Skocz do zawartości
IGNORED

następca


pajek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja?Tak.Zaliczam Was do tych niewielu "normalnych",więc ubolewałbym,gdybyście tu koty darli niepotrzebnie,wszak jesteśmy po tej samej stronie,hihihi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,kurde co sie dzieje???Przychodze do domu z imprezy rodzinnej,patrze watek kablarski sie zrobil

klotnie-hola,hola-wyhamujcie troszke,dobra-niech bedzie normalnie.Jesli chcecie ciut o kablach to

opowiem taki traf,ktory mi sie przydarzyl.Nie chcecie,dobra i tak napisze.Po zakupieniu hydry-8 nie

mialem kabla z wtykiem 20A,wiec pozyczylem kabel shunyaty anaconda helix-[9.5kzl]do systemu cd +

integra-oba urzadzenia zasilane transparentem.Hydra i shunyata byly od kogos,takze juz wygrzane-i co

bas mi cos nie pasowal byl przeciagniety wedlug mnie.Oba urzadzenia podlaczylem pod shunyate helix

[pozyczone]zagralo jak trza.Pomyslalem sprobuje transparenta 20A do shunyaty,i tak juz zostalo-jest

dorze,a nawet dla mnie miodzio.Podalem tu umyslnie kwote shunyaty,bo wiadomo od dawna,ze pieniadze

nie graja,a tylko dobrany system.Takze nie ma co uwazam sie napinac do nie swoich spraw,bo pewnie

kolega PAJEK da se rade.Mysle ze po kable nie pojdzie jak po swieze buleczki-bedzie sluchal i tyle.

Kolego Pajek jest juz ten nastepca czy nie-tak,czy tak trza pisac jest,jest,jest doradcow znow sie

znajdzie bez liku-moze i dobrze,wtedy watek znow zyska-tylko PANOWIE konstruktywnie- nerwy na bok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następca jest wciąć ten sam, a imię jego DP-78.

Z dyskusji przedmówców wyłuskałem, co następuje: Kondo, Shunyata, Harmonix (kolejność przypadkowa). Zadam przy okazji pytanie może nieco naiwne (intuicyjnie zakładając konieczność upgrade'u kabli): co mi ten upgrade przyniesie? Kiedy czytam Wasze posty odnoszę wrażenie, jakbyście wiedzieli, jak mój system gra i czego mu potrzeba. I nie jest to przytyk, raczej prośba o odpowiedź, bo jestem pod wrażeniem Waszej wiedzy. Ja osobiście bym poprosił kable o więcej rozdzielczości, o rozjaśnienie średnicy i o przesunięcie sceny do przodu (chyba że wystarczy przesunąć fotel bliżej kolumn i po sprawie :)).

 

Wszystkie moje sieciówki są na poziomie 1.500 zł (nowe), więc zakładając nieomylność Amerykanów nie wiem, czy wymiana ma sieciówkę za kolejne 1.500 coś da. Oczywiście nie marzę o wydawaniu kilku tysięcy na kabel. Uważam, ze z tych trzech sieciówek najlepszy efekt dało podpięcie Transparenta do CD i Acrolinka do wzmacniacza. Oyaide Tunami na razie w odstawce, ale muszę jeszcze poćwiczyć w układzie z DP-78.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ustawiłem kolumny na wprost aparatu wzrokowego, tj. bez odchylania na zewnątrz. Wygląda na to, że scena przesunęła się do przodu, więc ta prośba do kabli by odpadła. Najpierw, człowieku, próbuj z tym, co masz, a potem zawracaj głowę ludziom i kablom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja propozycja to BAT VK-D5SE 6 pack .Jest to najlepsze cd jakie kiedykolwiek słyszałem !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bat niekoniecznie, po pierwsze nie beda zgadzac sie piny na xlrach ,po drugie te lampki(wieczny wydatek i klopot)mimo tego ze to swietny cdek.Ja bym zostal przy zestawie Accu+Accu przekonalem sie juz wielokrotnie ze takie zestawienie jest jak najbardziej synergiczne i mieszanie tutaj roznych firm moze tylko zaszkodzic,ale jak najbardziej pokombinowal bym z kablami, jakies wysokie modele Tary,Transparenta itp., tu jest droga nie w wymianie zrodla ,pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy to nie problem raz na 5 lat można zmienić:) Ja sam od chwili posłuchania tego modelu zacząłem kombinować z lampizacjami DAC-ami na lampie bo innego brzmienia juz nie zaakceptuje.Na jednym z wątków wypowiedziałem się negatywnie na temat kolumn Avangarde -grały właśnie po Accuphasem DP-700 i 450 wzmakiem co nie zmienia faktu ,że to najpiękniejsze klocki na świecie!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amores,

dlaczego nie tędy droga? Czy Twoim zdaniem kablami osiągnę ten sam efekt co wymianą źródła lub lepszy?! Stary audiofil to proponował, ale jak na razie tylko on.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to dlaczego znikła część wpisów z wątku ?

Zabawy moderatorów ??

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi śię,że zakładamy fakt nabycia tego DP-78(przynajmniej ja) i to dobry ruch a następny dopiero w kolejności to okablowanie i pamiętać należy o tym,że w każdym systemie ten sam kabel może zagrać inaczej.

Ponieważ nie znam Twojej akustyki(pamiętać należy,że to część składowa systemu)to pozostaje Ci sprawdzić samemu.Własnymi organami.Pozostaje mi tylko życzyć powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doswiadczenia wiem ze nie tedy droga, no ok chyba ze zainwestujes w dzielonego accu bo tylko accu wchodzi w gre przy E-450 to bedzie mialo sens ale podlaczanie do niego jakis amerykanskich, włoskich czy niemieckich sprzetow nie ma sensu nigdy nie uzyskasz tego co accu+accu ,pozycz jakies lepsze kable od tych ktore masz i potestuj zobaczysz sam co sie bedzie dzialo i jeszcze jedno pytanie, do czego dazysz i co chcesz uzyskac,naprawde dziwie sie bo to co masz gwarantuje ci przyjemnosc w sluchaniu muzyki juz w tym momencie, nie trzeba nic zmieniac lepiej siasc wygodnie w fotelu i sluchac ,sluchac i jeszcze raz sluchac

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amores999,

>z doswiadczenia wiem ze nie tedy droga, no ok chyba ze zainwestujes w dzielonego accu bo tylko accu

>wchodzi w gre przy E-450 to bedzie mialo sens ale podlaczanie do niego jakis amerykanskich (...) sprzętów nie ma sensu nigdy nie uzyskasz tego co accu+accu<

 

No przecież ja mam amerykański sprzęt.... Nie bardzo rozumiem, czy polecasz zostawienie Krella i zabawę kablami, czy zostawienie DP-78 i również zabawę kablami. Nikt mi nie wmówi, że Krell 280 i DP-78 to ta sama bajka. Stąd moje pytanie: czy zostawiając Krella i upgrade'ując kable uzyskam efekt jak z DP-78? Ja uważam, że nie.

 

A jeśli chodzi o to, co chcę uzyskać, to odpowiedź jest wyżej w poście o różnicy, którą dostrzegłem między Krellem a Accu. Z grubsza chodzi o przestrzeń, powietrze, rozdzielczość, wybrzmiewanie, naturalność i neutralność, lekkość, melodyjność bez ciepłych kluchów. I wszystko to ma być z wysokiej półki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha,jeszcze jedno,może warto by było,przenieść się z wątkiem do zakładki klubowej Accuphase?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, kto decyduje o przeniesieniu do klubu Accu (admin?) A misz-masz w tym sensie, że temat Accu jest jednym z wielu w tym wątku.

 

W żadnym wypadku nie chcę ułożonych dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego-chce CI powiedziec,ze u Ciebie w pierwszej kolejnosci jest do wymiany glosnikowy

Wireworld i to bezdyskusyjnie,bo to jest dobry kabel,ale do zrodla+integry w sumie za 8-10 kpln.

A u siebie masz obecnie zrodlo+integre za sam wiesz za ile.Dotyczy to tez krella,bo krell tez ma

przestrzen,powietrze,rozdzielczosc,wybrzmiewanie,naturalnosc,neutralnosc,lekkosc,melodyjnosc bez

cieplych kluchow[choc nie wiem co to jest],oraz tzw.rownowage tonalna,ale tylko jak wszystkie

elementy jak TY to nazywasz sa z wysokiej polki.I bas ma na pewno lepszy niz DP-78,i jest mistrzem

w budowaniu sceny-ale tak ma tylko moj krell 280.Tak wiec zmieniaj glosnikowe bedzie lepiej na pewno.

W tej decyzji powinienes sie zgodzic z kolega stefkiem,bo jest uzytkownikiem accu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajek

Widzę,że sie zaczynasz gubić.Poczytaj co jest do tej pory napisane i wyciągnij wnioski.Już można.

1.Zostawić w systemie ACCU DP-78=synergia w systemie.

2.Wymienić Kabel głośnikowy(zdecydowanie najsłabszy)

3.Sprawdź akustykę pomieszczenia.

4.Dalej to już audiofilskie czary mary interkonektami i sieciówkami+słuchanie muzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przeciwieństwie do starego audiofila jestem młodym audiofilem, ale IMVHO Krell nie może mieć lepszego basu od DP-78, bo obu słuchałem w identycznej konfiguracji, z tymi samymi kablami, z tym samym E-450, w tym samym pokoju. Różnica aż nadto widoczna - bez specjalnego wsłuchiwania się i nie tylko w przypadku basu. Moje pytanie było, czy system z Krellem może przez upgrade kabli osiągnąć ten same poziom, który zapewnia DP-78. Czyli wymieniam wszystkie kable, co mnie kosztuje co najmniej 15k (6k głośnikowe, 6k IC, 3k sieciówka). I co mam w zamian? 10k w kieszeni, a poza tym nie wiem. Jakiś muzyczny miszmasz.

 

Ja nic nie odbieram Krellowi, ale jednak z uporem godnym młodego audiofila będę twierdził, że DP-78 jest lepsze. A poza tym ta synergia - myślę, że w układzie Accu-Accu można doskonale zrozumieć, co znaczy to słowo.

 

Jeśli chodzi o akustykę pomieszczenia, sam nie wiem, co można poprawić. Od czasu do czasu coś kombinuję. Zagracam saluuun, oddalam fotel od kolumn, zmieniam ich odchylenie od linii oko-środek głośnika. A potem odpoczywam...... Może założę wątek o moim saluuuunie odsłuchowym, zamieszczę fotkę i poproszę o radę, co zmienić. Ale będzie się działo...:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakladaj watku o swoim saluuuunie,bo zona Cie z domu wygoni,albo sama ucieknie.

Przyjedz do mnie -pozycze CI glosnikowe,wtedy przemeblowanie niepotrzebne,a i atmosfera zrobi sie

rodzinna-zonka tez poslucha przyjemnych dzwiekow.A tak na serio-przechodzilem elementy postepujacej

ewolucji w poszukiwaniu coraz lepszego dzwieku-podobnie jak i TY.Ja juz nie szukam,bo z tym dzwiekiem

co teraz moge sie zestarzec.A u Ciebie co??? Zawierucha,pomimo listopada.Wiec powiem CI teraz bez

urazy cala prawde -posluchasz dajmy na to tej synergii jak to co poniektorzy nazywaja,bedzie fajnie,ale gdzies cos znow uslyszysz-decyzja znow zmiana.Bylem bardzo taktowny i wciaz jestem,otoz

u Ciebie procz glosnikowych najslabszym elementem systemu sa glosniki,bo wedlug mnie glosniki,to

najwazniejsza rzecz i kropka drogi mlody audiofilu.Przyjedz do mnie na odsluch -a jestesmy z tego

samego miasta to uslyszysz to wszystko z krella co lubisz-nawet melodyjnosc jak to nazwales bedzie

bez cieplych kluchow.Jak nie mam racji-moze od Ciebie sie cos naucze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie rady i za wyrozumiałość dla młodego audiofila. Ten tydzień mam mocno wyjazdowy, ruchy kablowe i inne zaczynam w kolejnym.

pozdrawiam,

p.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pajek nie uciekaj na watek Accuphase-bo ja np.chce Ci pomoc,a ty zmykasz tam , accuphase

naprawde nie robi cd lampowego.W twoim systemie istnieje wiele wariantow poprawy dzwieku bez

ruszania zrodla.Jak cd lampowe to potrzebna rewolucja w systemie.Majac do wydania 25000pln-dobrze

kup accu dp-78.No wlasnie powstanie dalej te ale....,bo ta kwote mozna wydac troche inaczej-pisze to

umyslnie tu,a nie na pw,zeby mlodzi audiofile wiedzieli w czym rzecz.Jesli bys np.kupil

1]wspaniale kable glosnikowe transparent audio-byly na allegro-cena9kzl

2]zrob dobry prad-kup kondycjoner np.shunyata,albo gigawatt-u siebie nic takiego nie masz.-ok7kzl

3]wymien glosniki dynaudio na lepsze-zostaloby 9kzl+ze sprzedazy dynaudio.

4]za reszte zamow kijki u stolarza do podtrzymywania szczek sluchaczom,ktorzy Cie odwiedza.

5]na dowod,ze mowie prawde zapraszam do siebie-wtedy uwierzysz.

6]dobrze o tym wiem,ze accudp-78 jest zrodlem rererencyjnym na pewno lepszym od cd 280 krella.

7]zweryfikuj na chlodno pozostale elementy systemu-spytaj kogos kompetentnego bedziesz wiedzial sam.

KONKLUZJA-wymiana za 25kzl samego zrodla nie da tak duzo,jak wymiana elementow w pkt.1,2,3.

Mozesz spytac czy na pewno??Odpowiem CI na pewno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja spytam:

 

1. Niby dlaczego "Jak cd lampowe to potrzebna rewolucja w systemie" ?

 

2. Czy powyższe stwierdzenie nie jest aby nadmiernym uogólnieniem prowadzącym do wrzucania wszystkich CD lampowych do jednego wora?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego McGyver niektore pytania sa zaczepne-twoje takie jest.

Mowimy tu o systemie kolegi Pajka-spojrz na jego system -lampa cd chyba nie,i tyle.

Chcesz uzdrowic jego system-probuj,bedzie ciezko,bo on sam nie chce.

A tak naprawde-ja nie wrzucam cd lampowych do jednego wora,i nie jestem zwolennikiem cd lampowych

[chyba moge miec swoje preferencje-prawda].Skoro uwazasz ze cd lampowe zalatwi temat-prosze bardzo

na pw do kolegi Pajka i tyle. Tylko uwazaj by sie na Ciebie nie obrazil,bo w stosunku do mnie juz

to uczynil i se pisze na watku accu.Niech kazdy slucha na takim cd jakim uwaza,czyli lapowym,badz

tranzystorowym.Dzielonym badz nie dzielonym.Japonskim,amerykanskim,francuskim lub innym.Tanim,lub

drogim.Czarnym lub srebrnym.Dla mnie jest to obojetne.Jesli ktos szuka nastepcy,to mozna mu pomoc-wiec staraj sie mu pomoc-ja pomocy wybacz,ale nie potrzebuje.Moje preferencje sa zapewne w

stosunku do cd widocznie inne jak twoje.Roznimy sie-pewnie jestem starszy od Ciebie.TY masz wiecej

wpisow ja mniej-choc te forum sledze od poczatku.I TUTAJ jeszcze raz prosba-unikaj zaczepnych pytan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofil, 24 Lis 2009, 21:34

 

>Drogi kolego McGyver niektore pytania sa zaczepne-twoje takie jest.

>Mowimy tu o systemie kolegi Pajka-spojrz na jego system -lampa cd chyba nie,i tyle.

>Chcesz uzdrowic jego system-probuj,bedzie ciezko,bo on sam nie chce.

>A tak naprawde-ja nie wrzucam cd lampowych do jednego wora,i nie jestem zwolennikiem cd lampowych

>[chyba moge miec swoje preferencje-prawda].Skoro uwazasz ze cd lampowe zalatwi temat-prosze bardzo

>na pw do kolegi Pajka i tyle. Tylko uwazaj by sie na Ciebie nie obrazil,bo w stosunku do mnie juz

>to uczynil i se pisze na watku accu.Niech kazdy slucha na takim cd jakim uwaza,czyli lapowym,badz

>tranzystorowym.Dzielonym badz nie dzielonym.Japonskim,amerykanskim,francuskim lub innym.Tanim,lub

>drogim.Czarnym lub srebrnym.Dla mnie jest to obojetne.Jesli ktos szuka nastepcy,to mozna mu

>pomoc-wiec staraj sie mu pomoc-ja pomocy wybacz,ale nie potrzebuje.Moje preferencje sa zapewne w

>stosunku do cd widocznie inne jak twoje.Roznimy sie-pewnie jestem starszy od Ciebie.TY masz wiecej

>wpisow ja mniej-choc te forum sledze od poczatku.I TUTAJ jeszcze raz prosba-unikaj zaczepnych pytan.

 

Niektóre odpowiedzi są wykrętne, Twoja taka jest. Zamiast ustosunkować się do kwestii które poruszyłem strzelasz focha i wykręcasz się sianem. Skoro uważasz się za poważnego człowieka w poważnym wieku to zachowaj się stosownie do swojego mniemania o sobie i odpowiedz na moje pytania. Wszak mawia się że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.