Skocz do zawartości
IGNORED

BOX GENESIS 1975-82


soundchaser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie do znawców tematu.

Ten box Genesis został wydany w Europie i Japonii w wersji SACD+DVD AUDIO,

a w USA jedynie w wersji CD+DVD AUDIO.

 

Czy ktoś słyszał jedną i drugą wersję?

Jeśli tak, to jaka jest różnica w brzmieniu na odtwarzaczu bez funkcji SACD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupiłem "Abacab" i "Duke" ,warstwa CD-Audio beznadziejna ,nie wiem czy remasterowali razem z

SACD bo brzmi gorzej od winyla którego posiadam oraz pierwszego wydania na CD .Ostro i głośno.

Warstwa SACD-stereo a szczególnie DVD-Audio na odtwarzaczu wartym 300 zł /Samsung HD-945/,brzmienie o niebo lepsze.

Kupiłem wersje dwupłytową pierwsza płyta CD-A ,SACD ,druga DVD-Audio i materiał bonusowy DVD ale nie dość ,że w plastikowym pudełku to jeszcze pisze,że to tylko na licencji Charisma i mam mam podejrzenia ,że to nie są "oryginalne oryginały " .

Mam ktoś może numery jakie powinny być na labelach oryginałów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w posiadaniu "A Trick of the Tail" oraz "Wind and Wuthering" w wersji europejskiej oraz "Duke" w wersji amerykańskiej. Płyty kupiłem głównie ze względu na miks wielokanałowy, jednak warstw cd także słuchałem. Najlepiej byłoby, aby porównania dokonał ktoś, kto posiada ten sam tytuł w obu wersjach.

Moje wrażenia są podobne jak przedmówcy --- nagrania są znacznie głośniejsze zarówno od wcześniej wydanych "Definitive Edition Remaster" oraz wydań japońskich z 1999 roku. Różnice między dźwiękami cichymi a głośnymi czasami są znaczne ("Blood on the Rooftops"), a momentami jest ściana dźwięku i nic ponadto ("Behind the Lines"). Charakter brzmienia wszystkich wymieninych tytułów bardzo zbliżony, co może sugerować użycie tego samego remasteringu w obu wersjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten box jednak w wersji vinylowej. Gra bardzo przyjemnie, lepiej niz z kilku znanych mi wczesniejszych wydań. Zero podbicia, ładnie wyexponowane wokale, czysto i kulturalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abandon, 17 Lut 2010, 09:07

 

>Posiadam ten box jednak w wersji vinylowej. Gra bardzo przyjemnie, lepiej niz z kilku znanych mi

>wczesniejszych wydań. Zero podbicia, ładnie wyexponowane wokale, czysto i kulturalnie.

 

Na winylu był boks 1970-1975, a nie ten, o który pytał autor wątku.

Jeśli już zbaczamy lekko z tematu, to dodam, że boks 1970-75 w wersji CD/DVD brzmi o niebo lepiej, niż 1975-1982. Nagrania nie są tak natarczywie głośne, przyjemnie się ich słucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wpisy.

Daruję sobie ten box. Wystarczyło kupić pojedyncze egzemplarze 4 pierwszych płyt Genesis

po odejściu Gabriela (do Duke). Resztę można mieć niekoniecznie w SACD. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nie rozumiem jak można słuchać tych nagrań w systemie SACD. Czy tam coś jeszcze z tego pięknego klimatu zostaje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.