Skocz do zawartości
IGNORED

czy zawsze potrzebuje przedwzmacniacz?


tomeczz

Rekomendowane odpowiedzi

witam i pytanie mam krotkie o mozliwosc ominiecia przedwzmacniacza w nast sytuacji.

 

W zrodle (tuner) mam regulacje glosnosci. Z kolei sama koncowka mozy ma rowniez pokretlo right/left level. Nigdy nie mialem stycznosci z koncowkami mocy. Czy w tej sytuacji moge podłączyc ten tuner/zrodlo od razu do koncowki a z kolei te kocowke od razu do kolumn? Czy tez miedzy koncową o kolumnami nalezy sie obecnosc przedwzmacniacza.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uswiadomilem sobie ze powinno byc:

 

>W zrodle (tuner) mam regulacje glosnosci. Z kolei sama koncowka mocy ma rowniez pokretlo right/left

>level. Nigdy nie mialem stycznosci z koncowkami mocy. Czy w tej sytuacji moge podłączyc ten

>tuner/zrodlo od razu do koncowki a z kolei te kocowke od razu do kolumn? Czy tez miedzy koncową o

>tunerem nalezy sie obecnosc jeszcze jakiegos przedwzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeczz, 30 Lis 2009, 12:39

 

>Jaka funkcje maja pokretla left/right level w koncowce mocy?

 

Dopasowanie poziomu sygnału do przedwzmacniacza i wyrównanie wzmocnienia w obu kanałach. Zwykle się raz ustawia i nie zmienia, bo wygodniej jest w przedwzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry (cokolwiek ma to oznaczać) przedwzmacniacz, to zazwyczaj spory wydatek, a poprawa czegokolwiek co najmniej dyskusyjna (poza zdalnym sterowaniem, to praktycznie chyba żadna) zwłaszcza kiedy nie przewidujesz podłączania do tej końcówki ośmiu różnych źródeł, tym bardziej że w tunerze masz regulowane wyjście, a i w samej końcówce regulację poziomu wysterowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odp, to dla mnie wyjątkowo dobra informacja, ze istnieje mozliwosc eliminacji zbednego elementu z toru. Oczywiscie zdalne sterowanie jest mi zbedne.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla, 30 Lis 2009, 14:40

 

>Dobry (cokolwiek ma to oznaczać) przedwzmacniacz, to zazwyczaj spory wydatek, a poprawa

>czegokolwiek co najmniej dyskusyjna (poza zdalnym sterowaniem, to praktycznie chyba żadna) zwłaszcza

>kiedy nie przewidujesz podłączania do tej końcówki ośmiu różnych źródeł, tym bardziej że w tunerze

>masz regulowane wyjście, a i w samej końcówce regulację poziomu wysterowania.

 

Dawno nie czytałem czegoś równie kuriozalnego. Jakość przedwzmacniacza jest bardzo ważna dla brzmienia całego systemu. Kto twierdzi inaczej ten zapewne nigdy nie miał do czynienia z przedwzmacniaczem wysokiej jakości. Nie bez powodu dobre przedwzmacniacze nie kosztują 5zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 30 Lis 2009, 15:17

 

>Dawno nie czytałem czegoś równie kuriozalnego. Jakość przedwzmacniacza jest bardzo ważna dla

>brzmienia całego systemu. Kto twierdzi inaczej...

 

A kto twierdzi inaczej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla, 30 Lis 2009, 14:40

 

>Dobry (cokolwiek ma to oznaczać) przedwzmacniacz, to zazwyczaj spory wydatek, a poprawa

>czegokolwiek co najmniej dyskusyjna (...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 30 Lis 2009, 16:08

 

>parantulla, 30 Lis 2009, 14:40

>

>>Dobry (cokolwiek ma to oznaczać) przedwzmacniacz, to zazwyczaj spory wydatek, a poprawa

>>czegokolwiek co najmniej dyskusyjna (...)

 

No dokładnie. Chcesz powiedzieć, że w przedmiotowym zestawie kolegi (tuner + końcówka) akurat drogi preamp wniesie jakąkolwiek poprawę czegokolwiek? Chętnie poczytam jaką na przykład, poza ewentualną poprawą samopoczucia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypozyczyc preamp ze sklepu i sprawdzic, napisac co wyszlo na forum, lepsze wlasne doswiadczenia niz setki wpisow głuchych z tego forum, czasami w systemie preamp jest niezbedny, czasami do ominiecia, nikt korespondencyjnie na to pytanie nie odpowie ...to jest czysta fizyka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla, 30 Lis 2009, 17:19

 

>No dokładnie. Chcesz powiedzieć, że w przedmiotowym zestawie kolegi (tuner + końcówka) akurat drogi

>preamp wniesie jakąkolwiek poprawę czegokolwiek?

 

A chcę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.