Skocz do zawartości
IGNORED

GRAMOFON SONY 5100


aramejczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostalem taki gramofon z wkladka ortofon i pre pro-ject box mkII

Pytanie jest czy ten sprzet jest warty zachodu, czy ktos moze posiada taki gramofon?

Zaczynam z analogiem i jestem zielony jesli chodzi o gramofony dostalem go tak wiec nie wiem tylko czy jest sens sie w niego pakowac bardziej tj. inna wkladka ramie lepszy przedwzmacniacz itp

Jesli ktos moze pomoc z gory wielkie dzieki

pozdrawiam Aramejczyk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze pare zdjec :-)

jesli ktos go zna prosze o opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21839-100009683 1258996066_thumb.jpg

post-21839-100009684 1258996066_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).JPG&imgrefurl=http://www.realsound.se/realsoundaudio/audio_turntables/audio_turntables.htm&usg=__jx4deOFPgOEtUJOmJalEC1xEESU=&h=600&w=800&sz=72&hl=pl&start=2&sig2=x_xaGXJhxIJoWmdwFMtk2w&um=1&tbnid=6DzgmcDPcoa77M:&tbnh=107&tbnw=143&prev=/images%3Fq%3Dsony%2B5100%26hl%3Dpl%26client%3Dopera%26rls%3Dpl%26sa%3DX%26um%3D1&ei=B8MKS4LyDsaI_AaY7fnPBA

 

Dla porównania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innym ramieniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tz. ze da rade cos z tym zlomkiem zrobic?

fajnie :-)

ma ktos jakis pomysl ?

jaki pre albo wkladke lepsza?

bedzie gral z jj543 paczki dali ikon6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzi wkąłdka ortofona jeżli powyżej omb 10 to można zostawić ,ale do tego ramiania można wstawić coś szlachetniejszego.

Goldringa 2300,Może MC jak portfel pozwoli,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conri

chyba sie znasz na tym napewno lepiej niz ja pytam powaznie jesli ty bys dostal taki gramofaon bawilbys sie w ulepszanie go?

jesli tak podpowiedz moze co i jak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem lepsze jest wrogiem dobrego.

To sprzęt z dobrej epoki dla winylu.

Może nie top ,ale średnia klasa konsumencka,I tak gdybyś wlożył b.dużo nie przeskoczysz ew braków.

Mechanicznie nie ma co poprawiac bo zmiana np ramienia bedzie powodowac ingerencje w automatkę A robić z niego ręczniaka szkoda .Oczyścić ,wymienić smarowidła, ew pasek jeżeli takowy jest i grać .

Raczej dobrać wkladkę i pre- to da więcej niż podmiana czegokolwiek (poza wkładką) w samym gramofonie. Napewno pierwsza rzecz o sprawdzić stan igly aby nie narobić sobie szkody w płytotece,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jek się zachowuje metalowe chassis w obudowie.Sądząc z marginesów w skrzyni, pewnie jest zawieszone na amortyzujący elementach.Warto zweryfikowac ich stan.Lekki nacisk w czterech narożnikach i zobaczycz czy wraca równo do poziomu.Potem próba podczas grania,czy nie przenosi

hołubców na igłę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzieki za podpowiedz

rusza sie ok czyli odbija

nie ma precyzyjnej regulacji obrotow ale porownujac nagrania z cd tepo ok

na razie ratuje czym sie da tz sieciowka furutech intrkonekt z pre mogamii

troche wydaje sie jakby talerz byl krzywy

no i nie mam pojecia jak to sie ustawia czyli ramie tam sa jakies ciezarki a regulacja wkladki o ile takowa jest to juz kosmos ale pewnie przynudzam i mozna te wiadomosci znalez w necie

na razie rozgladam sie za przedwzmacniaczem na allegro malo co widac a i tak nie mam pojecia ktory chyba ze ten pro-ject co mam wystarcza?

mimo wszystko jak mozesz mi tu szybko szkolenie pacnac z ustawiania i wywazania ramienia to ja bardzo chetnie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Redaktorzy

Sądzę że da się z niego wycisnąć więcej, niż z niektórych bardziej zelektryfikowanych modeli. Ale warto by sprawdzić, czy elektronika działa prawidłowo, czy obroty trzyma właściwe itd. Jeśli jednak na oko wszystko jest w porządku, to ja bym zaczął od sprawdzenia, co to za wkładka, jaki jest jej optymalny nacisk, no i wtedy trzeba wziąć się za ustawienie. Przypuszczam jednak, że wkładka może być zużyta, poza tym jest to bardzo prosty model i warto od razu pomyśleć o wymianie na jakiegoś niedrogiego ale już przyzwoitszego Ortofona, Goldringa albo Audio-Technikę. Co do ustawnienia wkładki i ramienia, oprócz:

1. nacisku (kluczowy aby nie zniszczyć wkładki i aby nie zniszczyć płyt) najbardziej istotne jest: 2. VTA (Vertical Tracking Angle), czyli po ludzku żeby ramię było równoległe do powierzchni płyty, gdy igła dotyka płyty, oraz:

3. położenie poziome wkładki. To ostatnie ustawia się niestety już przy użyciu szablonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Aha, z wpisu to nie wynika, ale możliwe, że wkładka jest nowa. Wtedy oczywiście używaj jej na zdrowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam po długiej przerwie

Bardzo proszę o pomoc w ustawieniu mojego gramiaka oddałem go do kalibracji fachowcom i jest totalna masakra

Płyty grają a w zasadzie rzężą tj. słychać wokale tak jakby śpiewający trząsł swoim gardłem wprowadzając go celowo w drgania

Pewne dźwięki które były znalazły się .... nawet nie wiem jak to opisać jakiś przester czy coś takiego no ogólnie porażka a było tak fajnie po co ja to dałem do kalibracji ku........ ;-(

Naczytałem się dużo na tym forum i chyba jestem jakimś matołem nic nie kumam np w kwestii antyskatingu jedni piszą żeby ustawiać na czystej płycie znalazłem nawet parę filmików znowu inni koledzy że ta metoda jest do du... bo jakaś siła tarcia igły na rowek i jakieś zupełnie nieznane mi pojęcia typu cyt.

"Wtedy rządzi masa "igły" (a ścislej efektywna masa ukladu drgającego wkładki najmocniej zależna właśnie od masy igły, potem od masy cantilevera). Oczywiście ustawia się taki nacisk, żeby było dobrze przy wszystkich częstotl. zapisu, co z resztą może byc dla innych części zakresu częstotliwościowego za dużo.) Kiedy igła stoi na płycie, która sie nie kręci to na każdą ze ścianek działa prostopadły do niej nacisk równy ok. 70%ustawionego nacisku.

 

Czy jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć jak takiemu .... jak ja mam ustawić antyskating ,nacisk,vta i azymut???

Ja tylko chcę posłuchać płyt nie chcę studiować sił odśrodkowych dośrodkowych itp

Bardzo proszę o pomoc dopiero co przeszedłem masakrę z wyborem pre do niego

pozdrawiam Aramejczyk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie to linkujesz skoro jest parę postów wyżej (pewnie nie zauważyłeś) ale najwyraźniej ten materiał jest częściowo niezrozumiały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati00724 dokładnie tak jak piszesz w części niezrozumiały chodzi głównie o antyskating czy ustawiać go na słuch czy bawić się z wolną przestrzenią na płycie ?

ten link od rcm jest zawsze i wszędzie przytaczany jak pojawia się takie pytanie :-)

resztę pytań odnośnie vta itp chodziło mi o to od czego zacząć tą regulację krok po kroku już i tak tą wkładkę ortofona postanowiłem poświęcić na zabawę w ustawkę gramiaka;-)

przy okazji spytam bo tu na forum dużo się chwali wkładkę AUDIO TECHNICA AT 440MLa

czy ona się nada do takiego starego gramiaka jak ja mam?? czy może lepiej zagra jakaś inna? pytam pod względem mojego gramiaka może ktoś spyta czego słucham więc głownie jazz szeroko pojęty raczej nie kotlet bardziej cos w stronę john zorn,ken vandermark,home life,matthew herbert big band, x legged sally,the grassy knoll,itp ale też coś bardziej z mocniejszego Primus,mr. bungle,Marc Ribot's Ceramic Dog itd. ;-))

jeśli możecie doradzić dziękuje z góry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.