Skocz do zawartości
IGNORED

Końcówka mocy dla Denon AVR2809


pacio94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Im dłużej siedzę w branży, tym więcej wydatków mi się zbiera, zjawisko dla wielu normalne, ale mnie już zaczyna troszkę irytować, jednak co poradzić, ma być lepiej trzeba płacić

To chyba tyle tytułem wstępu, a teraz do rzeczy. Jak w temacie szukam końcówki mocy (mono/stereo/wielokanał) do mojego Denona AVR2809. Budżet na nią to mniej więcej 3500-5000zł, w sumie im taniej tym lepiej, ale to chyba wiadomo. Sprzęt towarzyszący to JBLe ES100 (w przypadku wielokanałowej będzie pewnie ES30 + ES25C), co do kabli to QED SA XT (bas) i HAMA 2x2,5mm (wysok/średni). Teraz moje typy (zakup możliwy w PL lub UK):

Advance Acoustic MAA406

ANTHEM A2/ PVA5

ARCAM Diva P1000 (mam na niego ofertę 699 funtów, więc bardzo mnie kusi)/ FMJ P38

Audiolab 8000M

Audionet AMP IV

ROTEL RB-1070

Xindak XA-8550

Z tego całego towarzystwa najbardziej pasuje (mi technicznie, bo nie słuchałem jeszcze nic z tego) ARCAM P1000 ze względów wymienionych wyżej, a poza tym jeśli jest przeceniony z 1700 funtów na 700 funtów to chyba można go porównać do tych stereo i to jest właśnie główne pytanie, która będzie najlepsza???Oczekiwania:

-niekoniecznie ciepła, ale nie może być taka przeźroczysta i "ostro" analityczna

-musi mieć dobrze kontrolowany bas, bo jakaś rozlazła do JBLi nie wniesie nic dobrego

-góra bez ostrości, ale detalicznie

-moc jak najbardziej pożadana, także np. Roksan odpada, bo ma (moim zdaniem) za słabe zasialnie

-trigger in 12V, bo bedzie raczej schowana w szafce

 

Czekam na opinie i propozycje, oczywiście wszystkich, a nie tylko właścicieli. Także jeśli ktoś używa produktu (wzmaka/końcówki) danej marki to proszę o opisy

pozdrawiam

Pacio

 

!!!NIE MOŻE BYĆ UŻYWKA, BO NIE DOSTANĘ NA NIĄ FUNDUSZY!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do koncowek Arcama mam uprzedzenie, niezmiennie od 2 lat wystawiaja je na AudioShow i oplakanym skutkiem - zawsze jeden z najgorszych dzwiekow wystawy.

A dystrybutor jak zawsze pytany dlaczego je tak nieszczesliwie zestawia ze sprzetem, ktory z nimi sie ewidentnie nie zgrywa niezmiennie odpowiada, ze .... maja je promowac ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym Rotela, bo nie słyszałem, żeby kiedykolwiek Rotel spartolił końcówke (jedno co mu napewno wyjdzie w zestawie), sam zresztą posiadałem integry i końcóki Rotela, także z doświadczenia same + (duża moc, kontrolowany bass).Problem może być z oczekiwaniami w zakresie " nie może być ostro", "góra bezostrości". Cechy te zależne są od spasowania całego sprzetu. Np. u mnie połączenie całego zestawy Rotela i połaczenie tego srebrem dało efekt super ostro i metalicznie. Wymiana CD na Musical + IC Cardas i było mięciutko. Także no oko trudno powiedzieć.Trigegery są montowane w każdym Rotelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dzięki za odpowiedzi.

 

barni

Za wiele mi nie pomogłeś, nie chcę bawić się w admina/moda, ale po co komu ten spam.

 

Renia239/Jorkers

Dzięki, ROTEL jako sama w sobie marka jest mi bliski (w sumie nie wiem dlaczego). Myślę, że Denon powinien sobie poradzić z końcówką tej klasy, oczywiście na wyrost nie będzie, ale to zawsze perspektywa do upgrade'u ;-) Tylko, że 1075 to trochę niższa półka niż ARCAM P1000 i tutaj jest problem co lepsze???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94, 30 Lis 2009, 20:42

 

Ja słuchałem swojego amp połączonego z Advance Acoustic MAA 705 na Audio Monitor GS60 przez 2 tygodnie, i powiem że byłem pod wrażeniem, niestety końcu przyszło je oddać, teraz zbieram kasiorkę, myślę że Advance Acoustic MAA 406 także powinna zagrać nie źle ale trzeba by posłuchać, ja miałem to szczęście że kumpel posiada ten sprzęt i wypożyczył wyjeżdżając na wakacje, teraz mam dylemat czy MAA 406 czy 2xMAA 705.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać jakiego masz ampa??? Ciekaw jestem czy porównywalna półka.

 

Wybór między MAA406, a MAA705 czyba nie jest zbyt trudny, budżetowo to zupełnie inne pułapy ;-) Zamiast do dwóch monobloków AA to wolałbym się przymierzyć do podstawowego McIntisha ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVR-2809 jest w opisie.

Wbrew pozorom mimo podwójnie wyższej ceny,przy wyborze jest dylemat, ponieważ rozsądek mówi kup tańszy i nie nadwyrężaj budżetu, jednak wrażenia z odsłuchu są niesamowite i popychają do szaleństwa, chyba raczej poczekam, podbuduję troszkę swoje finanse i kupie dwie końcówki, jednak postaram się jeszcze posłuchać 406 przed zakupem wypożyczę do odsłuchu w domu i skrzyknę kumpla z jego monoblokami celem bezpośredniej konfrontacji - ale to za jakiś czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, nie zajrzałem do profilu, bo nie wiedziałem, że tam znajdę taką informację (na "moim" forum trochę to inaczej wygląda).

 

Chyba będę musiał wypożyczyć z Audiopunktu końcówkę MAA406, albo integrę MAP305 II skoro mówisz, że różnica między samym ampem jest tak duża.

Cały czas nie daje mi spokoju ten ARCAM, z wszelkich recenzji wynika, że to sprzęt dla mnie, ale nikt nic o nim (na forach) nie pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhauhauhau Twoje forum.. zaspamowane przez Ciebie forum na ktore nikt juz nie zaglada xD

dalej zakladasz klony zeby odpowiedziec samemu sobie w temacie na temat klocka ktorego nigdy na oczy nie widziales?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam klony ;-), świetny żart (jak masz jakieś wątpliowści to niech admini na ww. "moim forum" sprawdzą zgodność adresów). Nie ma jak sobie przyspamować, prawda???

 

To, że odpowiadam ludziom, którzy zaczynają to nie grzech, a jak odpowiadam to nie mogę też pytać??? Nie wiem co masz do mnie, ale skąd możesz wiedzieć czego słuchałem, a czego nie???

 

Kończę off-top, a tak poza tym temat do zamknięcia, bo sprawa oddaliła się w czasie (bardzo).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.