Jump to content
IGNORED

Czy żyjemy w państwie III Świata czy w jeszcze gorszym ?


meloman 62

Recommended Posts

Ta wiadomość pokazuje, że większość państw III Świata może być dla Polski niedościgłym wzorem, gdy idzie o wywiązywania się państwa z obowiązków wobec swoich obywateli:

 

"Była ordynator oddziału chemioterapii szpitala w Olsztynie Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld musi z własnej kieszeni zapłacić szpitalowi prawie 10 tysięcy złotych za leczenie pacjentów chorych na nowotwory, bo nie dopełniła formalności -zdecydował Sąd Okręgowy w Olsztynie.

Pacjenci byli leczeni chemioterapią niestandardową, za którą NFZ odmówił szpitalowi refundacji, ponieważ lekarka nie sporządziła na czas stosownej dokumentacji i nie uzyskała na leczenie wcześniejszej zgody Funduszu. Szpital wytoczył sprawę lekarce i zażądał od niej 90 tys. zł.

Sąd obniżył żądaną kwotę odszkodowania do 9 tys. 369 zł. Wyrok w tej sprawie zapadł przed Sądem Okręgowym w Olsztynie jeszcze w październiku, ale strony otrzymały jego pisemne uzasadnienie dopiero teraz. Orzeczenie nie jest prawomocne. Lekarka zapowiedziała że będzie się od niego odwoływać.

Szpital wytoczył lekarce sprawę o odszkodowanie za to, że wbrew procedurom bez wymaganej zgody NFZ wydawała pacjentom leki w ramach tak zwanej chemioterapii niestandardowej. Szpital ocenił, że pani doktor umyślnie spowodowała szkodę, a to ona, jako ordynator, powinna troszczyć się w sposób szczególny o mienie zakładu pracy.

Przewodniczący składu sędziowskiego sędzia Bohdan Bieniek napisał w uzasadnieniu wyroku, że konieczne jest przestrzeganie wewnętrznych procedur choćby w minimalnym stopniu.

- Bezprawne nie jest samo leczenie, lecz jego rozpoczęcie bez zachowania wymaganego wystąpienia z wnioskiem o zgodę do NFZ czy też zaniechanie sprawdzenia, czy taka zgoda została udzielona- ocenił sąd.

Sędzia wyjaśnił, że jeśli nawet w ocenie lekarza leczony przypadek był na tyle skomplikowany, że wymagał natychmiastowego leczenia, to po podaniu leku bez zgody NFZ powinien on rozpocząć starania o uzyskanie takiej zgody.

Sędzia zaznaczył też, że sam fakt leczenia chemią niestandardową wymaga zachowania szczególnych procedur. Sam zwrot "niestandardowa" powinno powodować zwrócenie uwagi lekarza na to, iż potrzebny jest dodatkowy wymagany warunek, który powinien spełnić lekarz chociażby od strony formalnej - wyjaśnił sąd."

Link to comment
Share on other sites

A co powiesz na głos sędziny na pytanie powódki w sprawie o zwrot gruntu zrabowany Dekretem Bieruta

...To gdzie mam szukac sprawiedliwości , prosze wysokiego sądu?....

odpowiedź - I w sądzie Pani jej nie znajdzie.......

]

Oto obraz prawa w RP i ludzi go obslugujących.

No coments

Link to comment
Share on other sites

W krajach cywilizowanych po pogwałceniu przez władze konstytucji rozpętuje się burza i -choć zwykle nie dosłownie - lecą głowy.

 

Dla przypomnienia - art. 68 Konstytucji RP mówi:

 

"Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.

 

Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.

 

Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku.

 

Władze publiczne są obowiązane do zwalczania chorób epidemicznych i zapobiegania negatywnym dla zdrowia skutkom degradacji środowiska."

Link to comment
Share on other sites

meloman 62, 26 Lis 2009, 18:53

 

>W krajach cywilizowanych po pogwałceniu przez władze konstytucji rozpętuje się burza i -choć zwykle

>nie dosłownie - lecą głowy.

>

>Dla przypomnienia - art. 68 Konstytucji RP mówi:

>

>"Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.

 

 

czyli nie jestesmy cywilizowani?

 

Pamiętaj że jesteśmy po transformacji, wyszliśmy z systemu który miał "szkoły" i "szpitale" za darmo.

To nie takie proste, zapisano tak w konstytucji - chociaz to nie do końca jest prawda - mamy również zapis o społecznej gospodarce rynkowej, może znasz takie zwierzę?

Link to comment
Share on other sites

  • Moderatorzy

A co jeżeli suma gwarancji konstytucyjnych przekracza 100% PKB? Na tzw. "służbę zdrowia" każde pieniądze będą za małe.

 

Nawet w bogatej Kanadzie są miejsca gdzie nie sposób zapisać się do lekarza pierwszego kontaktu, kolejki (długie) obowiązują nawet do naświetlań nowotworów. U nich komuna poszła nawet dalej - funkcjonuje zakaz otwierania prywatnych szpitali.

Link to comment
Share on other sites

Nie można ot tak sobie obchodzić zapisów Konstytucji. Odrębną sprawą jest jakość tego aktu prawnego - ale jeżeli coś w niej zapisano, to musi byc przestrzegane. Amerykanie nie na darmo wprowadzają co jakiś czas poprawki do konstytucji - po prostu wychodzą z założenia, że prawo jest prawem. Wiele konstytucji europejskich nie wypowiada się na temat ochrony zdrowia - to normują inne akty prawne; w naszej jednak ta sprawa jest jasno określona.

Wniosek jest prosty - Polska nie przestrzega norm prawnych właściwych krajom cywilizowanym

Link to comment
Share on other sites

Jorkers, 26 Lis 2009, 21:15

 

">w polsce jeest jeden problem od chyba zawsze i jesli to sie nie zmieni to zawsze bedzie tutaj syf

>za wysokie ceny do zarobków ,smiech na sali doslownie"

 

To prawda, ale jest jeszcze jedna ważna sprawa. Dobrze zarabiają nie ci, co powinni. Zarobki polityków, bankowców, prokuratorów, sędziów czy kleru są niewspółmiernie wysokie w stosunku do ich kwalifikacji i efektów pracy. Z kolei zawody dobrze opłacane w całym cywilizowanym świecie są u nas wyjątkowo niedoceniane - np. lekarz, nauczyciel, naukowiec zarabia zazwyczaj niewiele. A już zupełną tragedią jest to, że rzadko kiedy ludzie dobrzy w swym fachu są odpowiednio wynagradzani - o pensji najczęściej w Polsce decydują układy i układziki.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderatorzy

Właśnie obecnie zapisy Konstytucji są obchodzone. Przykładowo ten o zakazie przekroczenia 60% PKB przez dług publiczny. Obchodzą go poprzez kreatywną księgowość - długi zaciągają samorządy itd. ale gwarantuje rząd... Po to żeby było na choćby pozory opieki zdrowotnej.

 

Aktu wewnętrznie sprzecznego przestrzegać się nie da, pytanie od której strony odpuścimy.

Link to comment
Share on other sites

Jorkers, 26 Lis 2009, 21:15

 

>w polsce jeest jeden problem od chyba zawsze i jesli to sie nie zmieni to zawsze bedzie tutaj syf

>

>za wysokie ceny do zarobków ,smiech na sali doslownie

 

Polsce przez duze P - rozumiem

 

 

Jak Ci się nie podoba to... prysk

 

Jak Ci się podoba, to zarabiaj - o co chodzi? - nie masz pomysłu? brak podstawowej inwencji?, chce sie pierdzieć w stołek?- to jesteś nieudacznikiem, który skończy w bamboszach z emerytura wys. 600pln

 

jak chcesz mieć tak jak we Francji to jedź do Paryża

 

tam nie było 50 lat komuny, która zdegradowała umysły - ale jak widać nie wszystkie

 

frajer z ciebie - chyba, ze masz 80 lat

Jestem Eszkimosem. Na Aktarktydzie jestem rebe

Link to comment
Share on other sites

meloman 62, 26 Lis 2009, 21:24

 

>Jorkers, 26 Lis 2009, 21:15

>

>">w polsce jeest jeden problem od chyba zawsze i jesli to sie nie zmieni to zawsze bedzie tutaj syf

>>za wysokie ceny do zarobków ,smiech na sali doslownie"

>

>To prawda, ale jest jeszcze jedna ważna sprawa. Dobrze zarabiają nie ci, co powinni. Zarobki

>polityków, bankowców, prokuratorów, sędziów czy kleru są niewspółmiernie wysokie w stosunku do ich

>kwalifikacji i efektów pracy. Z kolei zawody dobrze opłacane w całym cywilizowanym świecie są u nas

>wyjątkowo niedoceniane - np. lekarz, nauczyciel, naukowiec zarabia zazwyczaj niewiele. A już zupełną

>tragedią jest to, że rzadko kiedy ludzie dobrzy w swym fachu są odpowiednio wynagradzani - o pensji

>najczęściej w Polsce decydują układy i układziki.

 

 

Zapomniałem dodać wzmianki o skandalicznie wysokich zarobkach policji politycznej CBA - ale to tak oczywiste, że chyba każdy sobie sam to dopowiedział; mimo to przepraszam za niedopatrzenie

Link to comment
Share on other sites

skynyrd, 26 Lis 2009, 21:24

>

">Jak Ci się nie podoba to... prysk

>

>Jak Ci się podoba, to zarabiaj - o co chodzi? - nie masz pomysłu? brak podstawowej inwencji?, chce

>sie pierdzieć w stołek?- to jesteś nieudacznikiem, który skończy w bamboszach z emerytura wys.

>600pln

>

>jak chcesz mieć tak jak we Francji to jedź do Paryża

>

>tam nie było 50 lat komuny, która zdegradowała umysły - ale jak widać nie wszystkie

>

>frajer z ciebie - chyba, ze masz 80 lat"

 

No dobrze. Wyobraź sobie, że nagle z Polski wyjechali wszyscy lekarze i wszyscy nauczyciele. Czy sądzisz, że Tobie i Twoim dzieciom żyłoby się lepiej ? Komuna tu nie ma nic do rzeczy, jest jedynie wygodną zasłoną zwalniającą od myślenia o obecnej rzeczywistości.

Link to comment
Share on other sites

skynyrd:) jestem rzemieslnikiem ,spawaczem,slusarzem, i wszystko co zwiazane z metalrugią pracuje w przemsyle stoczniowym motlochu panstowwym i tam rzadza jak ktos u gory powiedzial uklady ukladziki zarabiaja same komunistyczne swinie i ci co maja uklady :) normalny pracownik fizyczny ktory praktycznie zarabia na ta firme jest traktowany jak smieć jesli chodzi o zarobki

 

SKYNYRD:) osobiscie az tak nie narzekam jestem kawalerem nikogo nie utrzymuje takze wiele rzeczy moge sobie kupic ale , obserwuje i widze jak to wszystko sie ma jak ktos juz ma rodzine to albo za***rdala po 12 ,16 godzine dziennie swiatki piatki albo jest biedokiem do konca zycia

 

SKYNYRD :) Nie jestem az tak porąbany zeby wałęsać sie po swiecie za praca i pieniedzmi:) szkoda zdrowia i nerwów

mam tutaj swoje hobby w kraju a na wycieczki po swiecie jezdze sobie prywatnie nie w celach zarobkowych nie nie mam 80 lat:)

Link to comment
Share on other sites

chyba wiesz,że niedostatki sie wypełniają

 

Burkina Faso - troche mnie poniosło - ale profesjonalizm naszych lekarzy i tzw niższego stopnia jest porazający, że zacytuję klasyka

Jestem Eszkimosem. Na Aktarktydzie jestem rebe

Link to comment
Share on other sites

dodam jezszcze ze jestem z tego pokolenia co nie zyje sama praca:) osobiscie pasi mi praca 8 godzin do fajrantu:) nie wyoobrazam sobie pracowac calymi dniami :) bez sens wole sobie na slonecczku posiedziec i grilaa usmazyc

 

dodam od siebie ze 8 godzin pracy powinno byc wystarczajace aby otrzymać porzadną wyplatę w polsce

przynajmniej 3-5 tys takie wyplaty powinny byc za 168 godzin normalnej uczciwej codziiennej pracy

Link to comment
Share on other sites

skynyrd, 26 Lis 2009, 21:36

 

>chyba wiesz,że niedostatki sie wypełniają

>

>Burkina Faso - troche mnie poniosło - ale profesjonalizm naszych lekarzy i tzw niższego stopnia jest

>porazający, że zacytuję klasyka

 

Nasi lekarze nie są gorsi od ich kolegów na Zachodzie. Najlepiej o tym świadczy to, ilu ich wyjechało i nie zamierza wracać. Natomiast system ochrony zdrowia jest do chrzanu - demoralizuje i upadla pacjentów i lekarzy, a co najważniejsze jest nieefektywny

Link to comment
Share on other sites

misiomor, 26 Lis 2009, 21:46

 

">System opieki jest beznadziejny i nieefektywny - bo przerwane zostało sprzężenie zwrotne:

>zadowolenie pacjenta wynagrodzenie lekarza

>Nie ma najmniejszego powodu żeby ten system przy obecnych założeniach działał."

 

To tylko jeden człon łamigłówki. Drugim jest niszczenie i upodlenie lekarzy przez takich parszywców jak ziobro et consortes. Wielu medyków dla własnego dobrze pojętego bezpieczeństwa pracuje na pół gwizdka, byleby zgodnie z choćby najbardziej kretyńskimi przepisami (pacjent 10 minut, dokumentacja tegoż pacjenta 30 min).

Link to comment
Share on other sites

Do Jokersa - szacunek

 

ale nie o to chodzi - Panowie, żyjemy w tym a nie inym kraju i tylko od nas zalezy kim jesteśmy - za komuny byłem "kapitalistą", nie spałem po nocach bo jakieś bydle mogło mi zamknąć sklep z powodu podejrzeń, handlowałem technicsami na łóżkach polowych pod Mariotem, pózniej pracowałem w HZ, póżniej otworzyłem sklep zoologiczny i nadałem mu naprawdę dobrą markę, pracowałem nawet u gangstera, ale do cholery nigdy Polski nie wyklinałem - mogłem wyjechać do różnych krajów i w różnych krajach byłem. I jeżeli mi się by aż tak nie podobało, to bym wyjechał.

 

 

dlatego pierdolenie o faszyzmie Kaczynskich i liberalizmie Tuska jet dość zabawne

Jestem Eszkimosem. Na Aktarktydzie jestem rebe

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.