Jump to content
IGNORED

QUAD 99 versus Mcintosh 6300


Siemek

Recommended Posts

Witam,

 

waham się nad zestawem Quada (2xmono 150W 8 Ohm, 220W 4 Ohm, Preamp, CD-P), którego mogę kupić okazyjnie.

Niemniej jednak do ceny za jaką mogę kupić zestaw wystarczy "dołożyć" 4000 zł i będzie cena nowego Mcintosha 6300.

I tu dylemat: czy warto się zapożyczyć i mieć wymarzonego Maca? Czy może dzielony Quad zjada podstawowego Maca?

 

Pomóżcie!

Link to comment
Share on other sites

Siemek , aleś dołożył do pieca ...

Kupisz Maca no i kupisz ... Ale musisz brać pod uwagę to , że do Maca trza troszkę grosza włożyć na resztę, aby fajnie zagrało. Kabli też nie kupisz po 50 zeta za metr. I co tu duż mówić ... Na bazie Quada możesz zbudować też fanjy system. Ja na twoim miejscu bym te 4 klocki przeznaczył na jakieś kolumny, może Harbethy ... o jak Habethy grają z Quadem ? Kto się wypowie ...

Link to comment
Share on other sites

Z tym Quadem to fajna sprawa jeżeli chodzi o interkonekty bo właściwie ich nie potrzeba. Quad ma własny system łączówek w systemie który pomaga nim sterować. Jeżeli chodzi o funkcjonalność to rewelacja. W ogóle to dźwięk tego systemu (słuchałem w konfiguracji stereo z końcówką 909) mnie osobiście się podobał. Gra generalnie łagodnie, dość szczegółowo z ładnym dość długim basem. Myślę, że jeżeli już kolumny do tego systemu to takie o brzmieniu otwartym przestrzennym i dość jasnym. Słuchałem tego z Dali Mentor 2 i było ok. Ja kupiłbym raczej ten system niż maca. Wybór rzecz gustu. Quad to rozwiązanie systemowe i do tego zrobione z głową. Wydaje mi się, że zbudowanie systemu o maca przedroży sprawę maksymalnie. Quad ma jednak jedną wadę "niski współczynnik akceptacji przez żonę".

Pozdrawiam

Nie myśl - słuchaj.

Link to comment
Share on other sites

Totem i Denon? Szkoda kultowych Totemów. Jedynym wyjściem jest kupienie równie kultowego Quada. Ja bym brał to, co ma lepszą wydolność prądową. Oprócz tego, że lubię Quada, to wydaje mi się, że będzie bardziej energiczny. Za zaoszczędzone pieniądze bym kupił lepsze kable głośnikowe.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.