Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Linna


czolgista778

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby ktoś podpowiedzieć jakie marki zgrają się ze wzmacniaczem Linn-a ? Dali 104 już mi się po prostu znudziły szukam czegoś cieplejszego z lepszym wypełnieniem średnicy.Ostatnio wpadły mi w oko kolumny ze wstęgowcami np. Quadrale serii Phonologue Gold, czy wysokie modele Philipsa, np. FB821.Czy wstęgowce są lepsze od konwencjonalnych tweeterów ?

 

Ogólnie to jakich marek powinienem się trzymać (mówie tu o markach nie hiendowych,tylko popularnych).Polskie sprzęty odpadają bo tu nie mieszkam.Mysle ze z 350-400 euro to max na kolumny.Jak juz mowie napaliłem się na te Quadrale ze wstęgowcami, pokój jest duży na pewno ponad 20m2 ale ale chce mieć pewność że zgrają się ze wzmacnaiczem, najlepiej też coś na BiWire to wtedy połącze 2 wzmaki w BiAmpingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz coś co zagra na pewno z linnem, poszukaj kolumn linn'a z second handu. ich konstrukcje maja dwie pary gniazd, wiec na pewno w bi-wire lub bi-amp jeszcze lepiej zabrzmia... sprawdzone :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn się dobrze komponuje z głośnikami B&W i to na różnych poziomach cenowych. Natomiast jeśli głośniki Linna to albo starsze modele, albo jeśli nowe to w wersji z aktywną zwrotnicą i bi/tri-amp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoją na internecie niedaleko mnie kolumny Linn Ninka, jak myslicie nadają się ? będę lepsze od tego co mam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mógłby mi jeszcze powiedzieć jak tam się robi Bi-Amping (Mam Linna Intek+ końcówkę Linn Powertek) więc wartałoby z obu skorzystać.Tylko że tam z tyłu kolumny jest tyle wejść że nie mam pojęcia jak miałbym to podłączyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronce linn'a jest manual. konstrukcja jest podobna jak w moich monitorkach, przekłada się płytki przy terminalach na te opisane jako bi-wire (bi-amp passive). broń boże nie bi-amp aktiv bo spalisz kolumny. w nince chyba jest nawet tri-amp, ale to dla zawodowców... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde kręcą mnie też Holenderskie Audiostatic ES200, mozliwe ze wezme linny na odsluch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawdziły się z linnem eposy, co nie zmienia faktu, ze zmieniłem je na inne... Nawet polski dystrybutor linna (tu pozdrawiam Pana Krzysztofa) poleca takie zestawienie, oczywiście tylko tym, których nie stać na kolumny linna, z tym, że z obecnych serii to minimum z serii majik :)

Ale, skoro masz gdzieś tam w pobliżu te kolumny linna, to grzechem byłoby nie wypróbować!

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za twoja propozycje, sprawdze jeszcze dokladnie stan funduszy (może mikołaj coś dorzuci :-)).I wybiorę się z ciekawosci zobaczyc te Linny i Audiostatic (podobaja mi sie elektrostaty i nigdy nie sluchalem ich na poważnie, tylko 5 min. u kogoś na przesterowanym wzmaku chyba Marantz PM-68.Grało ciekawie ale pokój był malutki, ciekawe uczucie bo nie słychać gdzie jest kolumna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi jeszcze jedno powie, z ciekwawości pytam:

 

1.Jak to jest że jakiś piec Yamahy "wysiadł" przy Audiostatic ES200, Marantz PM-68 też a ja swojego małego Linna Intek, odkręciłem volume prawie na max, podejrzewam że dostał coś koło 2Ohm, i nic kompletnie się nie działo.

 

2.Gościu odpisał mi że napędza je bez problemu Quadem 303 (obecnie ma 606).Niby ma tylko 50W na kanał.

 

Strasznie sie na nie napaliłem, ciekawe czy jak po nie pojade, opdnie mi szczęka przy śpiewie Celine Dion :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, umówiłem się się na jutro na odsłuch Audiostaticów ES200 po modyfikacji,(nowa folia,lepsze trafa) i do tego Quad 606, wezmę płytkę JM Jarre Aero i coś z repertuaru Celine Dion, dam znać jak było :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

odświeżę trochę temat, a co myślicie o połączeniu Linna z głosnikami Monitor Audio serii Platinum ? ma ktoś jakieś doświadczenia w tym zakresie ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, czy ktoś słyszał jak brzmią kolumny Linn Keilidh z Classikiem? Zastanawiam się nad wymianą Epos M12 na takie właśnie kolumny. Czytając internet często pojawia się hasło "jeżeli Linn to tylko w zestawie", ale mam wrażenie, że tyczy się to głównie zestawów z aktywnym sterowaniem - a jak to się ma do zwrotnicy pasywnej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Proponuję skontaktować się z dystrybutorem i po prostu się dopytać. Osobiście jeśli miałbym kupować cokolwiek z katalogu Linna to akurat kolumn nie wybierałbym w pierwszej kolejności ;-)

Looknij też w bliźniaczy wątek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.