Skocz do zawartości
IGNORED

opinie QUAD 99 series


Siemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam okazję kupić w dobrej cenie nowy zestaw QUADA z serii 99:

99 CDP-2

99 Mono x 2

99 Pre Amp

 

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z takim zestawem?

Czy firma i seria 99 jest godna polecenia ?

Czy ma to szanse grać lepiej niż Denon 1500R+DCD1450 (kolumny Totem model One) ?

 

Pomóżcie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sensowny zestaw, brzmienie niezwykle kulturalne, bez efekciarstwa. Świetny brzmieniowo odtwarzacz CD, niestety czasami pojawiają się problemy z awaryjnością napędu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kiedyś zestawu z końcówką stereofoniczną oraz szczytowymi monitorami Quadrala. Bardzo mi się podobało. Generalnie dźwięk nieofensywny, szczegółowy. To takie pierwsze wrażenia. Poza tym fantastycznie skomponowany system. Nie ma potrzeby stosować łączówek. Obsługa na 5. Wada: no - brzydal.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quad - mały znany w polsce, a może raczej mało omawiany. miałem naima 3r, łączylem z roznymi CDekami, arcam, nad, creek, niestety nie z naimem bo drogi, bywało róznie, lepiej, gorzej ale najlepsze efekty uzyskałem jak kupiłem od kolegi zestaw quada 77. swietna stereofonia, równowaga tonalna, srednica, ale bez ciosu na dole pasma, poprostu bas jest i nie narzuca się. wada ? - brzydal, choć w komplecie nie jest tak źle. pilot ? - jeszcze brzydszy, ale pokrętło od głosności rewelacja !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się co zastanawiać. Quad nie ma konkurencji w swoim przedziale cenowym ale mało kto to wie ( chociaż ostatnio Rega zachwycila na AS). Pewnie dlatego, że mało kto się interesuje tak wyglądającymi klockami. Nie wygląda to ale gra. To bardzo muzykalny i spójny brzmieniowo system. Bez wad.Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie słuchałem klocków Quada, ale muszę się zgodzić ze stwierdzeniem, że wizualnie są obrzydliwe...jeśli jednak to ich jedyna wada (i ma się tolerancyjną połowicę) to warto przynajmniej odsłuchać ;-)...znajomy berdzo dobrze wypowiadał się o playerze z wbudowanym preampem (chyba właśnie 99)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtiQ, 19 Lis 2009, 13:28

 

>nigdy nie słuchałem klocków Quada, ale muszę się zgodzić ze stwierdzeniem, że wizualnie są

>obrzydliwe...

 

Na żywo naprawdę zyskują. Jakość wykonania, ergonomia, na wysokim poziomie.

Zresztą pojęcie "ładne" w stosunku do urządzenia typu wzmacniacz mi osobiście nie pasuje (pralki, mikrofalówki też tak odbieramy:-))))).

Sam użytkuję brzydkiego Cyrusa, ale ten przynajmniej się w szafce chowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się te klocki podobają,mają swój niepowtarzalny styl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takimi 405i kolega napędza swoje Castle Howardy,gra to doskonale.

Ważna również jest wartość sentymentalna,wzornictwo żywcem zdjęte z krajowej farelki,starsi forumowicze zapewne doskonale pamiętają.

Niech ktoś zaprzeczy,że brak tym urządzeniom urody !

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czy ma to szanse grać lepiej niż Denon 1500R+DCD1450 (kolumny Totem model One) ?

 

To jest nie porównywalne; to na górze to efekciarstwo, QUAD to muzyka, bierz natychmiast i szukaj głośników niego bo Totem dla niego to nie "nie ta klasa" - to brak klasy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wpadł do mnie kolega z "pancernikiem" Sony 707ES,po konfrontacji z niepozornym Quadem minę miał bardzo nietęgą.Aktualnie używa Quada 44/405.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś pożyczoną końcówkę stereo 99. W cenie, jaką za niego chcieli, trudno się doczepić. Ew. tego, że nie trząsł ścianami. Chyba warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam przyjemność obcowania z tym sprzętem. Jeżeli chodzi o wygląd ... cóż nie będę się czepiał, firma ma swoją stylistykę i niech tak zostanie. Jeżeli chodzi o wykonanie to jest to pierwsza klasa w tym przedziale cenowym. Klocusie bardzo dobrze upakowane w środku, elektronika ładnie zmontowana. Jeżeli chodzi o dźwięk to raczej nie ma się do czego przyczepić. Dźwięk jest otwarty z dużą dawką emocji (w przypadku monobloków 99, końcówki 909). Poszczególne zakresy pasma w odpowiednich proporcjach. Mi w Quadach brakuje odrobinki szczegółowości i subtelności na przełomie średnich i wysokich tonów. Jest to moje subiektywne odczucie, zależne też w dużej mierze od współpracujących zestawów głośnikowych. W tym miejscu chciałem zapytać jakich kolumn używacie szanowni koledzy do swoich Quadów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamel, 19 Lis 2009, 16:36

 

>To jest nie porównywalne; to na górze to efekciarstwo, QUAD to muzyka, bierz natychmiast i szukaj

>głośników niego bo Totem dla niego to nie "nie ta klasa" - to brak klasy

 

A to ciekawe? Totem to może faktycznie nie mistrzostwo świata ale do tej pory wydawało mi się, że robi całkiem przyzwoite kolumny a jedyna wadą jest nierzadko kosmiczna cena. Co do Quada to nie miałem okazji wsłuchiwać się w ten sprzęt ale wierzę, ze grje te klocki zacnie ale IMO wizualnie to mały koszmar ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się niedawno nad końcówką 909,ale cena była jak na mnie za wysoka w końcu kupiłem Rotel Michi :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quad 99 wygląda niepozornie. Ale gra bardzo przyzwoicie.

Miałem możliwość porównania pre i końcówki 99 z jakąś wypasioną lampą Quada za 20k zł.

Quad 99 zagrał lepiej. Lampa nie była w stanie wysterować większosći kolumn z którymi grała.

Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam quada 77. gra z harbetami hl-k6. narazie sie przyzwyczajam poniewaz przesiadłem sie z mięsistych scan speaków. natomiast moge powiedziec ze jakosciowo quad 77 jest to półka naima 3, a pewnych aspektach nawet i wyzej, ale to tez kwestia co kto lubi. z harbetami gra bardzo równo, kulturalnie, bez koloryzowania na dole czy na górze, swobodnie i z klasą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

IGNAC dobrze prawi z ta srednica, mi za jakies 3-4 mies stuknie 2 lata jak slucham na tandemie qc24 i 909. Procz jakis tam chwilowych zauroczen innymi quadami (a jak by inaczej) jestem ze swoich nadal zadowolony... na tyle ze zagladam tu 'kontrolnie' raz na 2-3 miesiace. Milo ze w temacie quadow cos drgnelo na tym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich.Moja przygoda z Quadem zaczęła się od kolumn 12L2 które zastąpiły jakieś Prismy przy amplitunerze Yamahy.Kiedy usłyszałem 12L2,(wtedy pod jakimś Denonem), dosłownie usiadłem chociaż poczułem, że raczej powinienem uklęknąć.To był mój dzwięk.Neutralny i zrównoważony z bardzo dobrze zszytym pasmami.Póżniej dokupiłem elektronikę z serii 99 a do Yamahy kolejną parę 12L2 i centralny z serii.Muszę przyznać że jestem bardzo zadowolonym posiadaczem tego sprzętu i teraz ciężko mi znależć markę w podobnej cenie którą mógłbym zastąpić Quada z prostej przyczyny.Quad w mojej ocenie nie ma sobie równych.Przeczytałem że preamp ma wbudowany bardzo dobrej jakości przedwzmacniacz gramofonowy więc dokupiłem gramofon i w tym miejscu muszę pokusić się o stwierdzenie że odtwarzacz cd quada przy w miarę dobrze zrealizowanej płycie ma bardzo analogowe,otwarte brzmienie.Każda płyta ma swoją barwę. Zauważyłem też że brzmienie mojego systemu po roku dopiero uzyskało pełną gamę barw.Wcześniej sprzęt musiał się ok 0,5 do 1 h wygrzewać zanim zaczął pokazywać na co go stać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.