Jump to content
IGNORED

Skąd filmy blu-ray i DVD


Jorkers

Recommended Posts

Ja akurat zaopatruje sie tu

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale przed kupnem pozwalam sobie na sciagniecie danej plyty odsluchu i potem jest zakup oryginalnej , a plik usuwam .

Link to comment
Share on other sites

Wypożyczalnia DVD "Pasja", Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Grunwaldzka, w supersamie "Zatoka".

Nowości po 7 zł, jak płacisz z góry 50 zł to po 6 zł ;za dobę.

 

O Jeżu Kolczasty, jakie straaaaszne pieniądze...

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Link to comment
Share on other sites

Jorkers !!! akurat posiadam taki sprzet ze plik sciagniety gra jakbym na kolumny zalozyl gruby koc , no i nie ta muzykalnosc , takie tam przesterowanie ale udalo mi sie sciagnac obraz pewnego samplera i jest gut , oczywiscie znalazlem sklep ktory go sprzeda za 75zl ??? to nie majatek!!!

Link to comment
Share on other sites

Jorkers, 18 Lis 2009, 22:02

 

>wiatrak ja place na mojej wiosce 5 zl za nowosci wypozyczenie doba takze nie widze w ogule sensu

>kradziezy filmów z internetu ,zwykłe złodziejstwo

 

Jakiej kradziezy? Zgodnie z prawem mozna posiadac film bez zgody wlasciciela.

T.

Link to comment
Share on other sites

UWAGA! USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych Art. 23. 1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Art. 231. Nie wymaga zezwolenia twórcy przejściowe lub incydentalne zwielokrotnianie utworów, niemające samodzielnego znaczenia gospodarczego Art. 34. Można korzystać z utworów w granicach dozwolonego użytku pod warunkiem wymienienia imienia i nazwiska twórcy oraz źródła. Podanie twórcy i źródła powinno uwzględniać istniejące możliwości. Twórcy nie przysługuje prawo do wynagrodzenia. Regulamin: 1) Pliki można ściągać jeśli ma się ich oryginał i ściągnięty plik będzie służył jako kopia zapasowa... 2) Możesz ściągać pliki nawet jeśli nie masz oryginału pod warunkiem że po 24 godzinach zostaną one usunięte 3) Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za pliki i za ich niepożądane działanie Zgodnie z polskim prawem ściągnięte pliki posiadające prawa autorskie można przechowywać na dysku przez 24h. Jeśli chcesz pobrać pliki musisz po 24h (od momentu pobrania ich na dysk) skasować je ze swojego komputera.

Link to comment
Share on other sites

(...chyba się nie rozumiemy)

 

Szukam pomysłodawcy "od 24h" (który to warez 1wszy wymyślił, a "dzieci neostrady" z tego mantrę zrobiły)???

 

Przepis o legalnych 24h w krajowym prawie nie istnieje (a tutaj już kilkukrotnie był ostatnio przywoływany). :)))))))))))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

No dobra zostawmy te 24 godziny bo nas jeszcze autorzy serialu pociągną do odpowiedzialności ... niech będzie że administratorzy portali społecznościowych ukuli to na własne potrzebt.

 

tu link do wypowiedxi znanej firmy prawnej

 

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Link to comment
Share on other sites

To nie ma gdybania...nawet prawnik zajął się sprawą 24h (z linku powyżej):

(cytuję):

 

"#

 

Czy można przechowywać utwory przez pewien czas (24h, 48h)? Oczywiście nie. Nie ma takiego wyjątku, podobnie nie ma przepisu który zezwalałby kopiować "pierwsze trzy takty" z utworu muzycznego. Nie ma też znaczenia, czy usuniemy po pobraniu pliku emule.

#

 

"

 

Jak pisałem poprzednio - polecam pierw doczytać dokładnie prawo autorskie (nie bzdury powielane z warezów itp.) i wtedy samemu podjąć decyzję w sprawie "nabywania" DVD itp...

 

Proszę też nie zapominać o jednym - to nie prawnik, ale sąd zdecyduje czy wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

 

 

Dodam że "zabieram głos", wyłącznie jak jakieś wyimaginowane przepisy czytam.

Link to comment
Share on other sites

wyrywasz problem z kontekstu i nie skupiasz się na tym co ważne

zostawmy 24 godziny , bo ja uważam że mogę wszystko trzymać u siebie nawet 100 lat ...

 

"nabywanie" DVD piszesz?

Nagrałem jakiś czas temu z canal plus Harry Pottera na ich dekoderze/ rekorderze , czy postąpiłem legalnie, czy mój dostawca cyfra dostarczył mi legalną usługę w tym możliwość nagrywania, czy moja rodzina legalnie tydzień później postąpiła oglądając nagrany film, czy aby moi przyjaciele z Ustrzyk Dolnych aby obejrzeć ten film muszą przyjechać do mnie i czy w ogóle mogą u mnie obejrzeć, czy mogę wysłać recorder do nich jak mi się spodoba, czy mogę dla nich ten plik zamieścić w necie, czym się różni nagranie z tv od ściągnięcia z netu, bądź zamieszczanie w necie dla przyjaciół od pożyczenia im filmu? Czy ja mogę nagrywać muzykę, filmy, pornografię z tv, przecież tam jest wszystko, a z netu już nie?

Czy jest jakaś lista nielegalnie nadających stacji tv radio i stron internetowych?

Zpłaciłem za tv radio i dostawcy neta. Czy oni z moich pieniędzy nie opłacili praw autorskich?

Dlaczego nie pozamykają wszystkiego policja , sądy zarządy cenzura, tylko nie wiem czy ja będę chciał jeszcze neta w takiej postaci.

 

Malkontenci nie martwcie się gwiazdy filmu i muzyki mają się dobrze i ich portfel też na ich filmy i koncerty lud wali tłumnie, Dobry utwór każdy fan będzie chciał mieć w oryginale i na pamiątkę, a pazerne wytwórnie i producenci wydusili by z was każdy grosz za byle chłam.

 

Ciekawy jestem kto miałby pilnować miliardy userów na całym świecie? Jeden pójdzie do więzienia za ściągniecie jednego pliku a drugi będzie to robił przez całe życie. Za legalność ma odpowiadać dostawca a nie użytkownik kto mnie zapewni czy czy canal plus nadaje legalne filmy, a nawet jeśli mnie zapewnią to skąd mam wiedzieć czy to prawda i tak o każdy utwór mam się pytać i w necie też? kogo?

 

Nie bronię tu piractwa odpłatnego, to już inny problem.

 

Nie dajcie się zwariować cały czas uważam, jeśli coś zostało wyemitowane w eter przez samego artystę mam prawo to przesłuchać oglądnąć za nim kupię.

 

Chcę biorę nie podoba się do widzenia nikt mi nic nie będzie wciskał w ciemno, a z przjaciółmi również tymi z neta mam prawo się wymieniać czym chcę.

 

Proszę wziąść pod uwagę , że wypowiadam się tylko wtedy gdy ktoś uważając się za jakiś autorytet uważa , że tylko on ma rację ...

 

Idę kupić nową płytkę Nosowskiej po podoba ona się mojej żonce, a przed chwilą wusłuchałem U2 z neta i nie kupię bo to znowu nic nowego.

 

No to jak mogę dalej nagrywać z cyfry?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

Proponuję niezależny wątek

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jako, że w przypadku DVD trudno już mówić o wyznaczaniu wzorców, skupmy się jedynie na płytach BD.

Obecny wątek niech zostanie kopalnią źródeł pozyskiwania filmów.

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.