze wiec tedy droga. Moim zdaniem rotel jesli chodzi chodzi o aspekty, ktore wymieniasz tez jest dobrym kierunkiem z tym , ze w cenie 2000 zl mozesz trafic RA 03, 06 lub 1060, 1062.

Brzmienie rotela znam z odsluchow w Sopockim audioklanie RA, RCD 1070 graly z jakims modelem kolumn Martin Logan. Pozniej jeszcze slyszalem na Audioshow chyba 2005 gral RA 01, RCD 02 z polskimi kolumnymi chyba Klasyk prawdopodobnie firma juz nie istnieje ale wywarl na mnie ten dzwiek spore wrazenie.Byl to jeden z najtanszych zestawow na owczesnej wystawie i bronil sie dzielnie. O rotelu wiecej dowiesz sie w stosownym watku "Klub rotela".

 

Jesli pozostajesz jednak przy Ra 01,02 (03,04) roznica w pilocie to mozna trafic za 800-1000 zlociszy. Chocby tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , gdzie daja gwarancje i jest mozliwosc zwrotu jesli sie nie spodoba.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, stałem się szczęśliwym posiadaczem Rotela RA-971, który napędza obecnie Solidus-y.

Wiem, że nie ma sensu porównywać możliwości soniczne poprzedniego wzmacniacza (Amplifona WT 30II), ale w związku z tym, że obecnie nie jestem już na etapie typowych audiofilskich odsłuchów, lecz przeważnie włączam muzę w tzw. wolnym czasie to muszę stwierdzić, że Rotel sprawdza się bardzo dobrze i ożywił bardzo mój zestaw. Muzyka rockowa gra z dużą dynamiką, jest przestrzennie (poczytałem o akustyce pomieszczenia i pokombinowałem z rozstawieniem kolumn i wytłumieniem pomieszczenia), nie słychać jakiś rażących wysokich tonów, których trochę się obawiałem, wokale poprawne, bas dość mocny, rytmiczny i pulsujący - ogólnie mimo, że jest to wzmacniacz kosztujący obecnie około 800 zł (oczywiście używka) to radzi sobie bardzo dobrze.

Dziękuję za odpowiedzi szanownych kolegów z forum.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.