Skocz do zawartości
IGNORED

NETBOOK


adamfreliszka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie, czy kalkuje się kupować teraz netbooki? od dawna czekałem na hp 311c.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Teraz kiedy jest już dostępny, nabieram coraz większych wątpliwości czy wart jest on swoich pieniędzy ( 1800 pln ) martwi mnie słaby procek( teraz powoli tanieją już netbook iz dwurdzeniowymi prockami) i błyszcząca matryca. Zastanawiam się też nad Lenovo IdeaPad S12.

Czy ktoś z was mógłby mi poradzić co kupić? Nie wiem czy czekac, czy brac.. zalezy mi na wydajnosci i dobrej baterii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Znam dobrze Netbooka Samsung NC10 który posiada w skrócie:

- 1,6GHz Atom

- 2GB ramu

- 160GB HDD 2,5"

- wifi a,b,g

- bluetooth po usb (mały chip)

- GPS od wraz z kartą UMTS, CDMA od laptoka Dell, działa świetnie na PLUSie

- kamerka

- 8h bateria, po pół roku nadal bateria trzyma mi około 56 godzin

 

Laptop jest mały, szybki i ładny ... w delegacji obrabiam na nim zdjęcia, wykonuję pomiary oscyloskopowe, programuję urządzenia po LAN, RS485 i 232, wykonuję drobne projekty elektryczne.

Dobrze radzi sobie nawet z pocztą Outlook 6GB.

 

Nie jest to może demon prędkości, ale jest to netbook przeznaczony bardziej do użytku codziennego jak poczta, www, fotki i jakiś filmik w delegacji.

 

Znam też Asusy, MSI, Acer ... żal.pl

 

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asmodeus to widać, że spec z ciebie. Co z acerem jest nie tak? Polecam acera z serii aspire - świetna, niezawodna maszyna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na szybko pisałem ... drobna korekta:

Asus i MSI odpadają ... do Acera mam wątpliwości ponieważ używałem ACER ONE który bardzo szybko zaczynał mieć problemy z zawiasem (może taki wadliwy model) no i znacząco kiepski soft w porównaniu do Samsunga który fabrycznie posiada coś na zasadzie kopii zapasowej i całego przywracania systemu jak Ghost pod przyciskiem FN+F7.

 

Z dużych Acerów też kilka się przewaliło i głównie problemy to paski na matrycy, bateria i padająca VGA.

 

Oczywiście wszystko zależy kto, gdzie, jak i do czego używa kompy.

Pozdrawiam

 

PS> nie jestem fachowcem, tylko zwyczajnym użytkownikiem ... ale zajechałem już ponad 11kompów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jestem farciarz. W domu są trzy cztery laptopy w tym trzy acery w tym mój aktualny, którego używam dziennie po ok 10-14h dziennie od ponad roku. Pracuje nadal jak nowy. Nic w nim od nowości nie padło, nic nie było wymieniane. Aspire ONE pracował ze mną około trzy miesiące po ok 3h dziennie i również bez najmniejszych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... farciarz pewnie i tak, do domku Acery są spoko ... jednak nie lubią przenoszenia ... ja poprzedniego TravelMate czy jakoś tak zajechałem że wszystko szwankowało ... ale po dzień dziś nadal na nim pracuję robi za kompa w garażu.

Ale to była moja wina bo używałem go w deszczu, śniegu, uczył się latać i czasem wpadał w wibracje na silniku :P

 

A pytający co chce nabyć drogą kupna ?? Nadal HP, a może IBM albo Dell Mini9 ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIzualnie najbardziej odpowiada mi HP 311c. Cena nie jest rewelacyjna ale przeboleję te 1700-1800 zł. Odpowiada mi możliwość podpięcią netbook'a pod projektor i wyświetlania filmów. W gry raczej nie pomłucę, chyba, że te starsze. Nikt z Was nie miał do czynienia z tym HP'kiem? Albo nie słyszał ktoś może o nowym netbook'u z parametrami zbliżonymi do tych z HP ale np lepszym prockiem, który ma niedługo wejść? I boję się windowsa 7 na tym hp'ku, bo one jeszcze nie poradzą się bobie z nim tak dobrze jak z xp'kiem

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"używałem go w deszczu, śniegu, uczył się latać i czasem wpadał w wibracje na silniku" stąd opinia o ich lichości? No to w takich warunkach nawet metalowa kulka w końcu się uszkodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moje kompy nie mają lekko ... cóż, nawet Duranbooka uszkodziłem :P

 

Na szczęście już skończyły się ekstremalne delegacje, a i praca stała się spokojniejsza :)

 

Jednak nadal będę przekonany, że Acer dobrze spisuje się w domku - dalej to już różnie bywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią ... ale niestety nikogo nie znam kto by go używał :( mimo że sam był moim faworytem na czele z Dell Mini9 ... niestety pojawił się taki Samsung NC10 i zniweczył plany HP :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.