Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto budować Uniampa mam Xindaka A06


ciechu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wciągnęło mnie diy i po zbudowaniu klonów Ostinato2k brakuje mi w połączeniu Z Xindakiem A06 basu - średnica i wysokie rewelacja. Oczywiście czytam forum i rozmyślam - mam chęć na Duze monitory 3dw Troelsa ale nie mam tyle kasy aktualnie druga opcja budowa wzmachola Uniampa by Irek z forum DIY tylko nie wiem czy wydatek rzędu 4-5 stówek przyniesie zamierzony skutek. Wiadomo DIY bezcenne tylko jak wspomnę czasy ile poświęciłem czasu swoim kolumnom to boję się że sie napalę, podniecę, narobię, naczytam, a efekt będzie średni POzdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie schemat tego uniampa. Nic ciekawego, na tym forum było już sporo lepszych. Jeżeli kolumny nie wydają z siebie basu to szukanie problemu we wzmacniaczu jest jedną z ostatnich rzeczy którą bym zrobił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nic ciekawego, na tym forum było już sporo lepszych.

 

Może i jest tak jak piszesz ale po takim stwierdzeniu przydały by się jakieś przykłady tych sporo lepszych konstrukcji.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład wzmacniacz "Ugoda". Ale coś mi sie zdaje, że Koledze żaden wzmacniacz nie pomoże, bo ten Xindak na slabowitego nie wygląda. Lepiej byłoby najpierw coś pożyczyć, ale może najpierw pokombinować z ustawieniem kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wywoływać wojny ale niektórzy mają inną opinię np. autor Uniampa :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , Jaro_747 słyszałeś oba wzmacniacze ? i w czym Ugoda miała by być lepsza od Uniamapa ? Ja nie słyszałem ani jednego ani drugiego ale ciekawi mnie opinia kogoś kto słyszał.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego jak podstawa elektroniczna. Świat nie został zbudowany na "Ej stary, a SŁYSZAŁEŚ jak to gra?" Uniamp to prosty, dobry wzmacniacz o topologii klepanej od lat przez wiele firm zarówno z najniższych możliwych półek po najwyższe możliwe. Moim zdaniem idealny na początki DIY - zawsze odpali za pierwszym razem. Ma dobrą dynamikę i jest symetryczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jest jeszcze coś takiego jak podstawa elektroniczna. Świat nie został zbudowany na "Ej stary, a >SŁYSZAŁEŚ jak to gra?

 

Ale właśnie najistotniejsze jest jak to gra, a nie jaką ma topologię (przecież słuchamy muzyki, a nie tranzystorów). Moim zdaniem o wyższości jednego urządzenia nad drugim świadczą właśnie testy odsłuchowe, a nie budowa wewnętrzna.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ale właśnie najistotniejsze jest jak to gra, a nie jaką ma topologię (przecież słuchamy muzyki, a >nie tranzystorów). Moim zdaniem o wyższości jednego urządzenia nad drugim świadczą właśnie testy >odsłuchowe, a nie budowa wewnętrzna.

 

No fajnie gra, ale dobrze by było żeby nie spalił się po podłączeniu pojemnych kabli albo jakiejś trudnej do przełknięcia zwrotnicy, i po to jest właśnie dobra podstawa elektroniczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniamp jak pisali poprzednicy jest dobrym wzmacniaczem(końcówką mocy) diy,o bardzo naturalnym brzmieniu,duzej przestrzenności,dobrej dynamice ale niestety o małej ilości basu,zmiana kondesatora wejsciowaego troche niweluje ten brak,pozatym uniamap ma bdb zabezpieczenia termiczna oraz cos na ksztal detekcji zwarcia,gdy wystepuje zwarcie na ukladzie wzmacniacz nie uruchomi sie,rownież łatwy jest jesli chodzi o jego serwisowanie.Uniamp napewno może sie rownać ze wzmacniaczami firmowymi w przedziale cenowym w okolicy 1000 zl(plus minus)nie zapomnijmy ze jest to sama koncowka mocy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaman777, 20 Lis 2009, 22:03

 

>Uniamp...

 

Ile wzmacniaczy zbudowałeś lub słuchałeś przez więcej niż 1 dzień ?

Porównywałeś te wzmacniacze w tych samych warunkach odsłuchowych (reszta toru audio) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile zbudowałem wmacniaczy niema nic do rzeczy poruwnujac uniampa do firmowych wmacniaczy a do jakich modeli go poruwnywałem mam Ci ich szereg powymieniac w tym przedziale cenowym?? dzieląc sie spostrzezeniami napisanych powyzej zdazylbym to wszystko zauważyc w przeciagu jednego dnia ?? wybacz ale az taki spostrzegawczy nie jestem jak masz problem z czytanie ze zrozumieniem to dam ci rade nie czytaj lepiej postow na forum,odsluchy byly dokonywane na tych samych kolumnach na tym samymm zrodle dzwieku w tym samym pomieszczeniu.Co do Diy mam na koncie nie jeden wzmacniacz zaczynajac od ukladow scalonych konca mocy po koncowkach na tranzystorach ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajac dobrym nie oznacza najlepszym kazdy ma swoje zdanie takie jest moje mozesz je akceptowac badz nie jak pisalem wyzej wg mnie jest to dobrze zaprojektowany wzmacnioacz pod wzgledem topologii ukladowej po zabezpeiczenia i jakość dzwieku i jest praktycznie bezproblemowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uniamp napewno może sie rownać ze wzmacniaczami firmowymi w przedziale cenowym w okolicy 1000 zl

 

Proszę choćby 2 przykłady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dio, śmieszny jesteś w tym "dokopywaniu" Irkowi, zemsta za to że skrytykował Twój błąd w jednym z wątków?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dio, 21 Lis 2009, 01:02

 

>...zaczynają się wycieczki osobiste.

 

 

hahaha, wstydzisz się że założyłeś ten wątek (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) jeśli uważasz za "wycieczki osobiste" to że o nim wspomniałem?

 

Pozdrawiam i dobranoc ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciechu,koszt zbudowania uniampa nie jest duży więc zawsze możesz spróbować, jak nie podejdzie to myślę że bez problemu sprzedaż go na diyaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jak zwykle poszła w maliny. Zaczęło się od tego, czy wymiana wzmacniacza pomoże na bas, a szybko zamieniła się w dyskusję nad Uniampem. Jakoś nikt nie wypowiedział się przekonująco w sprawie zasadniczej, tj. że Xindak jest tak słabowity że nie wysteruje kolumn prawidłowo i że akurat Uniamp ma być tym magicznym lekarstwem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ciechu

może ktoś z twoich stron ma Uniampa albo Ugodę umów się na odsłuch lub wypożyczenie sprzętu, to chyba jedyne pewne rozwiązanie aby wyrobić sobie danie co do systemu i słabego ogniwa odnośnie basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociazby wyzsze modele Yamahy a-1020,ax-900,jak pisalem bas w uniampie na minus, jesli chodzi o wypowiedzi innych wg. mnie swoja wypowiedzia pomoglem zalozycielowi tematu,napisalem plusy i minusy jakie posiada uniamp,miedzy innymi dotyczące basu,bez dodania jakiego kolwiek preampa badz barwy pewnie nie rozwiąze twojego problemu:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze sie wtrace ale chcialem przypomniec ze zawsze gra caly system.

jesli zmieniasz kolumny moze sie okazac ze pozostale elementy odstaja. sprawdz czy to przypadkiem nie czesc zrodla dzwieku jest winowajca...

basu brakuje ci przy malym rozkreceniu galki czy przy wiekszym? czy brakuje ci niskiego basu czy calosci basu... moze pojawil sie nizszy-kosztem wysokiego (niskie strojenie kolumn) ktorego wczesniej nie miales i przez to stwierdzasz ze masz go malo>?

czy kolumny stoja na podstawkach np granitowych i kolcach czy na dywanie itp. pytan jest wiele. sprawdz najpierw czy obecny system rzeczywiscie ma malo basu. (ktos juz to pisal na poczatku watku)

ps. sluchalem ugod i u mnie w porownaniu z Yamaszka A960 niestety mialy malo basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.