Skocz do zawartości
IGNORED

QUAD 99 versus Mcintosh 6300


Siemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

waham się nad zestawem Quada (2xmono 150W 8 Ohm, 220W 4 Ohm, Preamp, CD-P), którego mogę kupić okazyjnie.

Niemniej jednak do ceny za jaką mogę kupić zestaw wystarczy "dołożyć" 4000 zł i będzie cena nowego Mcintosha 6300.

I tu dylemat: czy warto się zapożyczyć i mieć wymarzonego Maca? Czy może dzielony Quad zjada podstawowego Maca?

 

Pomóżcie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemek , aleś dołożył do pieca ...

Kupisz Maca no i kupisz ... Ale musisz brać pod uwagę to , że do Maca trza troszkę grosza włożyć na resztę, aby fajnie zagrało. Kabli też nie kupisz po 50 zeta za metr. I co tu duż mówić ... Na bazie Quada możesz zbudować też fanjy system. Ja na twoim miejscu bym te 4 klocki przeznaczył na jakieś kolumny, może Harbethy ... o jak Habethy grają z Quadem ? Kto się wypowie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Quadem to fajna sprawa jeżeli chodzi o interkonekty bo właściwie ich nie potrzeba. Quad ma własny system łączówek w systemie który pomaga nim sterować. Jeżeli chodzi o funkcjonalność to rewelacja. W ogóle to dźwięk tego systemu (słuchałem w konfiguracji stereo z końcówką 909) mnie osobiście się podobał. Gra generalnie łagodnie, dość szczegółowo z ładnym dość długim basem. Myślę, że jeżeli już kolumny do tego systemu to takie o brzmieniu otwartym przestrzennym i dość jasnym. Słuchałem tego z Dali Mentor 2 i było ok. Ja kupiłbym raczej ten system niż maca. Wybór rzecz gustu. Quad to rozwiązanie systemowe i do tego zrobione z głową. Wydaje mi się, że zbudowanie systemu o maca przedroży sprawę maksymalnie. Quad ma jednak jedną wadę "niski współczynnik akceptacji przez żonę".

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totem i Denon? Szkoda kultowych Totemów. Jedynym wyjściem jest kupienie równie kultowego Quada. Ja bym brał to, co ma lepszą wydolność prądową. Oprócz tego, że lubię Quada, to wydaje mi się, że będzie bardziej energiczny. Za zaoszczędzone pieniądze bym kupił lepsze kable głośnikowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.