Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo TX-NR905 vs Yamaha RX-V3900 vs Pioneer VSX- LX70


denis81

Rekomendowane odpowiedzi

Jokers mondralo a taki cwaniak który ma małe monitory a są bardzo prądożerne. kyle masz rację w sumie chodzi o współczynnik tłumienia. Tak więc czasami 100 wat nie jest równe 100 wat. :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, sam współczynnik tłumienia to sprawy nie załatwia. Jest dużo solidnych wzmacniaczy ze współczynnikiem tłumienia z niskich rejonów (krell 400, wszystkie Maki).

Taki denon 1500ae ma współczynnik tłumienia 220 a 2000ae sporo niższy - nie oznacza to, że 1500ae ma lepszą wydajność niż 200ae. Tu wchodzi w grę np. głębsze sprzężenie zwrotne.

 

Natomiast fakt faktem, że jeszcze nie widziałem Amplitunera ze współczynnikiem tłumienia większym niż 80.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie te amplitunery w testach mają 200W, prawie 300W nawet... Krelle czy inne "pancerne" końcówki mocy się chowają :D

co za parodia, śmiech na sali normalnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc mocy nie jest równa. Dla porównania podam przykład z innej beczki i mam nadzieję, że to do jockersa dotrze. Otóż mamy dwa samochody tej samej marki. Jeden ma silnik diesla a drugi benzynowy. Oba mają po 150 koni z tej samej pojemności silnika. Jockers który samochód będzie miał mniejsze problemy aby pociągnąć przyczepę o masie jednej tony???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Oba mają po 150 koni z tej samej pojemności silnika. Jockers który samochód będzie miał mniejsze

>problemy aby pociągnąć przyczepę o masie jednej tony???

 

Co prawda pytanie nie do mnie ale odpowiem. Moc to RPMxMomentObr. ... diesle mają większy moment ale niżej się "kręcą" .... po prostu oba samochody będą miały takie same problemy by pociągnąć przyczepę (no chyba że ktoś oczekuje cudów że przy tym samym RPM będzie tak samo na dwóch silnikach z tym samym przełożeniem ale innym momentem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. jeszcze jest kwestia całej charakterystyki silnika - w samochodzie w którym krzywa mocy od RPM będzie "wypukła do góry" będzie łatwiej ciągnąć przyczepę/przyspieszać itd. ... będzie ogólnie w użytkowaniu mocniejszy niż silnik z charakterystyką przeciwną (a to że mają taką samą moc szczytową jest mało istotne)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do wzmacniaczy - jest jeszcze taki parametr jak szybkość reakcji wzmacniacza (np. firma Fostex go podaje w V/sek) . Pewnie obok wsp. tłumienia i wydolności prądowej ma on znaczny wpływ na brzmienie. Jeśli narastanie mocy nie jest dosyć szybkie to muzyka będzie miała przykompresowaną dynamikę, będzie mniej detali - nie ma innej możliwości. Czasem jest tak że wzgl. kiepskie wzmacniacze całkiem ładnie grają spokojne utwory/małe składy ale gubią się przy czymś "gęstym"... i tutaj nawet wzmacniacz 500W/kanał nic nie pomoże jeśli będzie "wolny".

 

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denis81

Sugeruję zainteresować się również Pioneerem Lx82. Zbiera bardzo dobre recenzje, np. w What Hifi ale również w HFC, gdzie był porównywany z Yamahą Z7 i wypadł lepiej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jego poprzednik był testowany w naszym Audio razem z Yamahą 3900, poniżej link.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja teraz wybierałbym (w rozsądnej cenie) właśnie pomiędzy tym pionkiem i onkyo 905/906. Najlepiej pożyczyć i podłączyć u siebie w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwed75 nie radze ci zatrzynac zemna temat z samochodami:)

jestem starym mercedesiarzem i od lat jezdze tylko prawdziwymi dieslami w wykonaniu mercedesa

ODPOWIADAM NA TWOJE PYTANIE

OCZYWISCIE ZE DIESEL benzyna w moim mniemaniu to śmieć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kyle ciebie tez sprostuje:) twoje teorie to bzdura

moim 300d potafie ciagnac przez austrie lawete pod gorki gdzie benzyniaki i to nowe wysiadaja:) a te ttwoje teorie to bzudra poprostu zacznij jezdzic prawdziwymi samochodami a nie zabawkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorkers, 25 Lis 2009, 15:54

 

>szwed75 nie radze ci zatrzynac zemna temat z samochodami:)

>jestem starym mercedesiarzem i od lat jezdze tylko prawdziwymi dieslami w wykonaniu mercedesa

>ODPOWIADAM NA TWOJE PYTANIE

>OCZYWISCIE ZE DIESEL benzyna w moim mniemaniu to śmieć

 

Koniecznie jeszcze dodaj, że "prawdziwy mercedes" to tylko taki min. 15 letni

wszystkie nowsze (czytaj droższe) to ... śmiecie oczywiście.

Matko jedyna, co za gość...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę dyskusję na tym etapie. :) A do kolegi który ma problem z wyborem ampli tylko tyle aby posłuchał jak grają i wybrał ten który przypadł do gustu. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorkers, 25 Lis 2009, 15:57

>moim 300d potafie ciagnac przez austrie lawete pod gorki gdzie benzyniaki i to nowe wysiadaja:)

 

No to super ... prawdziwy widzę laweciarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za wypowiedzi.Moze zakonczmy juz ten temat bo zaczynaja sie wypowiadac osoby znajace sie bardziej na budowie silnika spalinowego niz sprzetu audio. Wybor padnie chyba na onkyo wczoraj sluchalem 906 i brzmi dla mnie lepiej niz yamaha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze zrobiłeś, że poszedłeś na odsłuch.

Jakbyś jeszcze napisał co bardziej Ci się podobało w Onkyo niż w Yamaha tym niepodważalnym "Królu Amplitunerów" byłoby fajnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer LX82 odsłuchałem na zestawie Kefa xq40 i powiem że już dawno żaden amplituner nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Jakby użyć słowa satysfakcja to najbliższa ocena 100% .

Oczywiście polecam odsłuchać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denis, jeżeli odpowiada Ci brzmienie Onkyo 906, to śmiało bierz 905-tkę. W kinie sprawuje się rewelacyjnie, w stereo można mieć zastrzeżenia, ale w końcu jest to ampli kina domowego. Coś za coś. Według mnie do 10k PLN ciężko znaleść brzmieniowo coś lepszego (mam na myśli oczywiście nowy sprzęt), nie licząc 906-stki. Chyba ,że planujesz przeznaczyć nieco więcej grosza na zakup ampli, wtedy polecam skusić się na Arcama AVR-600. Ale to już wydatek rzędu 12k PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiem Ci tak jesteś nienormalny i głupoty piszesz, każdy sprzęt ma prawo się popsuć, nawet mercedesy za 500 tyś zł się psują. A dwa mam amplituner onkyo od 5 lat nawet złotówki nie dołożyłem do niego, mało tego stoi na szafce 30 cm od grzejnika a bywało że gral amplituner po 8-10 godz. i jakoś nic mu się nie działo. A pod względem mocy, końcówke mocy i kina domowego to yamaha może się schować głęboko pod stół. A sprzedaje obecny amplituner i zastanawiałem się między innymi na yamahą bo byłem i na odsłuch w stereo i na kinie domowym i nie ma jak onkyo 906 czy 5007 oczywiście biorąc pod uwagę cenę. I nie zachwalaj yamahy tak bo wiele jest lepszych amplitunerów.

Lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuję się muzyką, filmem, sprzętem rtv, sportem oraz fotografia . Poziadam sprzęt amplituner Onkyo 603 i dvd onkyo 603 a kolumny to zestaw 5.1 paradigme 7v4. w przyszłym roku zamieniam to wszystko na wyższą klasę.

 

tej lolek126 fajny z ciebie kolo:) hehe

zycze w przyszlym roku wymiany na lepsza:) klase:) hehehe LEPSZA KLASA

co do mercedesow to wlasnie takie za 500tys sie psuja:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj kolo jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć tekstu to trzeba wrócić się do szkoły podstawowej. Nie napisałem że to co mam jest sprzętem klasowym , poprostu sprzęt jak sprzęt i tyle, napisałem że zmieniam w przyszłym roku na wyższą klasę, bo to co zamierzam kupić jest znacznie lepsze i droższe, a przynajmniej jak na moje finanse. A myslę że i nie tylko na moje, bo zamierzam wydać ponad 50 tyś zł więc troszkę to jest jak na sprzęt . Ale rozumiem że masz więcej kasy i może to dla ciebie nie jest dużo. A o psucie się to chodziło mi, że nawet te mercedesy za 500 tyś zł czy audiki też się psują więc tym bardziej się może popsuć amplituner za kilka tyś. zł. Szkoda że nie poczytasz wiadomości z innych for gdzie amplitunery yamahy np od nowości nie grały na wszytskich kanałach, a serwis uważał że wszystko jest ok i że samo się naprawiło nie chcąc ludziom wymienić na nowy sprzęt :_) bo takie mieli prawo .... zabolało ? Sami naprawiali zrywali plomby i lutowali to i tamto co by tylko nie wyszło że to wina jest sprzętu.Pozdrawiam Cię cwaniaku zakochany w swoim amplitunerze KD.

Lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolek126, 28 Lis 2009, 22:21

 

>lepsze i droższe, a przynajmniej jak na moje finanse. A myslę że i nie tylko na moje, bo zamierzam

>wydać ponad 50 tyś zł więc troszkę to jest jak na sprzęt .

 

Odpuść sobie amplitunery kina. Tutaj rozważaliśmy co by kupić z większą kasą do kina i wyszło na procesor + aktywne kolumny - no przynajmniej ja bym tak zrobił ale Twoje pieniądze Twój wybór ;)

 

ps. procesor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ... monitory APS AEON x5 ... sub ... w sumie też z tych nowych APS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

Moim skromnym zdaniem i tak najlepsze kina (co do zasady) w swojej klasie robi Denon. Oczywiście są one niestety przeważnie droższe od 50%-100% od prównywalnego innego. Dlatego ja przy wyborze swojego amplitunera zastosowałem starą jak świat zasadę stosowaną w świecie audio : jak masz dwa porównywalne klocki i po odsłuchasz się wcią zastanawiasz którego wziąść, wybierz ten który jest cięższy. I tak nabyłem Onkyo 805 (25 kg), który jest ponoć dobry (na kinach się aż tak nie znam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze kina denon:) ale są droższe chyba ci sie pomyliło- denon procz swoich topowych wzmakow kina nie pokazal sie nigdy niczym

ten kluchowaty dzwiek denona nie nadaje sie w ogole do brzmienia kinowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 805 nie jest aż taki wielki w porównaniu z przykładowo Denon avc a1 se lub sr. Obudowa trochę waży ale nie tyle co trafo i reszta środka. Znając jockersa który ma tutaj najmądrzejsze wpisy sprawdzi to z aptekarską dokładnością. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jockers. ;) Wydaje mi się, że brakuje tutaj oddzielnego wątku na temat twojej mądrości audiofilskiej i twoich super klocków. Wtedy może nie byłyby zaśmiecane wątki innych użytkowników. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.