Skocz do zawartości
IGNORED

Apeluję do wszystkich o bojkot Teatru Wielkiego w Warszawie


meloman 62

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem o wielu łajdactwach różnych instytucji, ale to już przechodzi wszystko:

 

"Jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy jest Plac Teatralny. I byłby najpiękniejszym placem Warszawy, gdyby nie budynek przy Moliera 8, który szpeci ogólną koncepcję architektoniczną tej części miasta. Odstrasza swą brzydotą i widocznym zaniedbaniem oraz zupełnym niedopasowaniem do pozostałej zabudowy. Z jednej strony okazały gmach Teatru Wielkiego i Opery, kiczowata replika przedwojennego magistratu, fragmenty pałacyków czy budynek szkoły baletowej, a z drugiej szary, beznamiętny klocek.

Cóż, centrum kulturalne stolicy, a w nim... dom, do którego wreszcie przyznało się Miasto Stołeczne i Gmina Warszawa Śródmieście. Ale problem istnieje nadal, bo Teatr Wielki wciąż uzurpuje sobie prawo własności i pomimo bezumownego administrowania budynkiem od ponad 30 lat, doprowadził go do totalnej ruiny. Lecz, żeby zrozumieć koszmar mieszkańców tej nieruchomości, należy pokrótce przypomnieć jego historię, a zwłaszcza tym, którym przyszło żyć w tym "strasznym dworze".

Ludzi po kilkadziesiąt lat pracujących w Teatrze Wielkim, którzy tworzyli współczesną kulturę polską, obecnie traktuje się jak nikomu niepotrzebne cienie, a dyrekcja czeka tylko na ich śmierć.

Tak, to smutna rzeczywistość! Mieszkają tu artyści - często już emeryci w podeszłym wieku, którym zabrania się wejść do Teatru i uniemożliwia się wykupu mieszkań. Tragicznym w skutkach okazał się także brak pilota do bramy wjazdowej, która stała się przeszkodą dla karetki pogotowia. Zrozpaczona żona biegała po podwórku prosząc o otwarcie bramy, by sanitariusze mogli podjechać do jej umierającego męża. Trwało to około 20 minut, za długo, aby uratować życie pisarza, życie człowieka!

Teatr Wielki został wzniesiony w latach 1825 - 1833 pod nazwą Teatru Narodowego na miejscu dawnej Hali Marywilu, którą wyburzono w 1825 roku i na jej miejscu rozpoczęto budowę Teatru, którego architektem został Antoni Corazzi. "

Przebrnąłem przez całość. I cóż, trudno dyskutować o czymś co opisano w artykule, który udowadnia, że z poziomem dziennikarstwa zawsze da się zejść jeszcze niżej...

broy, 27 Lis 2009, 23:13

 

>temat bocznicowy

 

Raczej nie. Pokazuje bowiem, że braki wykonawcze nie są jedynymi wadami Teatru Wielkiego w Warszawie. NB zawsze była to scena muzyczna, której unikałem jak zarazy

Ze względu na owe braki warsztatowo-repertuarowe trudno z założenia nie bojkotować tej instytucji, co wszak nie zmienia faktu, że obaj mamy na to zerowy wpływ ;-(

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.