Skocz do zawartości
IGNORED

Lampa + subwoofer !!


fitrus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem zasięgnąć Waszej opinii na temat połączenia ciepła i przestrzeni lampy z kontrolowanym dołem suba Velodyne. Czy ktoś ma jakies doświadczenie?

 

Chciałbym kupić suba Velodyne, dwa długie IC i połączyć go z PrimaLuną ONE tak zeby do wzmacniacza szedł sygnal bez najniższego dołu (to zagra sub).

 

Pomysł dobry? CZy lepiej pieniadze wydac na lepszy wzmacniacz?

Wiem, ze problemem bedzie pewnie ustawienie suba... a moze kupic dwa mniejsze suby ??

 

prosze o opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie ma to sens - ale najlepiej było by wyfiltrować sygnał idący z pre na końcówkę lampową - tak aby nie przetwarzała oba już nic powiedzmy od 45 - 50 hz w dół - za resztę robił by velodyne - Trzeba by więc na pre rozdzielić sygnał na dwa - i jeden odcięty wpóścić na lampę a drugi pełny na suba.

Właśnie eksperymentuję z velodyne - wbrew pozorom wcale nie ma tylu problemów z ustawieniem - z tym, ze u mnie nie bardzo jest możliwość odfiltrowania końcówki w integrze - na monitory idzie więc niestety pełen sygnał a velodyne uzupełnia od 40 hz w dół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co isc w to ? czy to z lampa nie wyjdzie dobrze?

 

bo taki naim z subem - musze powiedziec, na mnie zrobil ogramne wrazenie.

 

zaczalem sluchac coraz wiecej rock'a i chce teraz bardziej dynamiczny dzwiek, kosztem reszty prezentacji (tymbardziej, ze nie moge kolumn wysunac na srodek pokoju- wiec najwiekszej zalety primaluny nie wykorzystuję w pełni)

 

wmienic wzmaka czy kupic suba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pokój ma poniżej 20m2 to ja proponuję monitory + Velodyne. Bałem się tego suba, bo kojarzyłem go z takim od komputerowego zestawu 2.1. No i to takie nie audofislkie ;) ale wszystkie obawy poszły won po kilku minutach odsłuchu. W ustawianiu Jazz bas jest idealny, ani zbyt miękki, ani zbyt punktowy. Z początku wydawało mi się że jest zbyt mało, ale bas nie ma dominować tylko stanowić dopełnienie. Po kilku godzinach słuchania przeróżnego repertuaru (od Slayer'a przez Tori Amos i U2 po Beetowen'a) okazało się, że wszystko grało przynajmniej dobrze. Po wyciszeniu suba, nagle dźwięk wydawał się bardzo malutki. Jeśli ktoś słucha R'n'B czy czegoś podobnego co wymaga bardziej lejącego się basu wystarczy włączyć inny tryb i już bas ma inny charakter.

 

Grało NAD 372 z pre out'u do Velodyne 10" + Focal 806 (podziękowania dla sklepu RMS.pl za wypożyczenie Focali i standów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.