Skocz do zawartości
IGNORED

Harman/Kardon HK 980/HD 980


Mephisto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Interesuje mnie zestaw Harman/Kardon HK 980/HD 980, ktoś może ma taki (albo model wcześniejszy) i oczywiscie z jakimi kolumnami.Myślalem żeby zestwwić hk z JBL e 60 lub 80 albo magnat quantum 505.Muzyka rock i metal.Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model wczesniejszy - 970 i graz jbl e 80. Tyle tu już "nakrzyczano" na Harmana ale to na prawdę inna szkoła brzmienia. Według mnie gra bardzo dobrze. Do muzyki typu rock, jazz jest wręcz idealny. Można również spokojnie słuchać klasyki. Na pewno jeszcze lepiej brzmi z jbl l-880 studio.

Dźwięk z Harmana można ogólnie scharakteryzować jako ułożony, lekko matowy (nazywany często przyciemnionym) bez dźwięczenia. Takie ustawienie brzmnienia sprawia, że bas jest dobrze (a przede wszystkim czysto) prowadzony a góra nie piaszczy. Oczywiście każdy ma prawo do własnej oceny ale sądząc po niektórych wcześniejszych wypowiedziach to mogę wywnioskować, że min. 80% "znawców tematu" nie słyszało tego zestawu i powtarza zasłyszane opowieści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; miałem okazję słuchac serie 970, wrażenia pozytywne - zestaw grał dynamicznie, bardziej dołem, ale niedrazniąco. W muzyce jaką preferujesz sprawdzi sie. Słuchałem z róznymi kolumnami poszukując właściwych do posiadanego ampli 3480 + DVD 22 - podobny styl gry. Przesłychałem Cantony Chrono - zbyt jasne i delikatne brzmienie, Heco Metas 700 - notabene przypadły mi bardziej do gustu niz odsluchiwane MA RS 8 i Kef IQ 90 (ale tych słuchałem z inną elektroniką)oraz wlasnie Magnaty tyle , ze jakis wczesniejszy model - chyba 507 - tez nyło dobrze - bardziej twarde z metaliczna, bardziej obecną górą w porównaniu do Heco. W HK spradzi sie na 100% Paradigm i JBL (trzeba posłuchać - JBL swietnie grały z NAIMem, ale z HK niepodobał mi sie bas). Nie polecam posiadanych z HK Mission serii M - dla mnie grały płasko, za mgłą, mało wyraziście. Z innych urzadzeń do preferowanej muzyki warto posluchać NADa 326 oraz Denona 700 (teraz 710) - gra bardziej wyraziscie, dobitniej i twardziej w stosunku do HK. Ponoć seria 980 ma więcej góry - takie miałem tez wrazenia sluchając ampli 3490 - tez dobry klocek i nagrodzonego EISA HK 990.Pozdrawiam.

 

Widze , ze zdublowany jest temat - więc dorzuciłem tez tu.

Potwierdzm styl gry HK opisany przez kolege wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za konkretne odpowiedzi, ale chciałbym się jeszcze dowiedzieć jakich kabli używacie. Oraz co możecie polecić (bez szaleństw cenowych)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja dla Ciebie: HK + HD 980, do tego Magnaty 605 (ok, 2 tys. para), interkonekt G&BL 460 - firma mało znana w kraju, mam go od 2 msc-y, grał z HK , a teraz z Marantzem - bardzo wyrównany, dynamiczny, świetnie pokazuje średnicę, żywy, swieży dżwiek z czytelnym nie ociązałym basem, bardzo spójny (do nabycia w sklepie Kezard - aktualnie w promocji 170 zł). Kable głosnikowe na początek jakies sprawdzone, niedrogie np. Procab LS 25, ew ciut drożej Jantzen Audio- 11 zł metr białe lub czarne), miedż 5 N - sam je dzis dostałem i zakonfekcjonowałem, naprawde niezłe. Jak cos nie bedzie sie Tobie podobało to potem mozna kombinować. Mysle, że powinno byc swietnie. Połączenie HK z nowa linia Magnata jest bardzo udane - zestaw HK980 + BDP Pioneer był zestawem testowym Audio Video kolumn, gdzie Magnaty zdecydowanie wygrały (dobrze wypadły tez Cantony, ale do preferowanej muzy beda za jasne, odchudzone w basie do tego twardym - mowa oczywiscie o serii Chrono). Paradigm też będą dobre, choć osobiscie brałbym Magnata...Najlepiej posłuchać - wiadomo. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HK980:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

HD970:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Więcej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzięki za podopowiedzi niedługo wybieram sie na odsłuch. (Grzos) dzięki za propozycje zestawu właśnie coć takiego pasuje mi posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.