Jump to content
IGNORED

Lampa + subwoofer !!


fitrus

Recommended Posts

Witam!

Chciałem zasięgnąć Waszej opinii na temat połączenia ciepła i przestrzeni lampy z kontrolowanym dołem suba Velodyne. Czy ktoś ma jakies doświadczenie?

 

Chciałbym kupić suba Velodyne, dwa długie IC i połączyć go z PrimaLuną ONE tak zeby do wzmacniacza szedł sygnal bez najniższego dołu (to zagra sub).

 

Pomysł dobry? CZy lepiej pieniadze wydac na lepszy wzmacniacz?

Wiem, ze problemem bedzie pewnie ustawienie suba... a moze kupic dwa mniejsze suby ??

 

prosze o opinie

Link to comment
Share on other sites

według mnie ma to sens - ale najlepiej było by wyfiltrować sygnał idący z pre na końcówkę lampową - tak aby nie przetwarzała oba już nic powiedzmy od 45 - 50 hz w dół - za resztę robił by velodyne - Trzeba by więc na pre rozdzielić sygnał na dwa - i jeden odcięty wpóścić na lampę a drugi pełny na suba.

Właśnie eksperymentuję z velodyne - wbrew pozorom wcale nie ma tylu problemów z ustawieniem - z tym, ze u mnie nie bardzo jest możliwość odfiltrowania końcówki w integrze - na monitory idzie więc niestety pełen sygnał a velodyne uzupełnia od 40 hz w dół.

Link to comment
Share on other sites

czyli co isc w to ? czy to z lampa nie wyjdzie dobrze?

 

bo taki naim z subem - musze powiedziec, na mnie zrobil ogramne wrazenie.

 

zaczalem sluchac coraz wiecej rock'a i chce teraz bardziej dynamiczny dzwiek, kosztem reszty prezentacji (tymbardziej, ze nie moge kolumn wysunac na srodek pokoju- wiec najwiekszej zalety primaluny nie wykorzystuję w pełni)

 

wmienic wzmaka czy kupic suba?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pokój ma poniżej 20m2 to ja proponuję monitory + Velodyne. Bałem się tego suba, bo kojarzyłem go z takim od komputerowego zestawu 2.1. No i to takie nie audofislkie ;) ale wszystkie obawy poszły won po kilku minutach odsłuchu. W ustawianiu Jazz bas jest idealny, ani zbyt miękki, ani zbyt punktowy. Z początku wydawało mi się że jest zbyt mało, ale bas nie ma dominować tylko stanowić dopełnienie. Po kilku godzinach słuchania przeróżnego repertuaru (od Slayer'a przez Tori Amos i U2 po Beetowen'a) okazało się, że wszystko grało przynajmniej dobrze. Po wyciszeniu suba, nagle dźwięk wydawał się bardzo malutki. Jeśli ktoś słucha R'n'B czy czegoś podobnego co wymaga bardziej lejącego się basu wystarczy włączyć inny tryb i już bas ma inny charakter.

 

Grało NAD 372 z pre out'u do Velodyne 10" + Focal 806 (podziękowania dla sklepu RMS.pl za wypożyczenie Focali i standów).

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.