Skocz do zawartości
IGNORED

DVD czy BlueRay


ARO

Rekomendowane odpowiedzi

Z chwilą zakupu nowego telewizora FHD narodziła się w mojej głowie potrzeba zakupu odtwarzacza podającego sygnał video w wysokiej rozdzielczości. Byłem już o krok od zakupu Pioneera 51fd ponieważ zbiera ciepłe opinie na forum ale…, no właśnie zastanowiłem się troszkę dłużej i doszedłem do wniosku, że „niebiesko laserowe krążki” mogę odtwarzać w PS3 a poza tym na razie są one znacznie droższe od DVD (których kolekcję już posiadam) i wymyśliłem sobie, że chyba dobrym wyjściem z sytuacji będzie zakup porządnej używki DVD ze skalerem do wysokiej rozdzielczości np. Denon DVD 2930 (używany można kupić za ok. 1000zł) lub Pioneer DV-989AVi (nawet nówka za ok. 1400zł). Co wy na to czy ktoś już podobny problem analizował i do jakich wniosków doszedł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość golasmac

(Konto usunięte)

Ja bym kupował mimo wszystko odtwarzacz Blu-Ray.

Jak piszesz, jest to wydatek 1400, czyli cena podobna jak dobrej klasy DVD.

Moge założyć się że ten Pioneer 51fd równie dobrze jak nie lepiej odtworzy płyki DVD niż dedykowany odtwarzacz.

Kiedys miałem DVD Denon (nie pamietam modelu, ale chyba DVD-1500), jakiś czas temu kupiłem Blu-Ray Pioneer LX71 i nawet zona zwróciła uwagę że jakość filmów DVD jest lepsza odtwarzana w Pioneerze niz na Denonie.

A jak będziesz chciał w przyszłości sprzedać odtwarzacz to więcej dostaniesz za odtwarzacz BD niż DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wybrać wariant pośredni. Kupić jakiś tańszy transport (np. LG BD370 za 600zł). Filmy BD można już kupić za granicą dużo taniej z polskimi napisami, wypożyczyć nawet w wypożyczalni. Obraz jest bardzo dobry z obu nośników. Sam odtwarzacz nie ma wiatraka, odtwarza sporo formatów i można go bez bólu wymienić potem na nowocześniejszy. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę, to wysyłanie dżwięku na ampli, bo jego własna ścieżka audio jest żałosna. zawsze jednak mieć 2 w jednym niż jedno :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie BLUE-RAY , a krócej BLU-RAY ... :)

 

PS-3 skaluje DVD tak, że nie potrzebujesz żadnego DVD ze skalerem.

Blu-Ray także odtwarza, więc lepiej skup się na amplitunerze, nie koniecznie

z dekoderami HD (DTS HD MA, TrueHD) a jedynie z wejściem HDMI, które poprawnie

zdekoduje sygnał LPCM z PS-3, bo przecież konsola dekoduje DTS-HD MA i TrueHD do LPCM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza i takie rozwiązanie brałem pod uwagę, tylko zastanawia mnie jak 51fd lub lx71 spisują się w odtwarzaniu muzyki z opinii jakie gdzieś tam wyszukałem denon w stereo wypada dobrze no i ponadto odtwarza SACD (a kilka tego formatu płyt posiadam) puki co korzystam z Denona DVD 2200 i powiem że muzycznie jak i wizyjnie jestem z niego zadowolony jeden minus to nie ma HDMI i skalera.

Ale może rzeczywiście odtwarzacz BD z wyższej półki dobrze zagra w stereo i całej reszcie gęstych formatów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wersję PS3 czytającą SACD, to nie ma przecież problemu.

 

Lepiej skoncentruj się nad ampli + głośniki, bo to one pokażą Ci jakość systemu, a nie

"extra hiper napęd" + jakieś popierdułki ... :) Jakość dekodera w ampli + sekcja analogowa,

to są rzeczy ważniejsze od opinii nt. jakości Audio w playerach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>na to czy ktoś już podobny problem analizował i do jakich wniosków doszedł?

 

Vide (BluRay i DVD) odtwarzam na PS3. Wiecej NIC nie potrzeba. DVD jest oczywiscie wysmienicie skalowane. Ale wszystko i tak zalezy od jakosci nagrania samej plyty.

 

Jesli chcesz sluchac w stereo to ps3 daje rade. Musisz miec tylko albo drogi ampli, albo "normalny" ampli i b.dobry CD. Jak juz chcesz koniecznie wydac pieniadze :)

 

Ale majac PS3 wogole bym zapomnial o kupnie drugiego odtwarzacza dvd lub BR..bez sensu.

T.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARO, 25 Lis 2009, 09:05

 

Zamiast wyrzucać pieniądze w błoto (kupno używanego DVD za 1000 PLN) zainwestuj lepiej w kolekcję BluRay ;) Skaler choćby najlepszy na świecie jedynie zinterpoluje obraz i nic poza tym ... to nadal będzie 720x576 tyle że interpolowany na 1920x1080.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej.niedawno stalem przed podobnym problemem. zdecydowalem sie na Arcam DIVA DVD 137.nie odtwarza Blu-Ray , ale w odtwarzaniu dvd i cd w bezposredniej konfrontacji z PS3 , niszczy ją( upskaler dziala wysmienicie ).niestety nie znam wymienionych przez Ciebie urzadzen wiec nie moge za bardzo pomoc. chce tylko przekazac ze PS3 choc jest dobra maszyna, to nie najlepsza. wiec ramach mozliwosci przetestuj najpierw dvd playery ktorymi jestes zainteresowany. inwestycja w lepszy Blu-Ray player nie jest w tym przypadku potrzebna,bo akurat z tym konsola na tle konkurencji radzi sobie naprawde dobrze.pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MadOnion, 30 Lis 2009, 17:43

 

>A mamy jakies juz na rynku machiny czytające DVD, DVD-A, BluRay i SACD

 

Są. Marants za 22000 zł, Denon za 20000 zł i inny Denon za 8600 zł. Taniocha, nieprawdaż?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ustępujący im (może nawet przewyższający je) w zakresie video Oppo BDP-83; w audio może gorszy, może nie? Na pewno nie gorszy jest model BDP-83SE, z "tuningowanym" torem audio.

 

Jedyny problem, to brak normalnej dystrybucji w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

499 i 899 USD.

 

Słownie pięćset i dziewięćset dolarów amerykańskich. W Europie oczywiście sporo drożej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ideałem jest dobry wizyjnie blu-ray z bitsreamem audio, dobry amplituner z kompletem dekoderów audio, dobre CD wieloformatowe, wzmacniacz z HT bypass i zestaw głośników. To ideał dla przechodzących od stereo do KD. Praktycznie bez wad rozwiązanie - no może trochę drogie chpociażby z uwagi na drogawe wzmaki z HT bypass :-)

 

Ale to rozwiązuje wszystko poza graniem na PS3 hihihi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Są. Marants za 22000 zł, Denon za 20000 zł i inny Denon za 8600 zł. Taniocha, nieprawdaż?

 

Nawet jakbym miał tyle na drobne wydatki to bym nie dał. Za rok to nie będzie warte nawet 10000... ;-)

Zresztą ja już chyba znalazłem coś godnego dla siebie. Zaspokaja to wszelkie moje potrzeby. .. jedynie ceny nie znam jeszcze ... a ona może wszystko zepsuć..;-(

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Blu-ray Denon'a za 8600zł mianowicie BDP-4010 jest rewelacyjny, szkoda, że taki drogi, no i bez odpowiedniego amplitunera np. 4310 od Denon'a z Denon Link'iem 4 generacji nie wykorzysta się dużej części jego możliwości, ale sam odtwarzacz mistrzostwo świata!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle... MadOnion

 

Ten CA Azur 650BD wygląda rewelacyjnie! A mi póki co szkoda, że tak mało się piszę o Philipsie 9500 - to też ciekawy sprzęcik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA Azur BD850 faktycznie wygląda ciekawie. Czy ktoś zna cenę? Może jakaś bardziej strawna niż przytoczony przeze mnie powyżej Maratntz lub dwa Denony? Pytam przez ciekawość - ten odtwarzanie BD ma wprawdzie All czyli cały świat, ale DVD łyka tylko obszar 1, czyli Amerykę.

 

Zwróćcie Państwo jednak uwagę, że odtwarzacz ma Profile 2.0. Pisałem już przy innej okazji na Forum, że zaczynają się pojawiać BD pure audio, bez obrazu, sama muzyka zapisana w bezstratnym kodeku DTS-HD Master Audio i w formacie 5.1. I takie BD pure audio to jest Profile 3.

 

Oczywiście, że sam dysk jako taki będzie można na tej maszynerii odtworzyć. BD pure audio również. Wszelako poszczególne coraz wyższe Profile - to są dodatkowe bajery. Profile 2.0 na ten przykład to było BD Live. Nowy Profile 3 - to też są pewne funkcjonalności, niedostępne na odtwarzaczu o niższym Profilu. W drugą stronę (co oczywiste) każdy wyższy Profile obsługuje również wszystkie niższe.

 

Czyli niby jest to odtwarzacz "na wszystko", ale tak niezupełnie do końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorkers, 12 Gru 2009, 17:16

 

>rabeet83 a w czym on taki mistrz procz ceny? bo budową wewnetrzna nie powala

---

No chociażby sam Denon Link do oddzielnej transmisji dźwięku. Może drobiazg, ale jednak na dobrym sprzęcie różnice słychać, ale niestety cena zaporowa, dlatego ja zdecydowałem sie na BDP-2010, ale gdyby różnica w cenie była niższa i miałbym również w amplitunerze Denon Link to bym się nie wachał z zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.