Jump to content
IGNORED

Odtwarzacz cd za ok 500zł

cowboy

Recommended Posts

Witam

Szukam cd z czysto brzmiącą i niewyostrzoną górą. W posiadanym przezemnie Denonie góra jest trochę zapiaszczona, chciałbym zamienić go na coś bez szyczenia w wokalach i tym podobnych... Prosiłbym o opinię czy brane przezemnie pod uwagę odtwarzacze będą ok:

NAD 512

Marantz 63KI

Marantz 67SE

...a może jakiś Harman Kardon?

Jest na allegro Arcam Alpha 7 ,tylko trundo znaleźc informacje o jego brzmieniu, jeśli ktoś słyszał to proszę o opinię. Zasrtanawiam się jeszcze nad Harmanem HD 755.

artur56 poleca CA D500 SE, ale w paru miejcsach czytałem że cedeki Cambridge mają bardzo wyraźną , uwydatnioną górę, myślicie że warto rozważyć coś z Cambridga??

>artur56 poleca CA D500 SE, ale w paru miejcsach czytałem że cedeki Cambridge mają bardzo wyraźną ,

>uwydatnioną górę, myślicie że warto rozważyć coś z Cambridga??

zależy od modelu, np starsze Cambridge CD4,CD6 graja łagodnie ,są to według mnie dobre cd-ki. DO 500 zł polecam,tylko trzeba szukać w dobrym stanie bo to już leciwe cd.

?

• 2 weeks later...

Marantz 53 to generalnie to samo co 63, z tym że nie posiada HDAMów, które i tak się usuwa...

Odtwarzacz teoretycznie gra najgorzej z wymienionych, ale tak naprawde ma największy potencjał do tuningu. Po wymianie wzmacniaczy i podstawowych elementów uzyskasz bardzo zadawalający efekt.

Pomyśl nad np czymś takim:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dodam jeszcze że osobiście sam używam NADa 512, aktualnie na allegro 'chodzą' dość tanio, jednak pisałeś o szczególnym nacisku na górne pasmo.. niestety NAD raczej zaskakuje 'wybitnym' (pamietajmy o jakiej klasie urządzeń mówimy) dolnym pasmem. Do tego NAD ma wyświetlacz na żarówkach które jednak się prędzej czy później przepalą i niezbędna bedzie przeróbka na diody świecące.

Pozwolę sobie zapytać jaki model Denon'a posiadasz? Zawsze uważałem Denon'a za wyjątkowo miękko brzmiącego właśnie bez ostrej góry, którą miałem np. w starym Technicsie (tam to dopiero był piach), a Denon to bym powiedział dosyć łagodnie gra hmmmm...

Nie widzę sensu wymieniać tego denona (1460) na proponowane odtwarzacze, to dreptanie w miejscu. NAD-y są matowe a góra beznadziejna, jedynie 63mkII KI "jakotako".

Podobnie jak NAD c520, arcam 7 i harman mają wspólny mianownik (PCM1710, pcm1716 i pcm1732-to jedno gówno) który dyskfalifikuje te odtwarzacze z eksploatacji w mojej obecności ale zrobisz jak zechcesz.

W tej cenie (no może +100zł) powinieneś trafić w dobrym stanie DCD2560, za 4-5 stów technics SL-PS840 oba świetne CD bez piachu ale też spokojnie grające z obszernym basem, najlepsze jak do tej pory z wymienionych w tym wątku. Jednak biorąc pod uwagę Twoje upodobania albo oczekiwania szukaj Rotela RCD951

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.