Skocz do zawartości
IGNORED

Tester lamp


POMIDOR

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w wyborze miernika lamp. Podstawowe pytanie to czym kierować się przy wyborze. Na ebayu jest sporo sprzętu analogowego z zeszłego wieku, ceny nie są zaporowe, ale... Mam wątpliwości o poprawność pomiarów, a po drugie jak sparować lampy na takim urządzeniu gdzie pomiar odbywa się na zasadzie good/bad?

Jest Amplitrex AT1000, podobno świetny, ale chwilowo nie planuje wydać na miernik 10 k pln. Znalazłem taką ciekawostkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nfo od sprzedawcy

 

"Hi! For testing emission and mathcing tubes you must to use

"provavalvole", on his display you can fast read the emission courrent

so you can match some tubes in less time with an high precision.

With "tracciatore di curve" you need a pc, and he show the caracteristic

curves, anodics and plate, and he tell anodic resistance, mu, trancondittance."

 

Co o tym sądzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muls, gdzie masz te lepsze na aledrogo??? Pokaż!

Potrafisz pomóc, czy tylko umiesz na okrągło pierniczyć na forum bez sensu?

 

Pomidor, a jaką kwotę chcesz przeznaczyć na miernik i do czego on docelowo ma służyć? Do porównania wcale nie potrzebujesz drogiego miernika do dynamicznego pomiaru. A kalibracja to rzecz wtórna, ponieważ nie chcesz ściągać charakterystyk lamp, tylko jak rozumiem porównać te które posiadasz. Oczywiście zawsze można lepiej i drożej. Na Ebay, zwłaszcza amerykańskim jest b. duża oferta takich mierników w różnych cenach i możliwościach, stan ich też jest różny. Jednym słowem temat rzeka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość papageno

(Konto usunięte)

Jako posiadacz sprzętu lampowego temat mnie zainteresował. Tyle, że jestem laikiem w tych sprawach. Powiedzcie, co może sprawdzić w warunkach domowych ktoś taki, jak ja. I jakie urządzenie byłoby do tego najodpowiedniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gacek w zwiazku z tym ze znowu mnie rozsmieszyłeś i jak widac kcesz przebic mnie na tym forum ,to działaj.Jako posiadacz trzech przyrzadów do pomiarów ch-k lamp i dwóch dynamicznych z ciekawościa poobserwuje twoje wyniki.Moze najpierw zapytaj jakie lampy i podstawki wchodza w gre.I jakie przewidziane sa nachylenia/////

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie cós bardzo dobre -Miernik lamp P-508 (numer 826264160).I jeszce dwa wystarczajace- cena 400zł jak na razie.Jak do diabełków- niestety nie ma.Trzeba zrobic.Ja mam.Ale gacek działaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muls zlituj sie. Nad sobą

Po pierwsze człowiek chce porównać lampy, do tego celu wystarczy pomierzenie ich w 2 punktach. Kropka.

 

Po drugie wskaż mi na Allegro te super mierniki o których piszesz!!! Jak sobie wyobrażasz sprawdzenie charakterystyk lampy przez osobę która nie wie co z takim miernikiem zrobić?

Poza tym nie porównuj zajeżdżonego rzęcha do np. dobrego Hickok-a, Heathkit-a czy takiego Eico 666 z dołączonymi data, specu od siedmiu boleści, bo to jest kpina.

 

Wniosek: albo Tobie totalnie odbiło (co by wcale nie dziwiło), albo nafaszerowałeś się czymś-tam i kompletnie nie kontrolujesz co piszesz.

I nie tylko Ty posiadasz mierniki, gdybyś chciał wiedzieć;) Trochę wyobraźni też się Tobie przyda. Miłego dnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wystarczy w dwóch punktach gacek i takie są.Nawet na karty.A ja mu wyjasnie jak te dwa punty zrobic.Ale zapytaj jakie lampki trzeba gacek.Nie wszystkie wchodza.Wiesz gacus o tym .I od tego zacznji rozmowę.Ze to jest zawsze problem.A w tych miernikach nie ma sie co...wyeksploatować.Ty sie niepotrzebnie eksploatujesz i może sie to marnie skonczyc.Ale ciagnji dalej.Na razie jakie lampki???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muls, nie mam czasu na takie coś, zażywaj dalej to co teraz, niech Ci to służy i z Bogiem.

ps. Ja do Ciebie piszę: Muls, tylko czasami jak miałeś schizofrenicznego klona pisałem: Szrek. Bardzo Ciebie proszę o nieprzekręcanie nicka, to ntylko swiadczy o Twoim nastawieniu i wychowaniu.

 

pisz sobie tu sam. Autora wątku zapraszam na pw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muls

>A w tych miernikach nie ma sie co...wyeksploatować.

 

Że co??? Kpiny. Najpierw zapoznaj się z tematem, pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muls. Takie foto P-508 z Allegro, aby nawiązać do "dyskusji". Np. taki szklany element, na pewno rzez najbliższe 1000 lat będzi etrzymał parametry. Przykład pierwszu z brzegu i absolutnie tematu nie wyczerpuje.

__________

Powinienem użyć wobec Ciebie właściwego określenia, ale po co? Wszystko jest jasne.

Muls, nie mam czasu, dodatkowo z powodu tego co piszesz nie chce mi sie. ponawiam prośbę o próbę myslenia i nieprzekręcania mojego nicka.

btw Pamiętam że kiedyś był z Ciebie fajny facet, teraz najwyraźniej coś Tobie zaszkodziło, a szkoda. przykro to czytać. pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez gagacek mam ten element.Zapewniam cie ze ten tez jest dobry, licząc jego efektywny czas pracy>powiem wiecej.Jest jak NOWY.I zawsze do dostania.A taki hitkit...to co???PUSTY jest w srodku???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz sformułuje problem, bo widze ze dyskusja lekko zboczyła.

Po pierwsze co trzeba zmierzyć,żeby zweryfikować lampe. Po drugie na czym to zmierzyć, żeby było wiarygodne. Chodzi mi o pomiar lamp ECC88, 6CG7, ECC82, EL 84, OA2WA, 6AS7, 6AX4. UWAGA, proszę wziąć pod uwagę, że pyta osoba kompletnie zielona.

Sprzęt z linków wydaje mi się prosty w użytkowaniu, natomiast pewme zastrzeżenia budzi dokładność pomiarów - błąd 5-10%. Co do staroci to z tego co wyczytałem istotna jest kalibracja urządzenia. Podobno scyloskop też się nadaje do wykonania pomiarów.

 

muls jakbyś mógł rozwinąć temat o tych lepszych z allegro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zajrzysz teraz na allegro to WSZYSTKIE te lampy zmierzysz z wystarczajaca dokładnoscia tam obecnie wystawionymi miernikami.Za góra polowe tej ceny co włoska.Wystarczy ci najtansza z kartami perforowanymi.W sam raz dla zielonych.Lepsze sa troche droższe min ta której numer ci podąłem.facet ma ich kilka i bedzie wystawiał jakis czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość traxman

(Konto usunięte)

Nieco OT, ale szukam chętnych na płytki tego testera lamp:

 

http://www.trioda.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=12209&start=0&st=0&sk=t&sd=a&sid=5160b4c8969c1ed77ec85259fd980ba6

 

chcemy go rozwijać razem z współautorem, ale nasze prototypy są już w stanie agonalnym, stare płytki się rozeszły po ludziach, a zlecanie 2szt jest absurdalnie drogie.

 

Nowa płytka ma dodane wszystkie wcześniejsze poprawki, jest dwustronna, aby nie trzeba się mordować ze zworami, ma powiększony radiator i kilka innych drobnych modyfikacji.

Cały opis i dokumentacja jest w linku. Chętni ->PW. Zaprogramowany procesor to 30PLN, cena płytki zależy od ilości zamówionych.

Miernik mierzy wszystkie podstawowe parametry Ia/S/k najczęściej używanych lamp audio, punkty pracy podane w katalogu w dokumentacji, istnieje możliwość zdefiniowania własnych punktów lub wykorzystanie testera w charakterze zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość traxman

(Konto usunięte)

Dzięki za odzew w sprawie testera, płytki zlecone:

crossover64 - 1kpl

novy2 - 3kpl

misiek1999 - 1kpl

alfa - 1kpl

 

W skład "małego" kompletu wchodzi płytka, zaprogramowany procesor i dławik.

Gdyby można prosić o małą zaliczkę to zamówiłbym już dławiki i procesory -PW.

Proponuje też zamówić w toroidy.pl transformator, będzie gotowy razem z płytką:

- toroid z zalewanym środkiem: 100VA, 230V/0.3A, 13.3V/3A

 

Możemy uzgodnić wspólny zakup elementów SMD, zawsze to mniejszy problem w "hurcie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.