Skocz do zawartości
IGNORED

jakie słuchawki do Pianocrafta


gorniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie chciałbym się dowiedzieć które ze słuchawek będą godne polecenia w cenie do 300zł. Kwestia częstego korzystania ze słuchawek była mi jak dotąd dość obca, ale teraz wymagają tego inne względy (głównie rodzinne). Posiadam mikrusa Pianocraft 330, mam stare słuchawki KOSS, ale grają kluchowato z rozlazłym basem (dźwięk nadmuchany jak kiedyś z walkmanów z MegaBassem) i oczywiście z wycofaną średnicą. Czytałem też że niektóre ze słuchawek są trudne do wysterowania bez dedykowanych wzmacniaczy. Co więc wybrać? Bass nie jest najważniejszy, mógłby być szybki i punktowy a zależy mi na ładnej średnicy i czystej górze (raczej trochę analitycznie, neutralnie?) Muzyka różna: Pink Floyd, Dire Straits, Metheny, AMJ, trochę Davisa...

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Koss Porta Pro podłączonych do Pianocrafta i też było zbyt basowo, ciemno, kluchowato i bez góry. Tutaj pasowałyby słuchawki o raczej jasnym, lekkim i szybkim brzmieniu, jak np. AKG K530 - Pianocraft powinien je spokojnie wysterować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Średnica w AKG K530 jest lekko wyeksponowana, góry też sporo i jest czytelna, bas szybki, punktowy, przeważnie lekki, ale kiedy trzeba schodzi nisko. Poza tym sporo przestrzeni i dobra detaliczność jak na tę klasę cenową (to słuchawki z tej samej półki co wspomniane Grado SR60 i Sennheiser HD555).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam akg k21p teraz jest model k430 i k450 bardzo fajne małe słuchawki duże przetworniki

lubię akg za ciepły charakter, sanki mi żadne nie pasowały

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Pianocraft 810, dokupiłem do nich słuchawki Grado SR 80 i od tego momentu słuchałem tylko na słuchawkach. Nie z konieczności, lecz z wyboru. W porównaniu do kolumn(tych oryginalnych) słuchawki są o wiele bardziej detaliczne, szczegółowe a nade wszystko neutralne- naprawdę rewelacja za te pieniądze nic lepszego. Po niedługim czasie sprzedałem Pianocrafta na rzecz zestawu słuchawkowego. Gorąco polecam Grado SR 80

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałbym Sony 7509 HD, ostatnio bardzo dobre opinie i recenzje zbierają Shure SH 840, które są w dobrej cenie.

 

Nie idź w AKG (271, 272, 701, 702) bo one potrzebują "spawarki" a nie wzmacniacza by dobrze zagrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Bednaar, 20 Lis 2009, 10:44

 

>PS. Średnica w AKG K530 jest lekko wyeksponowana, góry też sporo i jest czytelna, bas szybki,

>punktowy, przeważnie lekki, ale kiedy trzeba schodzi nisko. Poza tym sporo przestrzeni i dobra

>detaliczność jak na tę klasę cenową (to słuchawki z tej samej półki co wspomniane Grado SR60 i

>Sennheiser HD555).

 

Porównując AKG 530 z Sennheiser 555 te pierwsze mają lepiej kontrolowany bas, mniej zalewający całe pasmo (choć Sennheisery 555 są bardzo wrażliwe na źródło bo albo basu za dużo (dziurka we wzmaku A-H500) albo za mało (E-Mu 0202)). Akg są mniej szczegółowe, nie zakłują ale też nie zawsze pokażą wszystko, mają przyjemniejsze cieplejsze brzmienie. Sennki mają mniejszą przestrzeń i grają bardziej prosto w twarz - syczenie powietrza między zębami usłyszysz prędzej na 555 niż Akg 530 :)

A w skrócie to mocnego brudnego rocka, house i dynamicznej muzyki elektronicznej wolę słuchać na AKG, dobrze zrealizowane płyty o mniejszej energii, spokojny jazz, rock w stylu Pink Floyd, Dire Straits raczej na Sennheiserach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam troche inne spostrzeżenia, choć nie posiadam HD555, tylko porównywałem je z K530 podczas zakupu w sklepie - mnie się właśnie K530 wydają bardziej szczegółowe, wrażliwsze na źródło i chłodnieksze od HD555, i do rocka raczej Sennki, a do jazzu AKG. W domu mam tylko K530 i w związku z tym słucham na nich wszystkiego, co mam - a głównie jest to jazz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS i moim zdaniem to K530 raczej zakłują w uszy, nie HD555. Sennki są z kolei bardziej dynamiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanki są bardziej męczące jak dla mnie szczególnie tańsze modele, kiedyś kilka modeli porównywałem

i wybrałem właśnie akg za cieplejszy mniej męczący charakter

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys miałem przez kilka lat Sennki HD500 i to była tragedia - studnia, muł i klucha w jednym, na dodatek zero sceny - niemal wszystko grało w środku głowy. Przed nimi były Tonsile Sd422 - dużo lepsze, szczegółowe choć cierpiały na niedostatek basu i grały dość ostro. K530 są bliżej Tonsili, jednak z silniejszym basem i dużo lepszą przestrzenią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennki zastąpiły Tonsile bo niestety polski produkt rozleciał się po 3 latach intensywnego użytkowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew! to już wiele wyjaśnia. Musze poodwiedzać lokalne Saturny i MMarkty może którys z modeli się trafi choć z dostępnością AKG może być gorzej, Senki raczej już widywałem. Podobno Philips też produkuje niezłe modele słuchawek?! Ciekawi mnie także oferta Denona, są dostępne w pobliskim salonie audio.

Pozdrawiam

Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennki zdecydowanie HD595 lub taniej HD485, Philipsy: SHP9000 lub taniej SHP8900, Denony AH-D1001 i w górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech może Kolega posłucha jeszcze słuchawek Fostex T-7. Z Pianocraftem co najmniej jest ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bednaar, 20 Lis 2009, 20:22

 

>Sennki zdecydowanie HD595 lub taniej HD485, Philipsy: SHP9000 lub taniej SHP8900, Denony AH-D1001 i

>w górę

 

O tak senki hd595 są zdecydowanie lepsze od hd555 (charakter brzmienia podobny ale nie mają tak bardzo podbitego wyższego basu, lepsza średnica), akg k530 też bardzo dobre słuchawki. U mnie podlączone do wzmaka yamahy mają dużo basu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - jak K530 się odpowiednio zamplifikuje potrafią zagrzmieć basem, ale mnie szczerze mówiąc na tym nie zależy - amplifikuję je Holdegronem i może wielu osobom bas wydałby się zbyt lekki, ale moim zdaniem jest dobrze kontrolowany, punktowy a jednocześnie schodzi nisko. Z dziurki mojego Onkyo lub Rotela mam więcej basu, ale co z tego skoro wtedy detaliczność i przestrzeń siada, poza tym średnica i góra z Holdegrona są naprawde wysokiej próby. HD595 graja bardziej twardo od 555, mają mocny i kontrolowany bas - na pewno ten podzakres lepszy jest niz w K530, ale za to góra jest zbyt nieśmiała, schowana za średnicę - tu lepiej wypadają K530, ogólnie moim zdaniem HD595 i K530 są mniej więcej na tym samym poziomie, HD555 to jednak pół klasy niżej - słaba kontrola basu, niezbyt precyzyjne, rozmiękczone brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam K530 podłączone do PC z SoundBlasterem X-Fi i powiem że potrafią zakłuć ,bas potrafi zejść nisko ale wydaje mi się trochę szybki i punktowy.Uważam że K530 mają bardzo wyraźne i jasne brzmienie.

Jednak tu też duże znaczenie ma jakość nagrania bo przyznam że niektórych .FLAC nie da się słuchać bo jest za ostro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawo jak by akg k530 sprawiły by sie z wzmakiem lampowym.Słuchał ich ktos z was na lampie?

Jak tak to jakie wrazenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomaz - nie słuchałem, ale wzmak lampowy wzmakowi lampowemu nierówny - więc chyba nia ma co uogólniać. A tak w ogóle to czytając opinioe o Heed CanAmp myślę że ten wzmak wycisnąłby z K530 max możliwosi - detalizność, precyzja i szybkość połączona jednocześnie z basem mcniejszym niż z Holdegrona - no ale to tylko moje teoretyczne dywagacje, bo nie słuchałem tego zacnego wzmaka, jest on jedynie moim obecnym Graalem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.