Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

KLUB OCZAROWANYCH WSKAŹNIKAMI WYCHYŁOWYMI


Harry z Tybetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Zapraszam wszystkich zainfekowanych wzrokowców uzależnionych od widoku analogowych wskaźników wychyłowych w Waszych urządzeniach. U mnie zaczeło się od vintage`owych tunerów analogowych (to zasługa wątku śliczne tunery) a obecnie zaatakowało także moje kaseciaki (to już wina wątku magnetofon). Niech to będzie klub, w którym przede wszystkim będziemy podziwali nasze urządzenia, bo wbrew tematowi nie chodzi o same wskaźniki wychyłowe. Zapraszam więc miłośników wszystkich typów, marek, zarówno starych klasyków jak i nowych Maców. W tej chwili niestety nie umieszczę jeszcze żadnego ze swoich kilku starych Marantzów (chwilowe problemy z możliwością zrobienia odpowiedniej jakości zdjęcia) ale zobowiązuję się nadrobić wkrótce ten błąd. Mam nadzięję, że wątek się przyjmie na forum i będzie jego ozdobą.

 

Zapraszam i pozdrawiam

Harry z Tybetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Pierwsze to były jakieś Unitry w latach 80tych ale człowiek dążył do nowoczesności i szybko się przesiadł na wskaźniki diodowe :)

 

Teraz powróciłem do "wycieraczek".

W zeszłym roku machał do mnie na niebiesko Advance Acoustic MAP407 a od kilku tygodni Accuphase i pewnie już przy tej firmie zostanę na długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem miłośnikiem VU-metrów, osobiście miałem taki oto wzmak z vu:

post-22139-100009259 1259430528_thumb.jpg

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Były 2 wersje Finezji - deck z Dolby B oraz wersja ze wzmacniaczem, małym, ok. 2x5W i układem redukcji szumów DNL. Ja lubię wskaźniki w magnetofonach. Zwróćcie uwagę, mamy tu wpływ na wskaźnik nie narażając uszu swoich i sąsiadów, najwyżej trochę przesterujemy nagranie. Wskaźniki we wzmacniaczach przeważnie pokazują moc znamionową, więc wychylają się niewiele, nawet, gdy jest bardzo głośno. Wskaźniki mają sens, jeśli są odpowiednio podświetlone. Ja jestem zwolennikiem żarówek, mam nadzieję, że ten idiotyczny przepis unijny o wycofaniu żarówek Z handlu nie dotyczy małych, technicznych. Odpowiedź dla Morvena - ludzi różne rzeczy kręcą, więc nie trzeba się dziwić. Oczywiście można się spierać, czy LCD nie są dokładniejsze, ale to nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również po części zapałałem do vintage ze względu na wykonanie: aluminium, drewno i wskaźniki. Póki co pobrzmiewa u mnie Sansui QRX 9001 z czterema bursztynowymi wskaźnikami wysterowania i dwoma niebieskimi od tunera. Całość dopełnia skala podświetlona na zielono z czerwoną wskazówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

To chyba jedne z najpiękniejszych VU, Technics SE-A1/A3/A5 (na foto 2xA1)

 

A-11.jpg

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego kloca dostalem od taty radmora,godzinami sie mozna bylo patrzec w ten blekityny kolor.

 

Ehh mialem takiego Radmora.... bardzo porzadnie to gralo... no i ten wyglad... i wskazniki jak najbardziej - pozwole sobie porownac kolor do McIntosha...a niech tam..! :-) (byly 2 odcienie - jeden bardziej zielony - McIntosh - drugi toche niebieski - tez piekny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dopisuję się do tak stylowego klubu z moją 30 letnią zabawką. KENWOOD KA-6100. Przepiękny wygląd i brzmienie. Amplituner Pioneer VSX-917 mimo posiadania najnowszych dekoderów i podobnej mocy w stereo nie jest w stanie nawet zbliżyć się jakością i dynamiką do tak wiekowego Kenwooda.

post-35496-0-74511600-1307767438_thumb.jpg

post-35496-0-12387200-1307767451_thumb.jpg

post-35496-0-72860600-1307767893_thumb.jpg

Edytowane przez andy101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

max_advance_acoustic_map800_01.jpg

 

Do mnie tak się wychylają :)

 

Pod poniższym linkiem znajduje się zdjęcie w powiększeniu wskaźników, podpowie mi ktoś jak odczytywać taki wskaźnik (konkretnie chodzi mi o moc w W jaką w danej chwili wzmacniacz generuje)

 

http://www.son-video.com/images/dynamic/Amplificateurs/articles/Advance_Acoustic/ADVANCEMAP800II/Advance-Acoustic-M1P-800-II_P_1200.jpg

Edytowane przez Domel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

W jakiś sposób wskaźniki wychyłowe zaczarowały mnie od początku mojej przyjaźni z muzyką. Zaczęło się od Amatora 2 Stereo. Co prawda ten miał tylko wskaźnik wychyłowy sygnały radiowego, ale zawsze był. Potem do zestawu dołączyła Finezja bez wzmacniacza. Następnym był Technics SU-A900S połączony z kolejnymi elementami Technicsa i kolumnami Bose 501. Dziś w pokoju stoją 2 monobloki Advance Acoustic MAA-1000 które napędzają kolumny FOCAL 1037Be. Wszystko gra cudnie, a wygląda jeszcze lepiej.

 

podpowie mi ktoś jak odczytywać taki wskaźnik (konkretnie chodzi mi o moc w W jaką w danej chwili wzmacniacz generuje)

 

Na górnej skali masz moc oddawaną ze wzmacniacza w skali logarytmicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - podobno, tylko tak właśnie brzmi.

Cała para poszła w ciało (rzeczywiście ladne).

Na flaki zabrakło.

 

Kolega, dawno temu miał. I zawsze powtarzał 'gdyby to tak grało, jak wygląda, nie szukałbym już niczego innego'.

 

Klął i słuchał, niebożątko:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.