Skocz do zawartości
IGNORED

następca


pajek

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem dość rzadkim zjawiskiem na Szanownym Forum i zazwyczaj zjawiam się, gdy mam interes.

Szukam następcy swego najsłabszego obecnie ogniwa tj. CD Krella 280. Przyszedł mi do głowy Accuphase DP-78, którego obecnie zamęczam i przyznaję, że z niezłym skutkiem. Aby jednak nie podejmować pochopnych decyzji i nie iść na łatwiznę, postanowiłem zwrócić się do szanownego audytorium (dosłownie i w przenośni) o wskazówki odnośnie innego źródła. Może Audio Aero, może McIntosh, może Linn, może ...

 

Budżet nieskromny 25 kpln.

 

Muzyka przeróżna, głównie akustyczna, z minimalną dawką rocka, bez jakiejkolwiek dawki popu.

 

Będę wdzięczny za rady.

 

pozdrowienia,

pa_jek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22kpln,jeszcze chyba nie sprzedany:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-803-100009969 1258652536_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałbym owego Accuphase bez mlaskania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jesteś poważny. Chcąc wydać tyle kasy na wzmacniacz powinieneś mieć ugruntowane upodobania sprzętowe. A zwracając się do "szanownego forum" to normalna żenada.

Wezmę ten...może tamten. Nie chciałbym nikogo obrazić ale 90% wpisów poczynia tu dzieciarnia która nie ma pojęcia o czym pisze. Zobacz sam na te slogany z gazet. Jeśli naprawdę masz taki sprzęt jak w o mnie i lubisz czytać to poczytaj. Pytają ci co nie wiedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Tu choc=dzi o CD a nie o wzmacniacz. Poza tym zanim się człowiek uda na odsłuchy to warto się zorientować w opiniach, z czym warto się osobiście zapoznać, a co można sobie całkiem darować bo szkoda czasu. Nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zanim się człowiek uda na odsłuchy to warto się zorientować w opiniach"

...jakich opiniach? gdzie? tu?

Drogi McGyverze uważasz to forum za opiniotwórcze? To pytanie retoryczne patrząc na liczbę poczynionych przez ciebie wpisów na tym forum. Nic bardziej mylnego, forum to forum nie oczekuje od tego tworu niczego nadzwyczajnego i tobie też radzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sracz pierwsza klasa, człowiek pyta konkretnie, a zamiast rad dostaje sracz. Jeden sensowny wpis. Może coś z dzielonych Naim-ów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę,że zarówno ACCU jak i ARC to dobre źródełka ale jest za dużo niewiadomych by definitywnie powiedzieć-tak ten.Jest jeszcze Reymio,Metronome i inne.Wybór za tą kasę dość duży a jak jeszcze druga łapa wchodzi w grę to ho,ho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajek

 

Kup sobie Lectora cdp7T i juz. Zostanie Ci jeszcze kasy na fajne wakacje:))))))))))).

.........Kiedys okazalo sie przy porownaniu ze Lector cdp 0.5 (juz nieprodukowany) jest lepszy od mojej Wadii 861.....:))).........wzgledy budzetowe nie mialy zadnego znaczenia............ale to stara historia.......hihihi...

Ja jak dotad nie slyszalem lepszego odtwarzacza niz Lector cdp7 a sporo roznych slyszalem...;).

Inna opcja to tzw "lampucera", ktora to gra rownie dobrze co Lector a czasami nawet lepiej:) Oczywiscie w tym przypadku estetyka moze byc co najmniej watpliwa bo to produkt DIY.

Ah zapomnialem........!!! Jest jeszcze dzielony Lector ale nie sluchalem. Have fun :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Research strasznie brzydki, ale opis robi wrażenie. Poza tym lampa, a lampa wciąga (CD 2 Ayona mnie nie wciągnął, Cary też nie). Gorzej, gdyby trzeba po niego jechać do Łodzi.

 

Nie wiem, o jakie niewiadome chodzi. Ma być świetnie i prawdziwie pod każdym względem. Tak jak DP-78 jest pod każdym względem lepszy od Krella 280. Chodzi o przestrzeń, wrażenie realizmu, wybrzmiewanie i separację dźwięków, kontury, plastyczność, scenę wzdłuż i wszerz, w górę i w dół. Powietrze ma być pełne muzyki, bogate w muzykę, ale nie za gęste. Ma być muzykalnie bez przegięć w żadnym kierunku. Nie może być płasku, za ostro i sucho, ale nie może być kluchowato. Nie wiem, jak to lepiej opisać.

Wiem, że DP-78 bardzo mi pasuje. Pytanie, czy za te pieniądze, również z drugiej, byle pewnej łapy, mogę dostać coś lepszego od Accu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak, to pewnie Metronome byłby dla Ciebie dobrym wyborem. Lampa, wciągająca lampa, ale nic z kluchowatości, samo najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ACCU -DP78 napewno jest lepszy Reymio-777 czy Metronome to zależy który.Cena podobna,prezentacja trochę inna.Wydaje mi się,że Metronome bez problemu możesz dostać do odsłuchu i porównać u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na forum peany o Metronome T 3 Signature, ale to 60 kpln. Chyba że wyszedł ze sprzedaży... Tylko kto to sprzedaje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajek

 

Jak juz sobie wybierzesz z tych wszystkich rekomendacji najlepszy to jeszcze na koniec przed samym zakupem porownaj do tego Lectora cdp7!

Szkoda zebys sie wpuscil w tzw maliny - szczegolnie cenowe. Nie popelniaj bledow mlodosci innych:))))) Naprawde nie musisz wydawac 25k......:))))))))))))))

Jak Lector bedzie lepszy poprosze o butelke Veuve Clicquot......:)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajek

 

Jak juz sobie wybierzesz z tych wszystkich rekomendacji najlepszy to jeszcze na koniec przed samym zakupem porownaj do tego Lectora cdp7!

Szkoda zebys sie wpuscil w tzw maliny - szczegolnie cenowe. Nie popelniaj bledow mlodosci innych:))))) Naprawde nie musisz wydawac 25k......:))))))))))))))

Jak Lector bedzie lepszy poprosze o butelke Veuve Clicquot......:)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, vector, zrobię to dla Ciebie. Nie dam się wpuścić w audiomaliny. Dopisuję Lectora, chociaż kojarzy mi się z Lecterem i nigdy o nim nie słyszałem. A jak Lector będzie gorszy, stawiasz Opus One albo Petrusa :))) Może być z Allegro :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajek

 

hihihi.....

....troszke nie fair.......:)

Ja Ci chce zaoszczedzic troszke.......:))))))))))))))

Petrusa mozemy wypic na pol.....OK?

 

Parafrazujac Alberta A i troszke modyfikujac:

 

"Wszystko musi byc tak tanie jak tylko mozliwe ale nie tansze"..........:)))))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na Boga, nie może być tańsze!! Tego bym nie przeżył. :)

 

Zostańmy przy tym klikocie. Słyszałem o nim wiele dobrego :))

 

Lector jest w Poznaniu, a ja nie bywam w Poznaniu. Nigdzie nie bywam :((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.