Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie głośniki do amplitunera Yamaha HTR-N5060 (RV-N600)


ptasiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wysłałem to pytanie do działu "STEREO" ale chyba się tam na mnie obrazili (że z jakąś Yamah~ą do KD wyskakuję) i nie było żadnego odzewu

 

Kupiłem sobie ten amplituner z uwagi na cenę i brak jakiegokolwiek sprzętu grającego w domu. W zestawie były głośniki Prism Onyx 100 (5.0). Prism to kompletna tragedia. Lepiej grały moje stare Unitry ZgC50-8-44 ze wzmacniaczem Unitra PW-7010 ale sprzęt miał ponad 20 lat i w końcu się zepsuł.

Amplituner z głośnikami kosztował mnie mniej niż 1000 zł, głośniki sprzedaję za 500 zł no to mam ampa za mniej niż 500 zł co chyba nie jest wygórowaną ceną.

Potrzebuję głośników głownie do muzyki (głównie rock i alternatywna oraz jakieś pląsy z długą brodą dla 3-latka :) - stary niedźwiedź mocno śpi, akademia pana kleksa, itp) i do wypełnienia otwartego salonu z aneksem kuchennym o powierzchni ok. 30m2. Nie będę robił imprez, nie będzie metalu ani muzyki poważnej. Muzyka ma wypełniać pomieszczenie spokojnym ciepłym brzmieniem no a jak żona z synkiem pójdą na spacer to przyczadzić chcę U2, placebo, Kult i Closterkeller :). A no i często będzie leciało z tego radio (wyłącznie Trójka).

A amplituner KD wybrałem dlatego, że z czasem dokupię centralny i satelity do upajania się koncertami na DVD (głównie U2, RedHot..., PinkFloyd). Filmy na DVD sporadycznie ale jak już będzie zestaw 5.0 to może częściej.

...

Jakie głośniki do stereo byście na początek doradzili z możliwością rozszerzenia do 5.0.

Dużo czytałem i ... zgłupiałem.

Rozważam JBL-E60, Jamo S-606, Tonsil Maestro II chociaż nie ukrywam, że wolałbym zmieścić się w 1000 zł.

A może macie inne propozycje. W sumie wolałbym więcej jakości a mniej mocy, bo i tak jej nigdy nie wykorzystam. Bas powinien zdecydowanie istnieć bo subwoofera nie mam zamiaru kupować.

Poniżej parametry amplitunera z sekcji Audio.

 

Minimum RMS Output Power for Front, Center, Surround, Surround back

1 kHz, 0.7% THD, 8 ...... 110 W

 

Dynamic Power (IHF)

8/6/4/2 ...... 130/165/195/240 W

 

Maximum Output Power [Europe model]

1 kHz, 0.7% THD, 4 ...... 145 W

 

IEC Output Power [Europe model]

1 kHz, 0.06% THD, 8 ...... 105 W

 

Damping Factor

20 Hz to 20 kHz, 8 ......120 or more

 

 

 

Proszę o pomoc w wyborze i wszelkie sugestie.

 

Ptasiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.