Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz i jakie kolumny za kwote 3 tys?


lejdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ludzie jestem zielona, nie mam pojecia jak mam wybrac sprzet. Na razie chce kupic sam amplituner pod kino domowe i kolumny (jeszcze nie wiem czy od razu 6 czy na razie 2) Z tego co zdazylam sie zorientowac wybor producenta jest kwestia bardzo indywidualna, kazdy slyszy odtwarzana muzyke inaczej. Nie wiem na co zwracac uwage, na jakich producentow, a jakich omijac szerokim lukiem, i wreszcie gdzie np. w Krakowie mozna odsluchac taki sprzet?

No wiem, ze pytanie pewnie banalne ale nie chce polegac na sprzedawcach duzych sklepow, ktorych pewnie wiedza w porownaniu do waszej jest czesto mala...

Dzieki za pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mało danych

Ale zacznij od Bardzo wysokiego modelu Pioneera 819 + dvd 420 + jamo 606 - całość jest od kilku dni w extra cenie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzieki za odpowiedz, podam troche wiecej danych. Pokoj mam wielkosci ok.24 m2, slucham glownie rocka, czasem (ale to bardzo czasem) jakis jazzik. Ale ogolnie lubie ostre wyraziste brzmienie. Patrzylam na ten ampli co podales, ale nigdzie nie moge znalezc jakis opinii czy testow. Nie wiem jak brzmi pioneer, musze gdzies odsluchac. Do tej pory zdarzylo mi sie uslyszec kilka razy HK i wydawalo mi sie ze to brzmienie pasuje do rodzaju muzyki jakiej ja slucham, ale czytalam ze HK nie radzi sobie z lzejsza muzyka, a takiej tez czasem chcialabym posluchac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 3 tys to duzo nie jest ale mozna cos ciekawego juz znalezc.

Z zestawow w marketach godne uwagi jest połączenie ampli Onkyo i kolumny Klipsch F1 synergy, naprawdę dobrze spasowany zestaw. .

Kolumny maja duza skutecznosc tzn. są głośne i wzmacniacz nie ma problemów zeby je napędzić.

Zestaw gra naprawdę fajnie, dynamicznie do muzyki rozrywkowej jak znalazł i w 24m2 mocy nie bedzie brakowało, jest bas i czysty lekki dzwięk wpadajacy w ucho.

Pioneer z Jamo tez całkiem fajnie brzmi tylko juz tego wykopu nie ma bo ten ampli jest dosc słaby niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nalezy patrzec czy kolumny i wzmak prezentuje cos sobą, bo są zestawy że fajny amplituner a kolumny psują całość.

Z kolumn w tej cenie, które według mnie brzmią przyzwoicie to Jamo, Wharfedale (te troszke trudniejsze dla wzmacniacza bedą ), Heco np: Victa, wspomniane Klipsch (według mnie najlepsze do niedrogiego amplitunera).

Unikałbym natomiast M-audio, z tych co słyszałem to żadne nie grały jakos fajnie, dosc ostry dzwięk.

Powodzenia w zakupie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałaś, że "słuchasz" rocka, a w pierwszym poście, że chcesz kino domowe. Może lepiej by było jakieś ciekawe stereo złożyć?:) Kino najlepsze jest dla prawdziwych kinomaniaków, którzy oglądają ciągle filmy, a stereo dla ludzi, którzy cenią sobie dobry dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy. Jade do media, sprobuje odsluchac to co proponujecie. Innego wyjscia nie widze, w ciemno na razie nie chce ryzykowac. Pod koniec przyszlego tygodnia dam znac.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać proszę co wyszło z odsłuchów. Ja rodzicom na "jesień życia" chce kupić zestawik do 3000 k. tak zeby i kino było i w miarę przyzwoita muza. Też jadę do MM w niedzielę aby odsłuchac kilka opcji.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej lejdi. Co słychac w temacie Twojego kina.

Ja odwiedziłem skle dla idiotów i polecił mi kolo sprżecik. Dwie opcje:

Onkyo na Tannoyach albo Denon 1610 na Wharfendalach. Z tym że ni w ząb nie trzyma się to założonego budżetu. Zestaw 1 4200 Zestaw 2 5000 pln

Jeszcze polecał HK na JBL - ale to chyba najsłabszy z tych trzech opcji ... ;-)

Co sądzicie mili Państwo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zacznij od: Bardzo wysokiego modelu Pioneera 819 + dvd 420 + jamo 606 - to w klasie po straszliwej obniżce - znakomita oferta.

Odsłuchaj !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

locoloco, 1 Gru 2009, 21:22

 

Moim osobistym zdaniem to pioneery coraz bardziej schodzą na psy. Do nie dawna DOBRE ampli tej firmy zaczynały się od modelu 1018 (do tego modelu nie można mieć zastrzeżeń ... no może że są wentylatory ale kit z tym) ... ale obecnie kiedy 1018 już nie ma to dopiero poszedł bym w model LX (a to już drogie zabawki) no chyba że resztki magazynowe znajdziemy to kupimy 1018.

 

Tak więc model Pioneer 819 to nie jest model bardzo wysoki ... to nawet nie jest model wysoki ... to jest low-end (swoją drogą waga 8 KG ... więc o czym my tu dyskutujemy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Pioneer 1019 ... waga 8,7 KG ... LOW-END (metoda wagowa prymitywna ... ale się sprawdza w dzisiejszych amplitunerach)

 

... tak wiec jak już coś to szukać 1018 ... waga 13,3 KG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Bylam, widzialam, odsluchalam. Zaczelam od harmana, mysle sobie fajnie, ale drogo. W MM sprzedawany jest w zestawie. Nastepnie odsluchalam onkyo rowniez w zestawie do kina, i "nie wzielo mnie". Spytalam goscia i pioneera (na sklepie byla 519), a on mi mowi, ze jak zaczelam od harmana odsluchy to nie ta klasa. Polecal mi za to denona (tez w zestawie, AVR-1610), wiec odsluchalam i tu zaskoczylo :)))Wg sprzedawcy to to co maja na sklepie w zestawach z onkyo i pioneera jest bardziej dla kinomaniakow niz dla sluchajacych muzyki, a ja raczej wiecej slucham niz ogladam. Wszystkie zestawy byly z glosnikami swoich produkcji - onkyo z onkyo,itd...Wyszlo, ze chyba zdecyduje sie na denona AVR-1910, bo znowu z przeczytanych opinii wynika ze 1610 jest najslabszy, a 1910 czy 2310 zbieraja dobre oceny. Teraz ewentualnie sprawa glosnikow, czy np. ten klipsch dobrze zagralby z tym denonem. Co istotne bede musiala "ciut" zwiekszyc budzet. Na razie filmy beda ogladane na tym odtwarzaczu co mam i juz....Co Wy na te moje wybory? :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wg sprzedawcy to to co maja na sklepie w zestawach z onkyo i pioneera jest bardziej dla kinomaniakow niz dla sluchajacych muzyki, a ja raczej wiecej slucham niz ogladam."

 

 

To dlaczego kino a nie stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>To dlaczego kino a nie stereo?

 

Więc tak:

Slucham glownie stereo i na tym praktycznie chce sie skupic. Filmy to dodatek, ale nie ukrywam, ze czasem chcialabym sobie cos ogladnac. Szukam amplitunera do kina domowego z przyczyn czysto finansowych, nie stac mnie na kupno dobrego wzmacniacza stereo i dodatkowo jakiegos sprzetu do kina, a jednoczesnie nie chcialabym sobie zamykac drogi do ogladniecia czasem w fajnej atmosferze dobrego filmu.

Z tego co tutaj mi pomogliscie to wiem, ze kino to nie stereo, ale ja wczesniej zadnego dobrego sprzetu nie mialam i to co mi polecacie na pewno bedzie przeskokiem w inny wymiar. Kino nigdy nie bedzie dobre w stereo, a tym bardziej na odwrot :))

Przed chwila rozmawialam z Waszym kolega (audiofilem) i jego propozycja jest taka, zeby wziac sobie jakis w miare dobry zestaw kolumn do kina (podawal mi jakis zestaw 5.1 Kody za okolo 2 tys.) a do niego w przyszlosci np. dokupic porzadny zestaw dwoch kolumn frontowych ktore jednoczesnie beda graly w stereo. Wtedy bede miec jakis kompromis. Problem w tym ze to juz znacznie przekracza moj zalozony budzet. Waham sie wiec nad tym zestawem a tymi Klipschami F1. Moj problem przy okazji jest taki, ze ja nie mam "punktu odniesienia" i dlatego wybor jest taki trudny. Podejrzewam, ze jaki juz cos bede miala, to kazda nastepna zmiana sprzetu bedzie latwiejsza, bo bede coraz lepiej wiedziala czego chce. Teraz po prostu chce kupic sprzet ktory zagra w miare dobrze w stereo i w kinie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz się skupić na muzyce, a masz zamiar kupić kino. Jeżeli chcesz isć na kompromis to w drugą stronę. Miałem kiedyś tanie kino i jakoś wrażenia to na mnie nie zrobiło. Chcesz kino to musisz wydać dużo więcej, musisz mieć 5 lub 7 kolumn + subwofer i to wszystko bardzo dobrze rozstawione (nie jedna kolumna za fotelem, druga za komodą, centralny w pionie obok tv i takie tam). No i ekran też ważna rzecz- nie będzie dawać frajdy dzwięk wielokanałowy gdy się ogląda na 32-37calach.

Płyta z filmem też ważna, jak chcesz oglądać Dirty Dancing z Tiny lub Przyjaciółki to w stereo film będzie równie genialny jak w kinie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Nie stety nie zgadzam sie z moim przedmowca choc to oczywiscie jest tylko moje prywatne zdanie, gdyz sa ludzie dla ktorych kino za 5000zl a za 2000zl gra podobnie wazne zeby fronty byly mocne i byl subwoofer :) Kwestia taka na pewno wybierasz kino pod muzyke jelsi tak wybierzesz bedziesz zadowolona z kina. Druga sprawa zestaw ktorego sluchalas na Onkyo nie przypadl Ci do gustu ciekawe czemu jesli to byly glosniki M-Audio to nie o takim zestawie tutaj rozmawialismy jelsi byl to zestaw na Tannoyach F3 badz Klipschach to sadze ze nie ma lepszych w tej klasie cenowej. Jesli chodzi o Denona ma przystepna cene faktycznie 1610 na Wharfedale Crystal 30 ale ten glosnik ma obudowe zamknieta gra sztucznie basem i muli gora :/ Sprzedawcy polecaja Denona 1910 prawda bo zdobyl nagrode Eisy za najlepszy amplituner w swoim przediale cenowym, prosta kwestia Onkyo 607 (odpowiednik) nie byl brany pod uwage :) Jest metalowy z przodu a Denon wrecz zenujacy ze swoim plastikiem na panelu przednim. Moje propozycje w zaleznosci od gotowki:

Onkyo 507 / Quadral Quintas 5000 (3200zl) dokupic blueRay np LG 370 lub 390

Onkyo 507 / 406 / Tannoy F3 (4500zl)

Onkyo 507 / Klipsch F1 (3500zl)

Onkyo 607 / Klipsch F1 (4300zl)

Onkyo 507 / Klipsch F2 (4500zl)

Marantz 5003 / Mission m34i

Marantz 1501 / Mission m34i

Denon 1610 / 1740 / Wharfedale Vardus 300 (4400zl ? jakos tak)

Denon 1610 / 1740 / Wharfedale Diamond 10 (4600zl ?)

Oczywiscie wszelkie konfiguracje glosnikow z amplitunerami sa dowolne natomiast wypisalem zestawy jakie wystepuja u dystrybutorow a sa warte uwagi jesli sami bedziemy konfigurowac sprzet wyjdzie znacznie drozej. Ogolnie sam polecam Tannoy'e bo mam je w domu dzwiek jest piekny jestem zadowolony i czuje sie spelniony ze na razie nie potrzebuje glosnikow za 10 000 zl :) Ogolnie do kin ai do muzyki swietnym polaczeniem jest Klipsch ze wzgledu na swoja wysoka skutecznosc 93 Db w F1 a 95,5 w F2 wiec jest mozliwosc ich latwego napedzania z amplitunerem :) warto posluchac tych glosnikow na swoijej plytce w trybie Pure Audio, bedzie wiadomo ze sprzedawcy nic wtedy nie podkrecali!! Prosze zwracc na to uwage :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5z0p3n

Świtna robota. Ułatwiłeś mi zadanie. Staruszkom kombinuję jakiś zestawik KD ale z dużym naciskiem na muzykę. Wstepnie ustaliłe Denona 1610 + Warfy ale nie jestem co do tego przywiązany, wiec na pewno pokombinuję wsród Twoich propozycji.

Ale skoro już mowa o doradztwie to jaki DVD/SACD player byś wybrał (bo BD/SACD - jeszcze za wczesnie). Wartosciuje między CA99, coś Marantza, coś HK. Budżet do 1500 - oczywiscie używki wchodzą w grę

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ca nigdy go nie sluchalem po prostu. Harman DVD 49 (1699zl) tylko ta jest z SACD ale jest fajnym odtwarzaczem wartym uwagi. Jesli chodzi o Marantza to jest to model 6001 (1100zl) z tej starszej jeszcze kanciatej lini nizsze nie maja SACD i nie skaluja do 1080p. Kolejny sprzecik to Onkyo 506 (1590zl brak USB) tez jest bardzo fajny radzi sobie z mocno porysowanymi plytami. Dalej Denon 1940 (widze ze na allegro od 750zl !! brak USB) jako jedyny ma wbudowany skaler Faroudja wiec pewnie jesli chodzi o slabej jakosci obraz (jakies Divx) bedzie skalowal naj lepiej. Ale ja powaznie bym sie zastanowil nad zaoszczedzeniem troszke budzetu i kupnie Pioneer 610 (700zl ale widze ze na allegro ciezk oz dostepnoscia). Przeczuwam ze roznica pomiedzy najtanszym Pioneerem a najdrozszym Harmanem moze sie okazac na tyle znikoma ze nie jest to warte dokladania takiej sumy. Swego czasu Onkyo korzystalo z podzespolow Pioneera a do tej pory jesli "cos" nie chce "czegos lyknac" mowi sie: "Sproboj w Pioneerze" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, więc moim skromnym zdaniem zestaw Denon + Wharfedale będzie tu właśnie takim najlepszym kompromisem co zagra zarówno dobrze w stereo jak i w kinie domowym. Denon jak to Denon brzmi cieplutko, ładniutko z wysuniętymi wokalami, ale na przykład ja właśnie bardzo to lubię, a nie cierpię ostrej góry. Jeżeli tylko fundusze pozwalają to polecam sobie odpuścić AVR-1610 i serię Crystal, a zacząć co najmniej od AVR-1910 i Wharfedale Diamond na przykład seria 10.x, bądź ewentualnie zestaw kolumn Dali z serii Concept - też bardzo fajna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.