Skocz do zawartości
IGNORED

CZYM WYPALACIE PŁYTY SACD


MadOnion

Rekomendowane odpowiedzi

MadOnion, 30 Lis 2009, 23:22

 

na serwer muzyczny.

taka idea beznośnikowej sprzedaży muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Marantzach, i pewenie w innych ostwarzaczach również będzie dostępne, zauważyłem wejscie USB.

Czy ws takim razie rozwiązaniem byłoby zapinanie np. zewnętrznego dysku twardego na którym mam zgraną muze w formacie SACD - oczywiscie przekonwertowaną na WAV (a raczje chyba) ??

 

Co do dostepności takiej muzy. To pełno tego jest na AwaxHome. Co do legalności - kwestia dyskusyjna ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,że inni to robią, nic nie zmienia.

Poza tym, nie mam czasu, na taką dyskusję.

"Ściągam" majtki, idę spać ;-)

 

Dobranoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MadOnion, 1 Gru 2009, 23:44

> muze w formacie SACD - oczywiscie przekonwertowaną na WAV (a raczje chyba) ??

 

Jeśli się nie mylę, to WAV nie pozwala zapisywać muzyki w formacie SACD (a raczej DSD, bo SACD to format płyty, a nie muzyki). Być może chodzi o warstwę CD z płyty SACD?

 

Nie widziałem też nigdzie plików z DSD, ale może to tylko moja ignorancja. Możesz pokazać przykład, może wtedy coś mi się wyjaśni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Poza tym, nie mam czasu, na taką dyskusję.

 

sam zacząłeś temat;-)

 

Zgadzam się, że to nic nie zmienia. Teamt jest szeroki i głeboki, nie ma sensu go tu poruszać.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Poza tym, nie mam czasu, na taką dyskusję.

 

sam zacząłeś temat;-)

 

Zgadzam się, że to nic nie zmienia. Teamt jest szeroki i głeboki, nie ma sensu go tu poruszać.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu było na forum, to płyty SACD są zabezpieczone i są to chyba jedyne płyty na świecie, których nie dało się skopiować nikomu. Tu chyba juz wszystko jasne.

Inna sprawa to cel takiego kopiowania, przecież cała zaleta płyty SACD to jej jakość, do tego złoty nośnik (z tego co wiem obowiązkowo ze względu na delikatny sygnał). Jest to produkt dla audiofila, natomiast możesz sobie każdą płytę kupić w niskiej cenie na zwykłej CD i po sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Aby była pełan jasność. Parę płyt SACD już zakupiłem a moje pytanie wynika tylko i wyłacznie z tego iż nie jestem jeszcze do końca zorietnowany w tym temacie a pojawiają się na necie własnie rip-y płyt SACD i zastanwiałem się nad sensem takiego działąnia skoro osoba sciągająca tekiego ripa nie jest w stanie odtworzyć go w żaden sposób w tej jakosći w jakiej był oryginał.

Co do Twojego posta - pełna zgoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>MadOnion,

>pojawiają się na necie własnie rip-y płyt SACD i zastanwiałem się nad sensem takiego działąnia skoro >osoba sciągająca tekiego ripa nie jest w stanie odtworzyć go w żaden sposób w tej jakosći w jakiej >był oryginał.

 

Zauważ, że są to ripy z SACD do DTS, w plikach wav, więc jeśli komuś wystarcza DTS 5.1, to może to mieć jakiś sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^MadOnion

 

Pytanie jest bezprzedmiotowe, a odpowiedź padła już w tym wątku kilkakrotnie.

 

NIE MA ripów SACD (warstwy DSD). Więc nie ma też problemu "wypalania".

 

To, że ktoś gdzieś tam rozpowszechnia coś, co nazwie SACD, nie oznacza bynajmniej, że jest to zapis odczytany z warstwy DSD (choćby "przekonwertowany" do WAV). Może to być jedynie wersja CD z płyty hybrydowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witam! Widze, ze ten temat jest juz zamknięty, ale mam jedno pytanie. Defacto dotyczy ono tego tematu "ogólnie" a już nie będe tworzył tematu nowego,bo wydaje mi się to bez sensu.

Chodzi o to, że zasadniczo odtwarzacze sacd są i jest ich sporo. Ja chciałbym jednak znalesc sklep, w którym sprzedają nagrywarki sacd. Nie po to jednak,by przegrac jedno sacd na drugie. Chodzi raczej o to,by po utworzeniu własnej muzyki (np przy pomocy cubase)nagrać całość na sacd. Oczywiście nasuwa się też pytanie: gdzie można dostać czyste płyty sacd?

 

W końcu skoro wielu artystów z tego korzysta, to gdzies chyba można to dostać. W jakiś sposob muzycy nagrywają swoją muzykę na sacd.

Dzieki z góry z podpowiedzi.

Finio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wytłaczany jest efekt pracy reżysera dźwięku, dźwiękowców i tych co to wszystko przerabiają na efekt końcowy. I to wszystko sporo pracy i czasu kosztuje... i bardzo mi się to określenie Stuhra podobało: to nie artysta, to pracownik który daje materiał dźwiękowy ;-) do dalszej obróbki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nagrywarek SACD. Twórcy nie nagrywają muzyki na płyty, są one wytłaczane.

 

Niech sobie będą i wytłaczane. Moim pytaniem zmierzam do tego, w jaki sposób są (niech będzie) wytłaczane. Na czym to polega. Przecież wiadomo, że chłopaki z Sony zadbali o to, żeby sacd nie dało się zpiracić i słusznie. Ja jednak chciałem muzykę pisaną na cubase nuta po nucie na wirtualnych instrumentach tak zaprojektować,by końcowym efektem była świetna jakość. A skoro dowiedziałem się o sacd, to niech to kosztuje sporo czasu i pracy. Czemu nie? Pytanie tylko: jak? jakimi urządzeniami i jakim softem?

Finio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie będą i wytłaczane. Moim pytaniem zmierzam do tego, w jaki sposób są (niech będzie) wytłaczane. Na czym to polega. Przecież wiadomo, że chłopaki z Sony zadbali o to, żeby sacd nie dało się zpiracić i słusznie. Ja jednak chciałem muzykę pisaną na cubase nuta po nucie na wirtualnych instrumentach tak zaprojektować,by końcowym efektem była świetna jakość. A skoro dowiedziałem się o sacd, to niech to kosztuje sporo czasu i pracy. Czemu nie? Pytanie tylko: jak? jakimi urządzeniami i jakim softem?

Finio

 

Ja od dlugiego czasu wypalam SACD, i to dziala !!!

Ogniem wypalam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie będą i wytłaczane. Moim pytaniem zmierzam do tego, w jaki sposób są (niech będzie) wytłaczane. Na czym to polega. Przecież wiadomo, że chłopaki z Sony zadbali o to, żeby sacd nie dało się zpiracić i słusznie. Ja jednak chciałem muzykę pisaną na cubase nuta po nucie na wirtualnych instrumentach tak zaprojektować,by końcowym efektem była świetna jakość. A skoro dowiedziałem się o sacd, to niech to kosztuje sporo czasu i pracy. Czemu nie? Pytanie tylko: jak? jakimi urządzeniami i jakim softem?

Finio

 

Oprogramowanie

Pyramix

Sonic Studio

SADiE

 

Kosztuje duże pieniądze. Za pomocą jednego z powyższych softów generuje się plik *DSDIFF wysyłany następnie do tłoczni celem replikacji na nośniku SACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe:

Ale dalej potrzebny profesjonalny nagrywacz audio

 

DSD Disc Format

 

Some professional audio recorders can record in DSD format. Transferring this signal to a recordable DVD disc with the appropriate tools, such as the Korg MR-1/2/1000/2000-bundled 'AudioGate'-software, will render a DSD Disc. Such discs can be played back/transcoded to PCM on the fly on PCs with the proper software plug-ins (for Windows Media Player or foobar2000), and in native DSD on certain Sony VAIO laptops and PlayStation 3 [3]. Moreover, Sony produces two SACD-players, the SCD-XA5400ES and the SCD-XE800, that fully support the DSD-disc format. Only so-called DSF format is supported. DSF is a stereo-only, simplified form of DFF, the format used for SACD mastering and 5.1-channel downloads.

 

Furthermore, pro-audio company 'Mytek' has announced Q3-2010 release of the Mytek Digtital Stereo 192DAC with DSD over USB capability. Apparently, this would provide owners of DSD-recorders from Korg, Tascam and others with a computer-based playback option for their (non-encrypted) DSD-files. Whether this USB-DAC will be compatible with the DSD-disc specification still remains to be seen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe:

Ale dalej potrzebny profesjonalny nagrywacz audio

 

Nie jest potrzebny.

Wiekszość płyt SACD produkowanych jest w standardowej formie. Znaczy, że nagrań dokonuje się w 24bit/192kHz w takim formacie dokonuje się pełnej obróbki i masteringu a na samym końcu jest kodowanie do formatu replikacyjnego pod SACD. Mało jest płyt gdzie zapis jest prowadzony w DSD a to z tego powodu, że DSD nie pozwala na obróbkę audio. Zazwyczaj w DSD rejestruje się płyty typu jeden pan pitolący na gitarze gdzie obróbka nie jest konieczna, nie ma 60 śladów do zmiksowania i nie trzeba przeprowadzać zabiegów na dynamice itp.

Oprogramowanie jakie podałem powyżej to tzw DAW - digital audio workstation. Czyli wieloślad wraz z zestawem przetworników sprzeżony ze stołem mikserskim. Zakupując przykładowo dużego Pyramixa dostaje się pełen osprzęt wraz z najwyższej klasy przetwornikami A/D/A, A/DSD/A, PCM/DSD. Oczywiście można użyć własnego przetwornika DSD jeśli ktoś ma ochotę. Nie zmienia to faktu, że konwersja na ostatnim etapie produkcji musi być przeprowadzona do DSDIFF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

znalazłem w sieci metodę cyfrowej konwersji płyt SACD na DVD-Audio audiofila o nicku HiResOrNothing , który wykorzystuje do tego celu modyfikowany odtwarzacz Oppo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odtwarxacz który wyśle sygnał 24/96 i wszystko. Pełno jest w sieci plików zgranych wprost z płyt SACD, podobnie jak mój odtwarzacz DVDAUDIO, który wysyła nawet 24/192 do zawnętrznego DAC-a. Za 300zł można mieć niezły transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 28

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.